W dniu 10.czerwca 2024 w ZSE odbył się Dzień Ekonomisty i Księgowego, w którym brali udział uczniowie z zawodu technik ekonomista i technik rachunkowości. Uczniowie rywalizowali w konkursach przedmiotowych, escape roomach, tworzeniu lapbooków, grach planszowych. Uczestniczyli również w wizytach studyjnych w Urzędzie Skarbowym, ZUSie, firmie Geberit Włocławek, Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku.

Wysłuchali wykładów na temat RODO, CYBERPRZESTĘPCZOŚCI I UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH. Wykłady prowadzili przedstawiciele firmy ASYSTA sp. z o.o. i ZUS.

Poza tym miniprzedsiębiorstwa wystawiły swoje oferty na przygotowanych stoiskach. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali z rąk dyrekcji nagrody i dyplomy. Dzień Ekonomisty
i Księgowego został zorganizowany przez Panie Beatę Nowacką, Agatę Kozakowską, Agnieszkę Gołembiewską, Joannę Żuchowicz-Kwiatkowska, Beatę Tomaszewską, Ewelinę Antas, Agnieszkę Janiak oraz Pana Mariusza Wenerskiego.

 

 

Jeszcze w maju odbyło się szkolenie w ramach międzyresortowego przedsięwzięcia pn. „Edukacja z wojskiem”. Celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Szkolenia, to odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Szkolenie poprowadzili żołnierze WOT. W szkoleniu brały udział klasa 4c, 4d oraz 3c. Koordynatorem szkoleń była Pani Monika Krzeszewska.

 

Srebrny Wilk dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku

 

Stawiamy na rozwój kompetencji miękkich, dając młodzieży wsparcie i przestrzeń na działalność praktyczną i społeczną. SaveAnimals 2.0 to najlepszy projekt w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii Przestrzeń miejska. Uczniowie w składzie: Natan Rosiak – lider, Amelia Buczyńska, Kacper Buczyński, Dominik Kowalewski, Wiktoria Stankiewicz, Julia Wiesławska pod opieką Moniki Krzeszewskiej, już po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Celem olimpiady jest stworzenie młodym ludziom warunków do realizacji własnych projektów społecznych i nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja, innowacyjność, gotowość na zmianę, empatia i poczucie sprawczości czy przywództwo. Olimpiada polega na współpracy uczestników poprzez platformę internetową www.zwolnienizteorii.pl, opartą o nowoczesną metodę nauczania polegającą na tym, że robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne kompetencje potrzebne w życiu zawodowym.

W szkole realizowano również projekty: Hight Schol Basketboll i Pomoc Medyka, których opiekunami byli pani Ewelina Antas i pan Przemysław Zawacki.

 

Uczniowie mogą pochwalić się Certyfikatami z zarządzania projektami wydanymi przez Project Management Institute ATP, zaś nauczyciele Certyfikatami poświadczającymi innowacyjne podejście do nauczania i kompetencje umożliwiające skuteczne wspieranie uczniów w realizacji projektów społecznych.

 
Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Ekonomicznych miał zaszczyt uczestniczyć w miejskiej uroczystości z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Młodzież z klasy 3C wraz z dyrekcją, Panią Alicją Gołębiewską, kierownik szkolenia praktycznego, Panią Joanną Żuchowicz - Kwiatkowską, oraz opiekunem pocztu, Panem Bartoszem Woźniakiem dziś o godzinie 10:00 brała udział w mszy świętej za Ojczyznę. Młodzieży, oraz opiekunom bardzo dziękujemy zaangażowanie
 
25 kwietnia w Ekonomiku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Reprezentanci klas zmagali się z zadaniami dotyczącymi liczb rzeczywistych. Zwycięzcą konkursu został Kamil Dębowski uczeń klasy 4b, drugie miejsce ex aequo zdobyły Julia Ciesielska i Patrycja Mularska z klasy 2a. Gratulujemy wiedzy i umiejętności matematycznych. Organizatorem konkursu była Pani Katarzyna Lewandowska

 

W dniu 19.04 pięcioro uczniów naszej szkoły brało udział w XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego. Konkurs odbył się na WNEiZ UMK w Toruniu. Uczniowie biorący udział to Julia Augustyniak z klasy 5bp, Anastazja Czarniak z 4b, Karolina Piernikowska z 4b, Mateusz Hajer z 4a oraz Wiktor Nowak z 4a. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Opiekunem merytorycznym była Pani Beata Nowacka
 
W dniach 17 – 19 kwietnia 2024 r. odbyła się wycieczka edukacyjna, w której uczestniczyła 46-osobowa grupa młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Wrocław – zobaczyli m.in. Ostrów Tumski, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Ossolineum, Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, Rynek oraz Ratusz. Wieczorem młodzież korzystała ze strefy SPA w hotelu „Szarotka” - ośrodku położonym w mieście uzdrowiskowym Duszniki Zdrój, w pobliżu stoków narciarskich w Zieleńcu. Drugiego dnia grupa udała się na długi spacer do miejscowości Adrspach w Czechach, gdzie podziwiała urokliwe Skalne Miasto z fantastycznymi piaskowcowymi formami skalnymi i wodospadami. Po południu uczniowie zwiedzali Pragę – zobaczyli m.in. Hradczany, Zamek Królewski, Katedrę św. Wita, Ogrody Królewskie, Ogrody i Pałac Waldsteina, Kościół św. Mikołaja, Most Karola, Rynek Staromiejski oraz Ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym-Orloj. Trzeciego dnia młodzież zwiedziła fabrykę i Muzeum SKODY w miejscowości Mlada Boleslav. Podczas wizyty w fabryce uczniowie zapoznali się z poszczególnymi fazami produkcji samochodów marki SKODA, obejrzeli całą linię montażową, zobaczyli zakład produkcji silników i spawalnię. W Muzeum uczniowie mogli podziwiać zabytkowe samochody, obejrzeć krótki film dotyczący historii firmy powstałej w 1895 roku jako Laurin & Klement oraz trzy stałe ekspozycje (Slavia, 100 lat Skody, Galeria silników), na których zaprezentowano historię fabryki od jej początków do współczesności. Grupę podczas wycieczki oprowadzało dwóch przewodników: p. Paweł (Wrocław, Adrspach, Praga) oraz p. Jerzy (fabryka i Muzem SKODY). Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Joanna Jeska, p. Katarzyna Lewandowska, p. Jarosław Lubomski

 

W dniu 23 kwietnia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców II Edycji konkursu dla uczniów szkół średnich. Tematem jakim musieli się zmierzyć to ,,Kryzys energetyczny i jego implikacje dla gospodarki ".Laureatką 3 miejsca została nasza uczennica Julia Augustyniak! Wielkie gratulacje dla uczennicy! Opiekunem merytorycznym  był P. M. Wenerski

 

Dnia 25 kwietnia w Ekonomiku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Reprezentanci klas zmagali się z zadaniami dotyczącymi liczb rzeczywistych. Zwycięzcą konkursu został Kamil Dębowski uczeń klasy 4b, drugie miejsce ex aequo zdobyły Julia Ciesielska i Patrycja Mularska z klasy 2a. Organizatorem konkursu była Pani Katarzyna Lewandowska. Gratulujemy uczniom wiedzy i umiejętności matematycznych oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

W dniach 17 – 19 kwietnia 2024 r. odbyła się wycieczka edukacyjna, w której uczestniczyła 46-osobowa grupa młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Wrocław – zobaczyli m.in. Ostrów Tumski, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Ossolineum, Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego, Rynek oraz Ratusz. Wieczorem młodzież korzystała ze strefy SPA w hotelu „Szarotka” - ośrodku położonym w mieście uzdrowiskowym Duszniki Zdrój, w pobliżu stoków narciarskich w Zieleńcu. Drugiego dnia grupa udała się na długi spacer do miejscowości Adrspach w Czechach, gdzie podziwiała urokliwe Skalne Miasto z fantastycznymi piaskowcowymi formami skalnymi i wodospadami. Po południu uczniowie zwiedzali Pragę – zobaczyli m.in. Hradczany, Zamek Królewski, Katedrę św. Wita, Ogrody Królewskie, Ogrody i Pałac Waldsteina, Kościół św. Mikołaja, Most Karola, Rynek Staromiejski oraz Ratusz ze słynnym zegarem astronomicznym-Orloj. Trzeciego dnia młodzież zwiedziła fabrykę i Muzeum SKODY w miejscowości Mlada Boleslav. Podczas wizyty w fabryce uczniowie zapoznali się z poszczególnymi fazami produkcji samochodów marki SKODA, obejrzeli całą linię montażową, zobaczyli zakład produkcji silników i spawalnię. W Muzeum uczniowie mogli podziwiać zabytkowe samochody, obejrzeć krótki film dotyczący historii firmy powstałej w 1895 roku jako Laurin & Klement oraz trzy stałe ekspozycje (Slavia, 100 lat Skody, Galeria silników), na których zaprezentowano historię fabryki od jej początków do współczesności. Grupę podczas wycieczki oprowadzało dwóch przewodników: p. Paweł (Wrocław, Adrspach, Praga) oraz p. Jerzy (fabryka i Muzem SKODY). Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Joanna Jeska, p. Katarzyna Lewandowska, p. Jarosław Lubomski.

 

 
kwietnia  obchodzimy Międzynarodowy Dzień Logistyki. Nasi logistycy udali się na wizyty studyjne, które umożliwiły im poznanie specyfiki pracy w tej branży. Mogli też zajrzeć w zakamarki produkcji, oraz poznać programy transportowe. Młodzież ZSE odwiedziła:  Geberit Włocławek - klasa 5cp opieka Pani Dorota Andrzejewska klasa 1b - opieka Pani Izabela Łopuszyńska - Urban,  ABX Solution - klasa 4c opieka Pan Jarosław Lubomski,  Anwis Spółka z o.o. - klasa 1d opieka Pani Joanna Żuchowicz - Kwiatkowska, pan Kamil Kuropatwiński,  Wika Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. - klasa 2b opieka Pani Monika Krzeszewska, Odbyły się również szkolenia i warsztaty: Polski Komitet Narodowy EPAL prowadził szkolenie certyfikowane z zakresu identyfikacji palet, uczestniczyły klasy logistyczne 3c, 3b i 2c, Panie Ewelina Antas i Joanna Jeska przygotowały warsztaty nt. czasu pracy kierowcy. W warsztatach uczestniczył zawodowy kierowca pan Paweł Alchimowicz , który przedstawił tajniki wykonywanej pracy. W ramach Międzynarodowego Dnia Logistyki ogłoszono również konkurs na zdjęcie pt. Logistyka w moich oczach" dla klas 7 i 8 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 24 kwietnia . Nagrody ufundowały firmy Anwis, Geberit, Epal, ABX Solution, za co bardzo serdecznie dziękujemy . Organizacją tego dnia zajęły się Panie Monika Krzeszewska i Monika Otto
 
 
Pamiętacie konkurs z okazji Tygodnia Mózgu. To Wy byłyście jego jury, oddając lajki pod poszczególnymi zdjęciami. Nadszedł czas na nagrodzenie zwycięzców. Zwycięzcą konkursu dzięki waszym głosom został Mateusz Drabkowski z klasy 2d. Kolejne pozycje zajęli Łukasz Walczak (klasa 1e) i Paulina Karpińska (klasa 4b). Ponadto organizatorzy, czyli p. pedagog Dorota Andrzejewska i pan Karol Lipiński przyznali specjalne wyróżnienie za wykonany plakat dla Wiktorii Kowalczyk z klasy 4b. Wszystkim nagrodzonym i pozostałym, którzy tak licznie wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu
 
Za nami Drzwi Otwarte szkoły oraz Targi Edukacyjne zorganizowane przez Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna we Włocławku oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego we Włocławku. Nasze niezawodne teamy nauczycielsko - uczniowskie czekały na tegorocznych Ósmoklasistów zarówno w gmachu szkoły jak i na naszym stoisku w Hali Mistrzów. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem frekwencji oraz zainteresowania. Zarówno w budynku szkoły, jak i na stoisku w Hali Mistrzów na wszystkich odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji, ale przede wszystkim staraliśmy się odpowiadać na wszelkie nurtujące pytania oraz szczegółowo przedstawić ofertę edukacyjną na zbliżający się rok szkolny. Z tego miejsca chcemy bardzo serdecznie podziękować Dyrekcji, wszystkim zaangażowanym w organizacje tego dnia nauczycielom, oraz oczywiście naszej cudownej i niezastąpionej Młodzieży . A Wam drodzy Ósmoklasiści serdeczne dzięki za tak liczne odwiedziny. To jak, z kim widzimy się we wrześniu.
 
Miło nam ogłosić, że uczniowie naszej szkoły otrzymali stypendium dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe w ramach projektu „Zawodowe Talenty Kujaw i Pomorza”. Nasi stypendyści to: Julia Augustyniak 5bp, Izabela Kulpa 3a, Nadia Lewandowska 3c, Dominik Matczak 4c, Karolina Piernikowska 4b, Wiktoria Wienconek 3a Teraz pod opieką opiekunów będą mieli okazję do rozwijania i doskonalenia swoich talentów zawodowych. Jesteśmy z Was bardzo dumni  I oczywiście z całego serca gratulujemy
 
1.03 obchodziliśmy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku oddali cześć tym, którzy przeciwstawili się komunistycznemu reżimowi i pozostali wierni swojej żołnierskiej przysiędze , walcząc o wolną ojczyznę i ponosząc najwyższą cenę jaką jest życie. Opiekę nad uczniami sprawował Pan Bartosz Woźniak
 
W konkursie literackim „Piszę, bo lubię. Piszę, bo chcę. Piszę, bo potrafię.”, zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodni Świadomości Dysleksji 2023 przez Polskie Towarzystwo Dysleksji, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i SP nr 10 we Włocławku nagrodę główną zdobyła Karolina Piernikowska z kl. 4b a wyróżnienie Julia Guziejewska z kl. 1a. Miło nam poinformować, że docenieni za udział w konkursie zostali również Wiktoria Kowalska z kl. 4b oraz Łukasz Walczak z kl. 1e. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie polonistki - Katarzyna Sobczak Kinga Rażewska oraz pedagog Pani Dorota Andrzejewska
Nasi laureaci udowadniają, że mimo pewnych trudności związanych z dysleksją - mają talent i potrafią osiągać duże sukcesy, w tym przypadku literackie, tym samym będąc wspaniałym przykładem i inspiracją dla innych uczniów. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się z udziałem Pani Dyrektor Alicji Gołębiewskiej. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, oczywiście jesteśmy z Was bardzo dumni
 

 

W dniu 14 grudnia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku odbył się Regionalny Konkurs wiedzy ,, Od ekonomisty do księgowego". Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku wraz z Państwową Akademią Nauk Stosowanych we Włocławku. Konkurs był adresowany do uczniów szkół średnich kształcących w zawodach: technik ekonomista i technik rachunkowości. Naszą szkołę reprezentowały Ania Sokół i Ewa Buziewska. Ania zajęła 2 miejsce w tym konkursie! Wielkie brawa i ogromne osiągnięcie, gdyż uczennica musiała zmierzyć się z wieloma konkurentami!  Opiekunem merytorycznym uczennic był Pan Mariusz  Wenerski

 
„Staje się dobrym przykładem, gdy liczę się z każdym odpadem” 15 grudnia 2023r. w sali konferencyjnej Saniko odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Zadaniem uczestników było przedstawienie grafiki zachęcającej mieszkańców Włocławka do prawidłowej segregacji odpadów. Spośród ponad 50 nadesłanych prac nagrodzonych zostało 9. W gronie zwycięzców znalazła się nasza uczennica Katarzyna Witkowska (kl. 1b) zajmując 2 miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy!
 
W dniach 14-15 grudnia 2023 r. w Krzyżowej (Świdnica) odbył się finał IX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich.  Naszą szkołę reprezentowała Julia Augustyniak, która uzyskała tytuł finalisty. Opiekunem była P. Agata Kozakowska. Wyjazd był nowym i pełnym emocji doświadczeniem. Pierwszego dnia uczestnicy musieli zmierzyć się z testem wiedzy i zadaniem praktycznym. Test składał się z 30 pytań w języku polskim i 5 pytań w języku angielskim.  Zadanie praktycznie wymagało od uczniów wykorzystania wiedzy teoretycznej i umiejętności cyfrowych. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy wraz opiekunami udali się na wycieczkę do Świdnicy, gdzie mogli zobaczyć m.in. największy na świecie Kościół Pokoju i gotycką Katedrę Świdnicką. 
Drugiego dnia, odbyły się rozgrywki o tytuł laureatów konkursu. Wręczono dyplomy i nagrody.
 
Interesujesz się statystyką? Świetnie! W takim razie Olimpida Statystyczna jest dla Ciebie!, a już na pewno dla Pauliny Karpińskiej i Weroniki Nowackiej z klasy 4b. Uczennice 12 grudnia przystąpiły do Zawodów Okręgowych Olimpiady w Bydgoszczy organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.  Trzymamy kciuki! Wyniki niebawem!  Organizator Ewelina Antas

 

W piątek 15 grudnia udaliśmy się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włocławku aby oddać krew dla Jakuba Motylińskiego. Nie wszyscy, którzy byli mogli oddać krew ale akcja trwa nadal. Jeśli możesz oddać ten najcenniejszy dar, nie zwlekaj. Jakub nie może czekać. Pomagamy!!!

 

W dniu 1 grudnia w naszej szkole odbył się test wiedzy nt szkodliwości palenia papierosów w ramach Szkolnej Kampanii Antytytoniowej z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu.Ten dzień w Polsce obchodzony jest od 1991 roku. Pomysł akcji powstał w Stanach Zjednoczonych.To doskonała okazja do podkreślenia konieczności walki z nałogiem palenia tytoniu.W konkursie wzięło udział 38 uczniów ze wszystkich klas. Najwyższe wyniki osiągnęli:Piotr Stępniak 2cPatryk Przybyszewski 2bWiktoria Wienconek 3aKamil Dębowski 4bBartek Rutkowski 5aSerdecznie GratulujemyOrganizatorzy:M. HarmacińskaŻ.SmolarczykM.Wenerski

 

Dnia 4 grudnia 2023 w Naszej szkole, w ramach projektu "Zwolnieni z teorii" zorganizowany został Mikołajkowy turniej koszykówki. Rozgrywki między zespołami odbyły się na bardzo wysokim poziomie, a większość pojedynków rozgrywała się w ostatnich sekundach. Organizatorzy z grupy projektowej: Wiktor Osiński, Sebastian Miłowski, Aleksandra Urbańska, Karolina Piernikowska oraz Oliwier Moraczewski z głównym sędzią Karolem Czyżnielewskim na czele bacznie czuwali nad przebiegiem zawodów. Całość przedsięwzięcia nadzorowali także nauczyciele wychowania fizycznego. Wszystkim zaangażowanym uczniom, a przede wszystkim zawodnikom życzymy, aby każde podejmowane wysiłki przynosiły radość i satysfakcję a dla innych były inspiracją do działania. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Wyniki turnieju można sprawdzić w gablotce Samorządu Uczniowskiego, który również wspiera projekt i w tym dniu zaprosił do szkoły pomocników Mikołaja. Świąteczne Elfy umilały czas młodzieży słodkim poczęstunkiem. Kolejna porcja emocji juz 18 grudnia na hali OSiR. Zapraszamy!

Organizacją przedsięwzięcia zajmowały się E.Antas-opiekun projektu oraz A.Brenda -opiekun SU

 

Dnia 4 grudnia 2023 w Naszej szkole, w ramach projektu "Zwolnieni z teorii" zorganizowany został Mikołajkowy turniej koszykówki. Rozgrywki między zespołami odbyły się na bardzo wysokim poziomie, a większość pojedynków rozgrywała się w ostatnich sekundach. Organizatorzy z grupy projektowej: Wiktor Osiński, Sebastian Miłowski, Aleksandra Urbańska, Karolina Piernikowska oraz Oliwier Moraczewski z głównym sędzią Karolem Czyżnielewskim na czele bacznie czuwali nad przebiegiem zawodów. Całość przedsięwzięcia nadzorowali także nauczyciele wychowania fizycznego. Wszystkim zaangażowanym uczniom, a przede wszystkim zawodnikom życzymy, aby każde podejmowane wysiłki przynosiły radość i satysfakcję a dla innych były inspiracją do działania. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Wyniki turnieju można sprawdzić w gablotce Samorządu Uczniowskiego, który również wspiera projekt i w tym dniu zaprosił do szkoły pomocników Mikołaja. Świąteczne Elfy umilały czas młodzieży słodkim poczęstunkiem. Kolejna porcja emocji juz 18 grudnia na hali OSiR. Zapraszamy!

Organizacją przedsięwzięcia zajmowały się E.Antas-opiekun projektu oraz A.Brenda -opiekun SU

 

5 grudnia, członkowie grupy projektowej "NASZ CZAS", samorządu uczniowskiego oraz wolontariatu wzięli udział w akcji charytatywnej „ Kartka dla seniora”.

Uczniowie własnoręcznie wykonali przepiękne kartki o tematyce świątecznej, które zostaną przekazane osobom starszym za pośrednictwem Stowarzyszenia „ Perspektywa”.

Akcja ma na celu walkę z samotnością wśród osób starszych, mających znikomy kontakt z rodziną lub jej brak. Podarowując kartki z życzeniami świątecznymi, budujemy relację szacunku wobec osób starszych a przede wszystkim dzielimy się z nimi radością.

Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział w akcji a seniorom życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Opiekę nad młodzieżą sprawowały: E. Antas, A. Brenda, M. Harmacińska, Żaneta Smolarczyk i Mariusz Wenerski.

 

  1. dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas odbywania praktyk zawodowych jest szczególnie przydatna uczniom, którzy takie praktyki będą odbywać. Klasa 2d wzięła udział w certyfikowanym szkoleniu “Bezpieczne Praktyki i Środowisko 2023” realizowanym przez Naczelną Organizację Techniczną NOT. Uczestnikom szkolenia przekazana została praktyczna wiedza z zakresu prawa pracy, obowiązków pracodawcy, ubezpieczeń i wielu innych istotnych obszarów. Wykłady poprowadzili specjaliści i praktycy z Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Straży Pożarnej, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Dozoru Technicznego, Wyższego Urzędu Górniczego, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Razem z uczniami w szkoleniu on-line uczestniczyła Kierownik Szkolenia Praktycznego, pani Joanna Żuchowicz- Kwiatkowska.

 

Dnia 4 grudnia 2023 w Naszej szkole, w ramach projektu Zwolnieni z teorii odbył się Mikołajkowy turniej koszykówki. Rozgrywki między zespołami odbyły się na bardzo wysokim poziomie, a większość pojedynków rozstrzygała się w ostatnich sekundach. Wyniki można sprawdzić w gablotce Samorządu Uczniowskiego, który wspiera projek.

W tym dniu w Ekonomiku gościli także, pomocnicy Mikołaja, umilając czas młodzieży słodkim poczęstunkiem. Organizacją wydarzenia zajęły się Panie Angelika Brenda opiekunka Samorządu Uczniowskiego oraz Ewelina Antas opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz grupy projektowej.

 

W dn. 17 listopada 2023 szkoła po raz trzeci wzięła udział w „XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia” pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.

Patrole Egzaminacyjne przeprowadziły ustny egzamin z tabliczki mnożenia. Egzamin polegał na udzieleniu pięciu poprawnych odpowiedzi na pytania z losu w ciągu maksymalnie 1 minuty. Zwycięzcy otrzymali certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia!

Skład Patroli Egzaminacyjnych:

1a: Guziejewska Julia, Zielińska Marcelina, Gontarek Maria, Puzan Aleksander;

1b: Czerwiński Bartosz, Grzybowski Szymon, Kikosicki Artur, Myszkowski Stanisław;

1c: Grabowska Natalia, Sztypka Alicja, Przytomska Iga, Stasiak Mateusz;

1d: Kujawski Damian, Stawisiński Marcel, Ręklewski Igor, Dąbrowiecki Wojciech;

1e: Buziewski Piotr, Gawłowski Kacper, Stępień Żaneta, Szanowska Julia, Wierzbicka Maja.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspólną zabawę.

 

Organizatorzy: Joanna Kolczyńska, Katarzyna Lewandowska, Agnieszka Siedlecka

 

 

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS - 1 grudnia klasy 3a, 3c i 1b miały okazję uczestniczyć w SZKOLNEJ AKCJI PROFILAKTYCZNEJ w formie prelekcji tematycznej dotyczącej problematyki HIV/AIDS pod kątem zwiększenia świadomości młodzieży na wciąż aktualny i ważny problem współczesnego świata, jakim jest skala zakażeń wirusem HIV i konsekwencje braku świadomości w zakresie możliwości obniżenia ryzyka z tym związanego. Ważną kwestią poruszaną podczas akcji było uświadamianie młodzieży nt. konsekwencji podejmowania zachowań ryzykownych, możliwości testowania w kierunku HIV a przede wszystkim promowanie zdrowego stylu życia i dbałości o własne zdrowie. Spotkanie profilaktyczne zorganizowała i przeprowadziła p.Dorota Andrzejewska- pedagog szkolny we współpracy z pracownikami SANEPIDu p. Anną Murawską i p.Mirosławą Wasielewską.

 

Andrzejki

30 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Dzień ten przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy mógł dziś odkryć, co przyniesie mu przyszłość. Czy się sprawdzą przepowiednie? Czas pokaże...

Na uczniów czekała także kawiarenka z przepysznymi ciastami oraz loteria, w której można było wygrać bony do sklepiku szkolnego.

Warto wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia, które mieliśmy okazję przypomnieć.

Wszystkim dziękujemy za miłą atmosferę i świetną zabawę! Organizatorem wydarzenia był samorząd uczniowski z opiekunkami E. Antas oraz A. Brendą.

 

W dniach 29-30 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu branżowym pod nazwą Wirtualny Festiwal Umiejętności Zawodowych, w ramach którego zapoznali się ze specyfiką pracy w obszarze logistyki oraz handlu. Poszczególne prelekcje prowadzili profesjonalni trenerzy Akademii Umiejętności Eurocash posiadający ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w branży FMCG oraz praktycy w obszarze logistyki (pracownicy Eurocash Logistyka), którzy dysponują szeroką wiedzą fachową.

Uczniowie mieli możliwość aktywnego udziału w wykładach ponieważ organizatorzy udostępniali, poprzez kody QR, różnego rodzaju zadania i ćwiczenia. Młodzież miała także możliwość zadawania pytań na czacie, na które od razu otrzymywała odpowiedzi.

Spotkania zorganizowali dla uczniów nauczyciele: p. Joanna Żuchowicz-Kwiatkowska, p. Monika Otto, p. Ewelina Antas, p. Izabela Łopuszyńska-Urban i p. Mariusz Wenerski.

 

W dniach 24-25 listopada nasza młodzież uczestniczyła w Świątecznej Zbiórce Żywności dla seniorów pod hasłem „Święta godne a nie głodne” organizowanej przez Bank Żywności. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zachęcali klientów hipermarketu Auchan do dokonywania dodatkowych zakupów na tak szlachetny cel.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za poświęcenie swojego czasu oraz wniesionego wkładu. Jest to przykład szacunku młodych osób w stosunku do starszych ludzi. Opiekunami uczniów z klas 1d, 2a, 2c, 2e, 3b, 4b podczas akcji byli: Magdalena Harmacińska, Jolanta Lewandowska - Makowska, Agata Kozakowska, Kamil Kuropatwiński, Krzysztof Musiał, Żaneta Smolarczyk. Zebraliśmy 422,27 kg żywności!!!

 

23 listopada 2023 r. w Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku odbyła się uroczystość wręczenia nagród stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych po raz kolejny znalazła się uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Julia Augustyniak, która odebrła dyplom z rąk Kujawsko-Pomorskiej Wicekurator Oświaty pani Marii Mazurkiewicz. Nagroda przyznawana jest uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wiedza i kompetencje to nasz priorytet, dlatego uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych nie marnują czasu i podnoszą swoje kwalifikacje.

W ramach projektu ,,Kujawsko-Pomorskiej Akademii Kwalifikacji Zawodowych,, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego młodzież uczestniczyła w certyfikowanym szkoleniu ,,Tester oprogramowania,,

Gratulujemy.

 

W zakończonych Mistrzostwach Ekonomika w szachach zwyciężyła Julia Ciarkowska z kl. 3a. Drugą lokatę zajęła Otylia Pawłowska z kl 4a, a trzecia lokata przypadła Justynie Przybylskiej z kl 3d. W zawodach brały udział trzy uczennice. Organizatorem turnieju był Piotr Bychowski.

16 listopada w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji, gościliśmy w naszej szkole panią Agatę Głowacką, dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej we Włocławku, która wygłosiła prelekcję pt." Porozmawiajmy o tolerancji". Spotkanie było okazją do przypomnienia, czym jest tolerancja, w czym się przejawia i jak walczyć z przejawami dyskryminacji w naszym otoczeniu. Uczniowie przedstawili również ciekawe propozycje filmowe i literackie, w których wykorzystany został motyw tolerancji i dyskryminacji, będące jednocześnie zachętą do refleksji nad własną postawą wobec drugiego człowieka. Organizatorem spotkania był samorząd uczniowski z opiekunkami: p. E.Antas i p. A.Brendą.

Współpraca z firmą Anwis Sp. z o.o. zaowocowała zorganizowaniem konkursu dla klasy 2b objętej patronatem Konkurs “Logistyka z Anwisem” odbył się 14 listopada. Uczniowie zmierzyli się zagadnieniami branżowymi z obszaru logistyki ale również pytaniami dotyczącymi przedsiębiorstwa Anwis Sp. z o.o. Na podium stanęli: Krzysztof Grzegórski, Filip Faryński i Kacper Kowalski, Ponadto przyznano aż 5 wyróżnień: Szymon Bojarski, Vanessa Jackowska, Jakub Sinacki, Oliwier Moraczewski, Sebastian Miłowski. W kapitule konkursu zasiadły panie: Izabela Krzeszewska- Rykowska - Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Anwis Sp. z o.o., Alicja Gołębiewska - Dyrektor Szkoły, Joanna Żuchowicz-Kwiatkowska - Kierownik Szkolenia Praktycznego oraz Marzena Szymańska - wychowawczyni klasy 2b. Uczniowie otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez firmę Anwis oraz dyplomy. Wydarzenie było również miłą okazją do wręczenia podziękowań dla Patrona przez Dyrekcję Szkoły

9 listopada minęła 34 rocznica upadku Muru Berlińskiego, jednego z najbardziej znanych symboli podziału Europy oraz Niemiec. Z tej okazji uczniowie klasy 2 A zapoznali się z materiałami historycznymi Stiftung Berliner Mauer, opisującymi genezę powstania muru oraz życie mieszkańców Berlina w podzielonym mieście. W ramach podsumowania lekcji historycznej uczniowie wzięli udział w szkolnej grze terenowej pt." Historia Muru Berlińskiego a współczesny obraz stolicy Niemiec. W trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadania zaszyfrowane kodami QR. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco: I miejsce zajął zespół w składzie: Radosław i Arkadiusz Szudzik, Jakub Strzykowski II miejsce: Amelia Szczęsna, Alicja Kowalska, Janek Chojnacki III miejsce: Julia Ciesielska, Patrycja Mularska, Adrian Pikukski. Organizatorem wydarzenia była p. Angelika Brenda

"Kobiety w świecie Finansów" Julia Augustyniak (kl. 5bp), Karolina Piernikowska (kl. 4b) oraz opiekun p. Agnieszka Gołembiewska w ramach inicjatywy Bloomberg EU "Women in Finance" , realizowanej w ramach programu "Moje finanse", w dniach 8-9 listopada pojechały na wizytę edukacyjną do Brukseli. Podczas ekscytującej wycieczki, odwiedziły biuro firmy Bloomberg, działającej głównie w sferze informacji i technologii. Podczas wizyty w biurze odbyły się interesujące spotkania, wykłady, prelekcje prowadzone przez specjalistów Bloomberg. Dziewczęta miały możliwość rozmowy z Mariead McGuinness - europejską komisarz ds. usług finansowych w trakcie wizyty w Komisji Europejskiej. Przedstawiciele FSMA zapoznali uczestników wydarzenia z obszarem swojej działalności oraz z projektem Wikifin Lab, który mieli możliwość przetestować. Ponadto zwiedzano Brukselę i instytucje Unii Europejskiej oraz Muzeum Banku Narodowego Belgii. Wyjazd był czasem zdobywania wiedzy, inspiracji i poszerzania horyzontów. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez firmę Bloomberg, zorganizowane przy współpracy z JA Europe oraz Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Dnia 6 listopada 2023 roku został przeprowadzony w naszej szkole konkurs artystyczny w dwóch kategoriach: a) konkurs muzyczny pod hasłem: " Piosenka żołnierska i patriotyczna"; b) konkurs plastyczny pod tytułem :" Moja Niepodległa Piękna Ojczyzna". Celem konkursu było propagowanie i rozwijanie talentów artystycznych młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych oraz szacunku wobec dokonań bohaterów, którzy wpisali się w kartę dziejów naszej historii. W konkursie muzycznym wyróżniono nagrodami Amelię Kotarską z klasy II c za wykonanie utworu „Miejcie nadzieję …”oraz Patrycję Dorsz z klasy III b za wykonanie utworu „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. W konkursie plastycznym uczniowie wykonali prace techniką dowolną, nawiązujące do Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nagrody otrzymali: Paulina Karpińska z klasy 4b – I miejsce Julia Ciesielska z klasy 2a – II miejsce Filip Śmigielski z klasy 1b – III miejsce. Organizatorami konkursu były: p. Marzena Jabłońska, p. Joanna Jeska

 

Dnia 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć najważniejsze wydarzenia historyczne, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Za pomocą wierszy, tańca i śpiewu złożyliśmy hołd naszym przodkom, którzy oddali za Polskę to, co najcenniejsze – swoje życie. Organizacja Panie Joanna Kinasiewicz, Alina Podolak, Monika Krzeszewska i Pan Jarosław Lubomski, Dekoracje Pani Magdalena Rostalska - Król,

Nasza szkoła włączyła się również do akcji Szkoła do hymnu. 10 listopada 2023 roku, o godzinie 11.11, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Dnia 6 listopada 2023 roku został przeprowadzony w naszej szkole konkurs artystyczny w dwóch kategoriach: a) konkurs muzyczny pod hasłem: " Piosenka żołnierska i patriotyczna"; b) konkurs plastyczny pod tytułem :" Moja Niepodległa Piękna Ojczyzna". Celem konkursu było propagowanie i rozwijanie talentów artystycznych młodzieży, kształtowanie postaw patriotycznych oraz szacunku wobec dokonań bohaterów, którzy wpisali się w kartę dziejów naszej historii. W konkursie muzycznym wyróżniono nagrodami Amelię Kotarską z klasy II c za wykonanie utworu „Miejcie nadzieję …”oraz Patrycję Dorsz z klasy III b za wykonanie utworu „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. W konkursie plastycznym uczniowie wykonali prace techniką dowolną, nawiązujące do Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nagrody otrzymali: Paulina Karpińska z klasy 4b – I miejsce, Julia Ciesielska z klasy 2a – II miejsce, Filip Śmigielski z klasy 1b – III miejsce. Organizatorami konkursu były: p. Marzena Jabłońska, p. Joanna Jeska

31 października samorząd uczniowski wraz z uczniami klasy 3 b, 4 d i 4 e udali się na Cmentarz Komunalny, aby uporządkować groby oraz zapalić znicze na grobach byłych nauczycieli naszej szkoły. Młodzież uczciła pamięć byłych nauczycieli oraz dyrektorów Zespołu Szkół Ekonomicznych. Opiekunami uczniów byli: pani Ewelina Antas, pani Angelika Brenda oraz pan Marek Zieliński.

 

Zespół dziewcząt w składzie: Patrycja Jankowska, Gabriela Pakulska i Patrycja Dorsz zajął I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Włocławka w tenisie stołowym. Opiekunem zawodniczek był Piotr Bychowski

 

W zakończonych Mistrzostwach Ekonomika w szachach zwyciężyła Julia Ciarkowska z kl. 3a. Drugą lokatę zajęła Otylia Pawłowska z kl 4a, a trzecia lokata przypadła Justynie Przybylskiej z kl 3d. W zawodach brały udział trzy uczennice. Organizatorem turnieju był Piotr Bychowski.

 

26 października 2023 roku, w deszczowy czwartek klasa 2e, 5ap i 5cp wybrały się na podbój stolicy. Pod parasolami ale z uśmiechami na twarzy zwiedzali centrum Warszawy z Pałacem Kultury i Złotymi Tarasami w tle. Oczywiście nie zabrakło wątku edukacyjnego, czyli Centrum Nauki Kopernik oraz seansu w Planetarium p.t. "Niewidzialny wszechświat". Wycieczka odbyła się wraz z wychowawcami klas tj. Panią Dorotą Andrzejewską, Izabelą Łopuszyńską - Urban oraz Panem Mariuszem Wenerskim. Podczas wycieczki, jeden z naszych uczniów, wziął udział w sądzie ulicznej MATURA TO BZDURA. Chłopcy sfotografowali się także ze znanym zawodnikiem MMA Normanem Parkiem.

 

W dniu dzisiejszym klasa 3c miała możliwość poznać kulturę oraz obyczaje indyjskich i tybetańskich plemion Nepalu. Wykład dotyczący działalności Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przeprowadziła Pani Krystyna Marszałek. Uczniowie zapoznali się nie tylko z funkcjonowaniem instytucji ale zobaczyli także jak zacząć budować własną karierę. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

 

20.10.2023 r. uczniowie klasy 3 D odwiedzili Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Włocławku. Młodzież zapoznała się z obowiązkami dyspozytorów oraz znaczeniem systemu informatycznego transportu miejskiego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zajezdni autobusowej, zapoznali się z pracą kierowcy autobusu, mogli usiąść na miejscu dla kierowcy. Zwiedzili również warsztat autobusowy, magazyn oraz myjnię. Zobaczyli pracę mechaników naprawiających zepsute autobusy lub usuwających drobne usterki. Atrakcją dla uczniów była także przejażdżka autobusem miejskim po terenie przedsiębiorstwa. Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń, zadowoleni z wycieczki. Serdecznie dziękujemy pracownikom MPK Włocławek za miłe i serdeczne przyjęcie oraz przekazane informacje, dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa. Za zorganizowanie wycieczki odpowiadał Krzysztof Musiał.

 

Dnia 18 października 2023 r. klasa 4D pod opieką p. Joanny Jeski odwiedziła „OPAKOFARB” Zakład Produkcji Sp. z o. o. we Włocławku. Firma dostarcza opakowania metalowe do największych producentów w przemyśle chemicznym i spożywczym, zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Jest liderem w produkcji wiader z blachy ocynowanej. Młodzież miała okazję zobaczyć Halę produkcyjną A, a w niej – najstarszą linię produkcyjną. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda proces produkcji wiader i puszek. Następnie odwiedzili: magazyn blachy, magazyn palet EURO i palet w typie EURO, magazyn wyrobów gotowych. Ostatnim punktem zwiedzania była Hala produkcyjna B, w której zobaczyli m.in.: linię produkcyjną do produkcji opakowań stożkowych, linię produkcyjną do produkcji opakowań cylindrycznych, linię produkcyjną do produkcji wieczek oraz szereg urządzeń do produkcji półfabrykatów. Mieli również okazję zaobserwować pracę owijarki. Grupę oprowadzał specjalista technolog – p. Piotr. Serdecznie dziękujemy.

Uczniowie Ekonomika na uroczystej akademii, która odbyła się 12 października 2023 r., podziękowali nauczycielom za ich trudną i niezwykle ważną pracę. Wypowiedziane zostały słowa wdzięczności i szacunku podkreślające rolę nauczyciela jako mistrza, przewodnika i mentora młodego pokolenia. Zaakcentowana została też 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego ministerstwa oświaty nie tylko w Rzeczypospolitej, ale też w Europie. // Uczniowie dziękowali słowem, muzyką i tańcem. Wystąpili przedstawiciele klasy 3 a i 3 b , szkolni wokaliści: Martyna Borkowska, Ola Urbańska, Patrycja Dorsz i Olaf Czopp oraz tancerka Marysia Czernielewska. Akademia została przygotowana pod kierunkiem p. Marii Walczak i p. Aliny Podolak.

Dnia 12 października 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Zespołu Szkół Ekonomicznych w szachach chłopców. W zawodach triumfował Igor Strupczewski z kl 2 e. Drugą lokatę wywalczył Tomasz Grzelak z kl. 5 a, a trzeci był Oliwier Moraczewski z kl. 2 b. W mistrzostwach startowało 13 zawodników. Zawody zorganizował Piotr Bychowski.

Z przyjemnością informujemy, że weszliśmy we współpracę z TRF CONSULT Sp. z o.o. Nasz nowy Partner zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, sprawozdawczością finansową oraz obsługą kadrowo-płacową Spółek z Grupy Kapitałowej HS STEEL.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest od 10 października 1992 roku. Został zapoczątkowany jako coroczna działalność Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego. Tegoroczne hasło obchodów podkreśla, że zdrowie psychiczne jest podstawowym prawem człowieka dla wszystkich ludzi. Każdy, kimkolwiek i gdziekolwiek jest, ma prawo do najwyższego osiągalnego standardu zdrowia psychicznego. To prawo do ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia psychicznego, prawo do dostępnej, akceptowalnej i dobrej jakości opieki zdrowotnej oraz prawo do wolności, niezależności i włączenia do społeczności. TELEFONY

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włocławku. Cieszymy się, że do grona honorowych dawców krwi dołączają nowe osoby. Kolejne wyjście już za dwa miesiące. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Podziękowania dla pana Korala Lipińskiego.

 

29.09 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji nasi chłopcy otrzymali słodki poczęstunek oraz dyplomy Super Chłopaka. W tym dniu odbył się również szkolny turniej piłki siatkowej, w którym wzięło udział 12 drużyn. Rywalizacja o puchar Ekonomika była bardzo emocjonująca. Po zakończonym turnieju najlepszym drużynom zostały wręczone puchary. Na pierwszym miejscu 🏆 ulasowała się drużyna z klasy 5 c w składzie : Kamil Opasik, Adam Modrzejewski, Filip Gocel, Alan Rosołowski, Gracjan Urbański, Filip Zdanowski, Jakub Bieńkowski. II miejsce zajęła drużyna z klas 4 d i 4 e w składzie: Oskar Szczęsny, Szymon Gallus, Jakub Jadczak, Wiktor Skibiński, Alan Urbański, Oliwier Janowski, Mateusz Piwiński. III miejsce miejsce przypadło drużynie z klasy 2 d w składzie : Jakub Płocki, Adrian Rojek, Kacper Groblewski, Mateusz Drabkowski, Jakub Nowak, Bartosz Bielecki, Kamil Tomczak. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy.

 

 

Realizacja projektu grantowego Fundacji Anwil Zielono Nam II cz. 1 - mini ogród. 12 września 2023r.: Rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach konkursu grantowego Zielono Nam II, zorganizowanego przez Fundację Anwil https://www.facebook.com/FundacjaANWIL .Działania polegały na przygotowaniu miejsca po starej fontannie na mini ogród. Nie było to łatwe zadanie, ale zjednoczyliśmy siły (Wiktor Nowak z klasy 4a - dziękujemy) i udało się wykonać drenaż. 15 września 2023r.: W ramach współpracy z firmą Hortikolor https://www.facebook.com/ogrodyhortikolor dowieziona została ziemia ogrodowa (3 transporty). Nasi wspaniali chłopcy z kl. 4D (Wiktor Skibiński, Alan Urbański, Oliwier Janowski), 2D (Michał Zając, Adrian Rojek, Jakub Nowak) i 1B (Szymon Grzybowski, Wiktor Gawriołek, Patryk Stolarczyk, Patryk Dominikowski) wykazali się bezinteresowną pomocą i ogromną wytrwałością w czasie prac związanych z rozładunkiem i rozplantowaniem. 20 września 2023r.: W środę, na przygotowanym gruncie, nasadzaliśmy rośliny. Otrzymaliśmy z firmy Hortikolor https://www.facebook.com/ogrodyhortikolor katalog roślin oraz projekt wykonawczy. Uczniowie postępowali ściśle według schematu. W ramach usługi, wysłuchaliśmy również prelekcji dotyczącej sadzenia roślin i dalszej pielęgnacji, z nastawieniem na zachowanie bioróżnorodności (odwiedził nas już pierwszy gość – Bielinek). W pracy przy mini ogrodzie brali udział następujący uczniowie: - z klasy 4D: Roksana Szachewicz, Wioleta Pawłowska, Patrycja Oplatkowska, Paulina Wojtczak, Zuzanna Bętlewska, Alicja Brejczak, Martyna Tatarewicz, Paulina Nadrowska, Agata Zbuchalska, Wiktor Skibiński, Mateusz Piwiński, Oliwier Janowski;

- z klasy 3B: Patrycja Dorsz; - z klasy 2D: Nikola Barańska, Aleksandra Ciesielska, Joanna Danielewicz oraz Bartłomiej Pawłowski i Jakub Skrzypiński; - z klasy 2B: Nikodem Bieńkowski i Patryk Przybyszewski. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w realizację zadania projektowego. Jesteśmy z Was dumni!

 

"Sprzątanie świata łączy ludzi" https://www.facebook.com/events/1060584668645055 16 września 2023 Szkolny Klub Eco-Balance poprzez Fundację Katarzyny Jaroszewskiej "Już jestem ..." https://fundacja-juz-jestem.pl/ https://www.facebook.com/profile.php?id=100079531190832 włączył się w 30. Akcję Sprzątania świata - Polska https://www.facebook.com/naszaziemia . W ramach projektu sprzątaliśmy wyznaczony teren w Poddębicach, następnie odwiedziliśmy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Podczas uroczystego podsumowania, wysłuchaliśmy prelekcji na temat ochrony środowiska naturalnego i istoty zdrowego odżywiania. Odbył się również ekologiczny pokaz mody. Organizatorzy, chcąc podkreślić rolę właściwego odżywiania, przygotowali zdrowy poczęstunek.

W wydarzeniu brały udział: Joanna Jeska i Joanna Kolczyńska.

 

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, klasy 2 A i 2 B uczestniczyły w zajęciach językowych, prowadzonych przez lektorkę języka angielskiego, panią Elnerie Borowiec oraz Cassandrę Michelle Mikhabela, które pochodzą z Republiki Południowej Afryki a obecnie mieszkają we Włocławku. Pani Cassandra opowiedziała o swoim pochodzeniu i zwyczajach panujących w plemieniu Zulu, z którego się wywodzi oraz wielojęzyczności w Republice Południowej Afryki. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów związanych z przyrodą, kulturą oraz ludowymi tradycjami kultywowanymi w lokalnych społecznościach RPA. Nasi goście zwrócili szczególną uwagę na to, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych.

 

26. września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, który jest świetną okazją do popularyzowania wiedzy na temat języków używanych w Europie, promowania różnorodności kulturowej oraz zachęcenia ludzi w różnym wieku do nauki języków obcych.
Z tej okazji został przeprowadzony szkolny konkurs na projekt koszulki promującej naukę języków obcych. Zadaniem uczestników było ozdobienie koszulki ciekawą grafiką i napisami w wybranym języku.
Nasza młodzież wykazała się wyjątkową kreatywnością oraz talentem. Organizatorami konkursu byli: p. Angelika Brenda, p. Żaneta Smolarczyk, p. Marzena Jabłońska, p. Agata Kopyść i p. Jolanta Lewandowska-Makowska.

 

II miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w koszykówce 3x3. Drużyna wystąpiła w składzie: Dobiesz, Patrycja, Ręklewska Weronika, Krasińska Marta i Wiśniewska Julia.

 

Młodzież Ekonomika skorzystała z ostatnich ciepłych dni września, by wybrać się na wycieczkę do Wrocławia. Dzisiaj oglądaliśmy z przewodnikiem zabytki Ostrowa Tumskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Ossolineum i kamienice na rynku wokół Ratusza. Towarzyszyły nam krasnale, których jest w mieście ponad tysiąc. A wieczorem oglądaliśmy panoramę miasta z 49 piętra Sky Towera. W drugim dniu wycieczki do Wrocławia odbyliśmy rejs statkiem po Odrze oraz odwiedziliśmy największy i najstarszy w Polsce Ogród Zoologiczny. Wrażenie na nas zrobiło Afrykarium i Oceanarium. Widzieliśmy też Halę Stulecia, a wieczorem pokaz fontanny multimedialnej.

 

25,26.09.2023 młodzież z klas II a, II b, II c. pojechała na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Europejskie Centrum Solidarności, później odkrywaliśmy najciekawsze atrakcje Gdańska. Na koniec dnia przejechali do Gdyni, gdzie udali się na wieczorny spacer do serca Gdyni czyli na Skwer Kościuszki.

 

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie pod opieką Pani Beaty Roszek - Strzyżewskiej przeprowadzili digitalizację szkolnych kronik link.

 

14 września w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się kiermasz podręczników używanych. Uczniowie mogli sprzedać swoje podręczniki z których nie korzystają jak również zakupić potrzebne. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Kiermasz zorganizowały bibliotekarki szkole, Kinga Rażewska i Alina Podolak

 

W zakładce UCZNIOWIE udostępnione zostały nowe materiały wspomagające naukę matematyki. Znajdziecie tam obszerny serwis dla maturzystów, wymagania edukacyjne dla wszystkich klas oraz ciekawe miejsca w sieci związane z matematyką.

 

W sobotę 9 września na Placu Wolności odbyła się akcja Narodowego Czytania powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem", w której udział wzięła również liczna grupa czytelników z naszej szkoły. I choć żar lał się z nieba, z uwagą słuchaliśmy fragmentów lektury odczytanych między innymi przez panią wiceprezydent Domicelę Kopaczewską i pana wiceprezydenta Krzysztofa Kukuckiego. Cieszymy się, że uczniowie Ekonomika nie są obojętni na wielkie wydarzenia kulturalne promujące czytelnictwo i klasykę polskiej literatury.

 

W ramach akcji Narodowego Czytania 2023 przypominana jest powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. To już 12 edycja tej akcji i jak co roku nasza szkoła w nią się włączyła. W dniu 8 września 2023 r. społeczność szkolna spotkała się na wspólnym czytaniu tej lektury. Przywołane zostały fragmenty opisujące mogiłę powstańczą z 1863 r., rozmowę Andrzejowej Korczyńskiej z synem Zygmuntem oraz pierwsze spotkanie głównych bohaterów powieści Justyny Orzelskiej i Jana Bohatyrowicza. Odtworzone zostały także fragmenty ekranizacji dzieła w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego. Organizacją wydarzenia zajęły się nauczycielki polonistki Katarzyna Sobczak, Maria Walczak i Kinga Rażewska.

 

 

2022/2023

 

Uczennice Ekonomika: Julia Augustyniak i Anastazja Czarniak pod opieką p. Agnieszki Gołembiewskiej, zajęły 1 MIEJSCE w Ogólnopolskim Konkursie "Młodzi liderzy przedsiębiorczości". Do konkursu przystąpiło prawie 4000 uczniów. W dniach 1-2 czerwca w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbył się finał Konkursu.

Dziewczęta zmagały się z zadaniem biznesowym, które przy pomocy prezentacji multimedialnej i wizualnej przestawiły jury. Konkurencja była silna, ale się udało!!!

 

W dniu 30 maja 2023 r. w gmachu Muzeum Diecezjalnego we Włocławku odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów beneficjentom konkursu granatowego "Zielono nam - II edycja", zorganizowanego przez Fundację ANWIL. Koordynatorem projektu Zespołu Szkół Ekonomicznych jest p. Joanna Kolczyńska. Już niebawem ruszamy z jego realizacją! Planujemy zagospodarować nieczynną fontannę znajdującą się przed budynkiem szkoły na mini ogród oraz zakupić specjalny rower, dzięki któremu będzie można naładować m.in. baterie telefonów. Nad realizacją powierzonych zadań czuwać będą członkowie szkolnego klubu Eco-Balance.

 

Z okazji Dnia Dziecka samorząd uczniowski zorganizował w szkole " Dzień bez plecaka " oraz konkurs pt.: " Rozpoznaj nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa ". Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci bonów do sklepiku szkolnego. Miłym akcentem w tym dniu był także słodki poczęstunek od Rady Rodziców.

 

W dniach 25 i 26.05 odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów: Hejt – mowa nienawiści prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej : Pana dr Piotra Siębidę i Panią Elżbietę Rybicką . W spotkaniu wzięło udział kilkanaście klas. Młodzież poznała między innymi konsekwencje psychiczne ofiar hejtu a także konsekwencje prawne wobec sprawcy mowy nienawiści.

 

W dniu 29 maja odbył się szkolny konkurs wiedzy o skutkach palenia w ramach Kampanii Antynikotynowej związanej z Obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu.

Udział w konkursie wzięli przedstawiciele 14 klas ZSE. A oto wyniki konkursu:

I miejsce Anna Jankowska 4dp; II miejsce Wietrzyńska Weronika z 1c oraz Julia Wójtowicz 4dp; III miejsce: Piotr Szulc 1e, Daniel Andruszkiewicz 3c, Bartosz Rutkowski 4ap. Ponadto w ramach Akcji poszczególne klasy wzięły udział w konkursie plastycznym na temat szkodliwości palenia papierosów, a oto zwycięskie klasy: I miejsce: 3A, II miejsce: 2C, III miejsce: 4Bp, wyróżnienie: 4DP. Gratulujemy. Organizatorzy: Magdalena Harmacińska, Mariusz Wenerski i Ewelina Antas

 

Nasi uczniowie nie tylko uczą się w szkole ale również poza nią. I tak było tym razem klasa 2B uczestniczyła w zajęciach terenowych w „Ogrodzie na Pompce”. Uczniowie doskonalili umiejętność czytania planu miasta, posługiwania się kompasem, poznawali najbliższe środowisko przyrodnicze oraz zdobywali wiedzę na temat wpływu działalności człowieka na zmiany w krajobrazie oraz w składzie gatunkowym zwierząt i roślin. Za organizację dziękujemy Pani Marioli Krzeszewskiej

 

Dnia 26.05 klasy 4bp oraz 1e odwiedziły Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku. Pani Dyrektor Honorata Maj przeprowadziła wykład dotyczący działalności organizacji non-profit pt. "Społecznik w centrum". Jak widać na zdjęciach, uczniowie mogli poczuć się jak w domu w świeżo wyremontowanym wnętrzu mającym na celu zarażanie pozytywną energią i entuzjazmem.

 

Instruktorzy z Jednostki Strzeleckiej JS 4051 im. Gen. W. Andersa przeprowadzili w klasach pierwszych pierwsze szkolenie z broni. Dziękujemy Tomaszowi Korpusińskiemu i Bartoszowi Szymańskiemu

 

Miło nam poinformować o sukcesie uczennic Ekonomika!

Julia Augustyniak kl. 4bp, Anastazja Czarniak kl.3b, Karolina Piernikowska kl.3b,

po wnikliwej ocenie jury,  znalazły się wśród najlepszych 8 zespołów w Polsce i dostały się do finału Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzi liderzy przedsiębiorczości", godnie reprezentując naszą szkołę. Finał odbędzie się w Warszawie w dniach 1-2 czerwca, dziewczęta będą zmagać się z zadaniem biznesowym. Organizatorem konkursu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a patronatem - m. in. Ministerstwo Finansów.  Opiekunem merytorycznym uczennic jest p. Agnieszka Gołembiewska.

 

24 maja w sali gimnastycznej ZSE odbyły się klasowe Mistrzostwa Ekonomika w piłce siatkowej. W Mistrzostwach Ekonomika startowało 12 drużyn. Rozgrywki prowadzone były systemem grupowym. Po wcześniejszym losowaniu utworzono cztery grupy. Trzy zespoły w każdej grupie grały ze sobą walcząc o wygranie. Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do półfinałów. Najwyższy poziom prezentowali uczniowie czterech następujących klas 1B, 3C, 3E oraz 4c . Po zaciętych meczach awans do finału wywalczyła klasa 4cp oraz klasa 3E . Ostatecznie Mistrzostwa Ekonomika w piłce siatkowej wygrali uczniowie klasy 4cp, pokonując klasę 3E 2:0 w setach (25:19, 25:16). Trzecią lokatę wywalczyli uczniowie klasy IB ogrywając klasę 3C 2:0 w setach (25:16, 25:17 ).

Składy drużyn;

Klasa IB: Szymon Bojarski, Wojciech Parzniewski, Filip Foryński, Nikodem Bieńkowski, Kacper Wysocki, Kacper Kowalski, Vanessa Jackowska, Martyna Kostrzewska

Klasa 3C: Oskar Tomala, Mateusz Grzelak, Norbert Kubiak, Kacper Pikulski , Filip Musiałkiewicz, Wiktor Falkowski, Bartosz Rosiecki

Klasa 3E: Julia Bartczak, Amelia Olszewska, Julita Gawłowska, Patrycja Dobiesz, Patrycja Brzezińska, Szymon Gallus, Oskar Szczęsny, Jakub Jadczak, Jakub Wiśniewski, Marcel Czajkowski

Klasa 4cp: Filip Gocel, Kamil Opasik, Adam Modrzejewski, Alan Rosołowski, Jakub Bińkowski, Gracjan Urbański, Filip Zdanowski

Sędziowali: Marek Zieliński, Piotr Bychowski, Bartosz Woźniak

 

Przed weekendem otrzymaliśmy super informacje. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na wniosek członków szkolnego klubu Eco-Balance https://www.facebook.com/Eco-Balance-Ekonomik-Włocławek-101297901915024 nasz Ekonomik znalazł się wśród laureatów konkursu grantowego Zielono nam II edycja zorganizowanego przez Fundację Anwil. O finansowe wsparcie projektu ekologicznego ubiegały się 24 organizacje. Dzięki Fundacji ANWIL Ekonomik będzie jeszcze bardziej ekologiczny! https://www.facebook.com/photo?fbid=188404377446638&set=a.107643572189386 Dziękujemy Pani Joannie Kolczyńskiej i Pani Joannie Jeska

Dnia 27 kwietnia 2023r. w Ekonomiku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny. Reprezentanci klas trzecich i czwartych zmagali się z zadaniami dotyczącymi funkcji kwadratowej. Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy 3bT - Karolina Piernikowska zdobywając maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce zdobyła Natalia Wypyszewska z klasy 4cT, a trzecie miejsce Julia Augustyniak z klasy 4bT. Organizatorem konkursu była Pani Katarzyna Lewandowska. Gratulujemy uczennicom wiedzy i umiejętności matematycznych oraz życzymy dalszych sukcesów.

Bierzemy udział w konkursie/projekcie, dostałyśmy się do 2 etapu, nagrałyśmy film i teraz potrzebna jest pomoc w zebraniu głosów. Na głosowanie mamy tydzień. Nie ma ograniczenia, co do ilości oddania głosów, mianowicie na nasz film można zagłosować wypełniając kilkukrotnie formularz. Nasz film to nr 19 (ostatni na liście) Prosimy o Wasze głosy i udostępnienie tego dalej Link do głosowania bezpośrednio
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSeP4iAIPv.../viewform... Lub jeśli by nie zadziałał tutaj link do strony konkursu i po kliknięciu zakładki "GŁOSOWANIE " przenosi do formularza https://moje-finanse.junior.org.pl/pl/konkurs/harmonogram Za głosy z góry dziękujemy Anastazja, Julia, Karolina Opiekun Agnieszka Gołembiewska

Za nami już drugi dzień otwarty w naszej szkole. Bardzo się cieszymy, że tak liczne grono Ósmoklasistów zdecydowało się nas odwiedzić i zapoznać się nie tylko z naszą ofertą edukacyjną na najbliższy rok szkolny, ale również poczuć niepowtarzalny klimat Ekonomika. Mamy nadzieje, że przynajmniej z częścią z Nich spotkamy się we wrześniu. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom oraz Uczniom, którzy zaangażowali się w organizacje dzisiejszego dnia Team na medal.

 

08.05 jest dniem bardzo wyjątkowym. Reprezentanci Pocztu Sztandarowego Zespołu Szkół Ekonomicznych brali udział w uroczystości miejskiej upamiętniającej Narodowy Dzień Zwycięstwa. To już 78. rocznica zakończenia II wojny światowej na terenie Europy. U stóp Pomnika Żołnierza Polskiego spotkali się m.in. przedstawiciele władz miasta, samorządowcy, poczty sztandarowe szkół, służb, organizacji społecznych i kombatanckich, harcerze oraz mieszkańcy Włocławka. Zabrzmiał hymn państwowy oraz hejnał miasta Włocławek. Delegacje złożyły kwiaty przy Pomniku Żołnierza Polskiego

Mieliśmy okazję do świętowania wraz z innymi włocławskimi szkołami Dnia Europy. Ulicami Włocławka przeszła barwna Parada Schumana. Nasi uczniowie tym razem reprezentowali Grecję . Nie zabrakło więc zorby w męskim wydaniu, pięknych Greczynek w korowodzie Dionizosa, pojawił się też Pitagoras, a nawet tajemniczy Suchoklates. Za wsparcie uczniów podczas Parady dziękujemy Paniom, Joannie Kinasiewicz, Angelice Brendzie, Żanecie Smolarczyk, Jolancie Lewandowskiej - Makowskiej i Dorocie Andrzejewskiej

 

Dziś 3 maja obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych, aby je upamiętnić z godnością uczniowie Ekonomika wraz z Panią Joanną Kinasiewicz - nauczycielką historii, przygotowali dla Was krótki film na temat minionych wydarzeń.

 

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych – ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Również w naszej szkole podjęliśmy działania mające na celu przypomnieć o znaczeniu i szacunku wobec flagi i innych symboli narodowych. 25 kwietnia odbył się konkurs, w którym uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat symboli narodowych. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy. Laureatkami konkursu zostały: Ewa Buziewska z klasy 4ap -I miejsce; Karolina Piernikowska z klasy 3b - II miejsce; Julia Augustyniak z klasy 4bp - III miejsce. Organizatorem konkursu była Pani Marzena Jabłońska.

Dzień ukończenia szkoły to dla każdego moment wyjątkowy i szczególny. Pozwala ostatni raz spotkać się w gronie znajomych i oficjalnie podziękować wszystkim za wspólne lata edukacji. W dniu dzisiejszym tegoroczni maturzyści Ekonomika uroczyście zakończyli rok szkolny. Były wspomnienia, podziękowania, gratulacje i chwile wzruszenia. Dumy ze swoich uczniów nie ukrywali wychowawcy oraz dyrekcja.

Uczniowie odebrali świadectwa maturalne a wśród nich wiele było z czerwonym paskiem. Najlepsi uczniowie otrzymali statuetki, nagrody książkowe i dyplomy. Tegoroczni maturzyści chętnie pozowali do wspólnych zdjęć z wychowawcami, nauczycielami, dyrekcją oraz koleżankami i kolegami. W uroczystości wzięła udział prof. Bożena Karwowska z University of British Columbia w Kanadzie, która ufundowała nagrody dla dwóch uczennic z najlepszymi wynikami w zawodzie technik ekonomista i technik handlowiec. Za przygotowanie uroczystości podziękowanie kierujemy do Pani Aliny Podolak, Ewy Pytel, Anny Chojnackiej, Angeliki Brendy, Moniki Krzeszewskiej i Pana Jarosława Lubomskiego.

Z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy, który przypada 28 kwietnia w szkole odbył się konkurs z wiedzy o bhp oraz plastyczny. W teście wiedzy o bhp, w którym wzięły udział 22 klasy: I miejsce zajęła klasa 4bp z liderem Julią Augustyniak, II miejsce zajęła klasa 1c z Martyną Kamińską, oraz dwa III miejsca zajęły klasy 1d z Jakubem Skrzypińskim i 3a z Natalią Ochmańską. Natomiast w konkursie na plakat pt. "Bezpieczne stanowisko pracy to..." I miejsce zajęły Małgorzata Ziółkowska i Martyna Jankowska z klasy 2a II miejsce uzyskały Natasza Funk i Roksana Kobusińska z klasy 2d oraz Nikola Dudek i Wiktoria Pawłowska z klasy 2d

III miejsce przypadło Maksymilianowi Drużyńskiemu z klasy 1c oraz Mikołajowi Krupińskiemu i Szymonowi Stankiewiczowi z klasy 2d. Laureatom należą się gratulacje, a pozostałym podziękowania za udział w zabawie.

Kolejnym etapem tego przedsięwzięcia dnia 26 kwietnia 2023r. odbyła się wycieczka piesza do instytucji sprawujących nadzór nad warunkami pracy, czyli do Państwowej Inspekcji Pracy, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Sądu Pracy, w której udział wzięli uczniowie z klasy 4bp oraz laureaci konkursu plastycznego. Uczniowie zapoznali się z siedzibami wyżej wymienionych instytucji mieszczących się we Włocławku, poznali specyfikę pracy oraz ich struktury. Młodzież uczestniczyła również z dużym zainteresowaniem w rozprawie sądowej w roli widowni. Za organizację dnia dziękujemy Panu Jarosławowi Lubomskiemu.

Pracowitość i zmysł organizacyjny popłaca. Grupa Naszych uczniów SaveAnimals zdobyła Srebrnego Wilka za najlepszy projekt w województwie Kujawsko- Pomorskim 2023 r. w kategorii społeczeństwo obywatelskie, format- zbiórka charytatywna w Praktycznej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Ośmioro naszych uczniów z klasy 2c- Amelia Buczyńska, Kacper Buczyński, Dorian Chmielewski, Dominik Kowalewski, Nadia Lewandowska, Wiktoria Stankiewicz, Julia Wiesławska oraz lider Zespołu Natanem Rosiak 21 kwietnia 2023 roku uczestniczyła w Wielkim Finale na warszawskim Służewcu. Ekonomik to szkoła, która wspiera rozwój ważnych kompetencji przyszłości i działanie społeczne uczniów, w tym umiejętność współpracy. Jako jedyne technikum we Włocławku możemy pochwalić się takimi osiągnięciami. Opiekunem zespołu była Pani Monika Krzeszewska. Gratulujemy.

15 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Logistyki ZSE również uhonorował ten dzień. Pani Joanna Jeske oraz Pani Ewelina Antas stworzyły gazetkę informacyjną. Ponadto młodzież klasy 4cp 17go kwietnia odbyła wizytę studyjną w przedsiębiorstwie Raben Group, gdzie miała możliwość poznawać tajniki zawodu Technika Logistyka. W tym samym dniu klasy 3 c i 3d uczestniczyły w szkoleniu zakończonym certyfikatem z zakresu identyfikacji palet organizowanym przez Polski Komitet Narodowy EPAL. Odbył się konkurs online na najlepszego logistyka, Organizatorami były Panie Monika Krzeszewska i Monika Otto.

 

Nie mogło dziś być inaczej , jak kolejny sukces Ekonomika!!! Z rąk samego prof. ucz. dr hab. Stanisława Kunikowskiego Prezesa WTN nasi zdolni uczniowie odebrali dziś dyplomy i nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Ludzie Niepodległej” otrzymali je: Piotr Wiśniewski z klasy 4ag, drugiego miejsca: Agata Rakowska z klasy 3a, a Maria Rajewska z 1a otrzymała wyróżnienie. Gratulacje !!! Opiekun Pani Joanna Kinasiewicz.

 

Mamy to !!!!!!! Nasze uczennice kolejny raz stanęły wśród najlepszych:) Wiktoria Wienconek 2a, Izabela Kulpa 2a oraz Julia Eizenchart z 2a, zostały FINALISTKAMI OLIMPIADY O PRAWACH UCZNIA;). Etap szkolny, test wiedzy, odbył się 12 października 2022 roku. Drugi etap wojewódzki odbył się 16.12.2022 i polegał na napisaniu pracy pisemnej lub przygotowaniu nagrania wideo n.t. Prawa i obowiązki osób uczących się - równe sobie czy jedne ważniejsze od drugich. W wyniku oceny prac z etapu wojewódzkiego wyłonionych zostało 30 finalistów i finalistek Z CAŁEJ POLSKI, którzy 15 marca 2023 r. zmierzyli się ustnie z zagadnieniami dotyczącymi praw ucznia. Na różnych etapach Olimpiady wzięli także udział: Kinga Sierakowska 2a, Ola Stępień 2a, Radosław Szudzik 1a oraz Roksana Mechuła 1a. Opiekunem merytorycznym była p. Izabela Łopuszyńska - Urban, Szkolny Rzecznik Praw Ucznia. Gratulujemy i cieszymy się, że Nasza młodzież jest świadoma swoich praw i obowiązków oraz tak aktywnie propaguje ich wagę i rozwój. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe nagrody, które właśnie otrzymaliśmy. W imieniu organizatorów, na uroczystym rozdaniu, nagrody wręczyła Dyrektor Szkoły p. Alicja Gołębiewska.

 

Ekonomik ponownie na podium!!! Nasi uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na interpretację głosową dzieła literackiego o tematyce historycznej, organizowanym przez CKZiU we Włocławku zajęli kolejno: miejsce drugie - Krzysztof Grzegórski z klasy 1b oraz miejsce trzecie - Wiktor Nowak z klasy 3a. Gratulujemy serdecznie, ponieważ konkurencja była olbrzymia!!! Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Włocławka.

 

Najwspanialsza w XIII Edycji Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych Agata Grabowska. W dniu 12.04.2023 Odbyła się w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku "Gala Wolontariatu 2023", która była wspaniała okazja do wyróżnienia Laureatów Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych i Społeczników Trzech Sektorów. Celem konkursu jest promowanie idei wolontariatu, zwrócenie uwagi na młodych ludzi poświęcających swój wolny czas na bezinteresowna pomoc innym. Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski wręczył nagrody i wyróżnienia Laureatom Konkursu za promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw oraz upowszechnianie życzliwości na codzienna. Z wielka radością i duma informujemy: Tytuł "Najwspanialszej" XIII Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" otrzymała uczennica Zespołu Szkol Ekonomicznych Agata Grabowska. Uczennica została główna Laureatka i będzie reprezentowała nasze miasto w Ogólnopolskich Eliminacjach w Warszawie. Podziękowania dla opiekunów Szkolnego Kola Wolontariatu Anny Chojnackiej i Magdaleny Harmacińskiej za wsparcie wolontariatu naszej Laureatki

 

 

 

 

 

 

15.03.2023 obchodzimy Światowy Dzień Konsumenta. Uczniowie klasy IV ap wysłuchali prelekcji Pana Daniela Jackowskiego - pracownika Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy. Pan Daniel zaznajomił uczniów z prawami konsumenta. Uczestnicy prelekcji dowiedzieli się jak złożyć reklamację, jakie są terminy odpowiedzi na reklamację oraz została omówiona kwestia uwidaczniania cen i zakupów przez Internet. Pan Daniel Jackowski udzielił kilku cennych rad dla uczniów jako konsumentów.

W ostatnią środę w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w CKZiU odbył się finał konkursu filmowego „Pokochać Piastów”. Uczniowie Ekonomika przygotowali aż dwa filmy i zostali wyróżnieni super nagrodami. Gratulujemy kreatywności i zapału do działania !!!

Z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego Włocławskie Towarzystwo Naukowe we Włocławku zorganizowało w dniu 14 marca Konferencję w Centrum Kultury Browar B, a 15 marca wycieczkę autokarową „Śladami Powstania Styczniowego na Kujawach”. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w tych wydarzeniach. W miejscach pamięci walczących za wolność powstańców złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy symboliczne znicze.

Nasi uczniowie w dniu 2 marca wzięli udział w okręgowych eliminacjach z Olimpiady z Przedsiębiorczości w Poznaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym . Naszą szkołę godnie reprezentowali Ewa Buziewska z 4ap, Justyna Matusiak i Paweł Matczak z 4ag. Konkurs składał się z 2 etapów. Pierwszy to test i wytypowanie najlepszych, bo tylko 50 uczestników. W tym gronie znalazł się Paweł Matczak, który zajął 27 miejsce. Wielkie Gratulacje!

Podpisaliśmy umowę partnerską z ABX Solution, która jest lokalną firmą z branży usług TSL o międzynarodowym zasięgu. Właściciel firmy Pan Wojciech Trela dysponuje zespołem specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w branży spedycyjnej.

 

W Ekonomiku miało miejsce dość wyjątkowe wydarzenie chodzi o turniej FIFA 2023 na konsoli PS5. Wzięło w nim udział 20 uczniów z naszej szkoły. Chłopaki losowali drużyny jakimi zagrają w turnieju (wylosowaną drużyną grali cały turniej). Utworzono 4 grupy po 5 uczniów w każdej. W grupie każdy zagrał 4 mecze (każdy z każdym) po czym 2 osoby wychodziły z każdej grupy. Później fazę pucharową na co złożyły się 4 mecze ćwierćfinałowe, następnie zagraliśmy mecze półfinałowe w którym zmierzyły się zespoły: Napoli kierowana przez Kacpra Pikulskiego, Atletico Madryt, którym zarządzał Jakub Płocki. Wynik spotkania to Napoli 0-1 Atletico. Następny półfinał to mecz pomiędzy Borussia Dortmund koerowaną przez Kacpra Dąbrowskiego i Bayern Monachium kierowanym przez Oskara Szczęsnego. Ten drugi okazał się lepszy w rzutach karnych, które wyłoniły zwycięzcę. Mecz o 3 miejsce pomiędzy Borussią a Napoli również rozstrzygały rzuty, tym razem w których lepszy okazał się Kacper Dąbrowski i ostatecznie w turnieju zajął 3miejsce. Finał to pojedynek między Jakubem Płockim, który kierował zespołem Atletico Madryt a Oskarem Szczęsnym, który z kolei prowadził Bayern Monachium. W Finale lepszy okazał się Jakub Płocki i jego drużyna i ostatecznie został zwycięzcą turnieju 20 uczniów z naszej szkoły. Serdecznie gratulujemy, mając nadzieje, że turniej sprawił Wam. Rozgrywki zorganizowali Pan Kamil Kuropatwiński i Pan Adam Kotfas.

 

#beCLEANbro #Jesteśsilniejszyniżgłoswtwojegłowie

Odwiedził szkoły podstawowe, które zechciały gościć uczniów z prelekcją i omówieniem zagrożeń używkami i narkotykami. Na początek Szkoła Podstawowa nr 20 im. Majora Sucharskiego w ZSP nr 1 we Włocławku. Kolejną szkołą była Szkoła Podstawowa nr 14 im Józefa Piłsudskiego we Włocławku. Na sam koniec, uczniowie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 12. Opiekunem grupy jest Pani Magdalena Rostalska - Król

 

#Saveanimals

Przyszedł czas na pewne podsumowania, mianowicie - 3 marca 2023 roku odbył się finał zbierania karm w Żłobku, Przedszkolu, Szkołach Podstawowych, Centrum Kultury, firmach oraz Miejskich Bibliotekach we Włocławku

Łącznie udało nam się zebrać aż 872 kg i 076 g karmy dla zwierząt, którą następnie przekazaliśmy Schronisku dla zwierząt we Włocławku. Serdecznie dziękujemy. Szanowni Uczniowie oraz mieszkańcy Włocławka dziękujemy za wsparcie. Jesteśmy dumni, że nie jest Wam obojętny los bezdomnych, skrzywdzonych oraz porzuconych zwierząt i postanowiliście wesprzeć nasze Schronisko dla zwierząt we Włocławku. Opiekunem grupy jest pani Monika Krzeszewska.

 

3 marca uczniowie Ekonomika uczestniczyli w oficjalnej inauguracji Kujawska Izba Rozwoju Biznesu KIRB. KIRB powstał po to, żeby reprezentować interesy gospodarcze zrzeszonych w izbie przedsiębiorców oraz wspomagać firmy w budowaniu relacji biznesowych. Uczniowie dowiedzieli się o historii pojawienia się zrzeszeń branżowych, wysłuchali ciekawych wykładów wygłoszonych przez panią Sylwię Rawską z firmy RAVAN i dr.hab. Damiana Walczaka -wykładowcę Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wszystkim gościom uroczystości bardzo podobał się występ muzyczny grupy MTV Lovers, która wykonała kilka rockowych coverów. Uczniowie na uroczystość przybyli z nauczycielami paniami: Agatą Kozakowską, Beatą Nowacką, Renatą Arkuszewską, Joanną Żuchowicz-Kwiatkowską oraz panem Piotrem Lewandowskim. Zdjęcia z wydarzenia dzięki uprzejmości portalu Dzień Dobry Włocławek

 

To już kolejny raz kiedy w naszej szkole organizowaliśmy etap drugi Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna. W murach Ekonomika gościliśmy uczniów z województwa Kujawsko - Pomorskiego i Łódzkiego. Uczestnicy przystąpili do testu zagadnień branży TSL. Organizatorem olimpiady jest Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. Finał odbędzie się 14 kwietnia.

 

Nasi „Zwolnieni z Teorii” uczniowie mieli okazję spotkać się z Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka. Uczniowie naszej, oraz innych szkół mogli podzielić się swoimi pomysłami na uczynienie naszego otoczenia lepszym miejscem. Grupami SaveAnimals, becleanbro i Jesteś silniejszy niż głos w twojej głowie opiekują się Panie Monika Krzeszewska oraz Magdalena Rostalska - Król

 

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego - święto ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. w celu zwrócenia uwagi na znaczenie mowy ojczystej jako dziedzictwa kulturowego. Dlatego w tym dniu uczniowie Ekonomika już po raz kolejny mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne, biorąc udział w III edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego – DYKTANDO SZKOLNE 2023. Łatwo nie było, no bo jak tu poprawnie zapisać słowa: gżegżółka, złotorudy, niby-ryby, ni stąd ni zowąd?

Spieszymy donieść, iż szkolną klasówkę najlepiej napisała Natalia Raczkowska z kl. 4ag, tym samym uzyskując tytuł „Mistrza Ortografii”! Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do ponownego zmierzenia się z zawiłościami polskiej pisowni… za rok! Bo jak mawiał Mikołaj Rej: „ A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”

 

Jesteś silniejszy niż głos w twojej głowie. Gościliśmy Panią Agatę Głowacką, Panią Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej we Włocławku. Pani Dyrektor przyjęła nasze zaproszenie aby zaprezentować sposoby radzenia sobie ze stresem. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy również jak można pomoc osobie, która przeżywa ataki paniki. Naszym głównym przekazem było NIE JESTEŚ SAM.

 

Projekt beCLEANbro Spotkanie z młodzieżą klas pierwszych. Uczennice i uczniowie pracujący w projekcie przekazali swoją wiedzę i porady omawiając problemy, zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z nałogami, zażywaniem używek. Gościem spotkania był Pan Marcin Gawroński, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku. Towarzyszyła nam także Pani Dorota Andrzejewska, pedagog szkolny.

 

W środę 22 lutego 2023 roku w LMK odbył się finał Debaty Oksfordzkiej. Uczestniczyło w nim aż 70 uczniów z włocławskich szkół średnich . Miło jest nam poinformować , iż aż troje z naszych uczniów otrzymało wyróżnienia za swoje wypowiedzi i doskonałą argumentację. Należą do nich: Bartosz Łuczak z klasy 4ag, Jakub Sinacki z klasy 1b oraz Mateusz Hajer z klasy 3a. Gratulujemy !!!

 

15 lutego odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych charytatywny turniej koszykówki, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie naszej dzielnej wojowniczki Oli Pędziak, która choruje na neuroblastomę. W rozgrywkach sportowych wzięło udział 16 drużyn. Zwycięzcami turnieju została reprezentacja klasy 1 d w składzie : Adrian Rojek, Jakub Płocki, Bartosz Bielicki, Kamil Tomczak, Kacper Groblewski, Mateusz Drabkowski, Grzegorz Błaszczyk. Drugie miejsce zajęła klasa 3 c w składzie: Kacper Pikulski, Wiktor Falkowski, Bartosz Rosiecki, Norbert Kubiak, Oskar Tomala. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa 4cg w składzie : Adam Janowski, Szymon Skibiński, Sebastian Ambroziewicz, Michał Walewicz, Miłosz Sztygowski, Konrad Tokarski. Dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie i wsparcie akcji. Organizatorami wydarzenia byli p. Piotr Bychowski, p. B. Woźniak, oraz samorząd szkolny z opiekunami p. E. Antas, p. A. Brendą.

 

13 i 14 lutego została zorganizowana w naszej szkole poczta walentynkowa. W tych dniach można było wrzucić do specjalnej skrzyneczki kartki walentynkowe, wiersze oraz życzenia dla szkolnej sympatii lub obdarować ją drobnym upominkiem. Z pewnością były one miłym zaskoczeniem i wywołały uśmiech na twarzy adresatów

 

Z okazji zbliżających się Walentynek organizujemy w naszej szkole pocztę walentynkową.❤️ W poniedziałek 13.02. będzie można wrzucać do specjalnej skrzyneczki anonimowe walentynki. (kartki, wiersze itp.). Możecie przynieść także drobne upominki dla swojej szkolnej sympatii (kwiaty, pluszaki, serca, czekoladki itp.). Nie zapomnijcie podpisać dla kogo. We wtorek 14.02 SU dostarczy je do wskazanych adresatów. Koniecznie załóżcie coś czerwonego. Kolor czerwony zwalnia z niezapowiedzianego odpytywania.

 

Ekonomik dla WOŚP !25 stycznia, po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do „drużyny” Jurka Owsiaka i zbierała pieniądze na szczytny cel, jakim jest zakup specjalistycznego sprzętu ratującego życie dla szpitali. Głównym punktem programu tego dnia była licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której można było wylicytować ciekawe przedmioty oraz vouchery od nauczycieli. Na zainteresowanych czekała również loteria fantowa oraz kiermasz ciast i różności. Zarówno uczniowie jaki nauczyciele okazali wielkie serce, włączając się do akcji i wspierając szczytny cel. Organizatorami wydarzenia był samorząd uczniowski z opiekunkami p. E. Antas i p. A. Brendą przy wsparciu p. Jarosława Lubomskiego i p. Anny Chojnackiej.

 

W dniu 26 stycznia 2023 roku grupa naszych uczniów miała okazję wysłuchać ciekawych prelekcji na temat : Powstania Styczniowego, którego rocznice obchodzimy w tym roku, działalności Józefa Piłsudskiego oraz holokaustu- 27 stycznia jest Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wykłady zostały wygłoszone w LMK w związku z przygotowaniami do debaty międzyszkolnej, która odbędzie się po feriach .

 

Uczniowie z klasy 2C realizują projekt Zwolnieni z Teorii pod nazwą „SaveAnimals”. Celem projektu jest pomoc bezdomnym, porzuconym i skrzywdzonym zwierzętom, które trafiły do schroniska we Włocławku. Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu na Facebooku SaveAnimals https://www.facebook.com/profile.php?id=100086510562534Również zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na Facebooku SaveAnimals, który został zorganizowany przez grupę projektową, do wygrania jest karta podarunkowa do galerii Wzorcownia o wartości 100 zł.

 

14 grudnia 2022 r. został przeprowadzony szkolny konkurs "Boże Narodzenie w krajach niemieckojęzycznych". Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości uczniów na temat zwyczajów i tradycji świąt Bożego Narodzenia w niemieckim obszarze językowym oraz znajomości zagadnień leksykalnym w tym zakresie. 1 miejsce zajęła Julia Ciesielska z klasy 1a, 2 miejsce - Zuzanna Grudzińska z 1 b, 3 miejsce Adrian Pikulski z klasy 1 a. Wyróżnienie otrzymał Kacper Groblewski z klasy 1 d. Konkurs opracowała i przeprowadziła p. Angelika Brenda. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy

 

13 grudnia 2022 r. został przeprowadzony konkurs dla uczniów klas pierwszych "Boże Narodzenie we Włoszech". Największą wiedzą wykazały się: 1 miejsce - Zuzanna Ziółkowska z klasy 1a, 2 miejsce - Maja Włodarska z klasy 1 b, 3 miejsce Renata Wąsik z klasy 1e. Konkurs opracowała i przeprowadziła Marzena Jabłońska. Gratulujemy uczennicom wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

 

W dniu 21 grudnia 2022 r. klasy: 3D, 2D i 1C uczestniczyły w świątecznych ekowarsztatach online pod hasłem: "Ekologiczny smartfon". Warsztaty zostały zorganizowane przez Centrum ElektroEkologii, którego celem jest edukacja i tworzenie prawidłowych ekonawyków wśród młodzieży, m.in. jak postępować ze zużytym sprzętem elektronicznym i elektrycznym, a także jakie są konsekwencje i niebezpieczeństwa czyhające na amatorów wydobywania cennych kruszców z elektroniki. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się m.in.: - czym są elektrośmieci i gdzie je oddać; - dlaczego warto przekazywać elektrośmieci do recyklingu; - co to znaczy: ekologiczny smartfon; - jak korzystać z aplikacji jamboard. Warsztaty dały również okazję do ciekawej pracy w grupach, po której uczniowie z różnych miast mogli zaprezentować online wypracowane efekty i podzielić się swoimi pomysłami. Koordynatorami szkolnymi w czasie trwania warsztatów były panie: Joanna Jeska i Joanna Kolczyńska. Dziękujemy wszystkim za aktywną i owocną pracę!

 

W dniu 19.12.2022 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia organizowane przez ratowników WOPR z Włocławka w ramach akcji "Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe". Młodzież została zapoznana, jakie zagrożenia zdrowia i życia występują podczas ferii zimowych, jak im zapobiegać. Ratownicy wodni przeprowadzili także pokaż instruktażowy z udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania na obszarach wodnych w czasie miesięcy zimowych. Spotkanie odbyło się z inicjatywy koordynatora d/s bezpieczeństwa w szkole po. Moniki Krzeszewskiej.

 

Paweł Matczak finalistą VIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menadżerskich. Za przygotowanie merytoryczne odpowiedzialna była Pani Agata Kozakowska.

 

Biorąc pod uwagę ten wyjątkowy czas i mając cały czas w pamięci naszych sąsiadów, którzy najbliższe Święta będą zmuszeni spędzić nieco inaczej, uczeń klasy IC Vadym Yarych opowiedział koleżankom i kolegom o ukraińskich tradycjach świątecznych. Za zorganizowanie dziękujemy Pani Jolancie Lewandowskiej - Makowskiej

 

9 grudnia w murach naszej szkoły odbyło się wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów w śród grona znalazły się uczennice naszej szkoły Julia Augustyniak z klasy 4 Bp oraz Wiktoria Kędzierską z klasy 4 Bg. Serdecznie gratulujemy, jako szkoła jesteśmy niesamowicie dumni. Życzymy dalszych sukcesów.

 

8 grudnia w Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku odbył się Dzień Ekonomisty. Dla uczniów szkoły przygotowano tego dnia liczne wydarzenia m.in. wykłady, webinary, gry, quizy, warsztaty oraz wizyty studyjne w lokalnych przedsiębiorstwach. Młodzież wysłuchała wykładów dwóch przedstawicielek firmy Asysta sp. z o.o.: Pani Izabeli Walczak – Dyrektor Działu Prawnego oraz Pani Alicji Lach – Specjalisty ds. kadr i płac. Pani Izabela Walczak przedstawiła uczniom temat “Ochrona Danych Osobowych – o co chodzi z tym RODO?”, a Pani Alicja Lach “Kodeks pracy”. Uczniowie wysłuchali także webinaru Oskara Sobolewskiego, eksperta Instytutu Emerytalnego na temat: “Jak obliczać wynagrodzenia od 1 stycznia 2023 r. Konsekwencje zmiany płacy minimalnej” oraz wykładu Pana Witolda Zima, eksperta ZUS na temat: “E-ZUS, czyli firma pod ręką”.
Podczas całego Dnia Ekonomisty w szkole trwała prezentacja miniprzedsiębiorstw działających w szkole – wystawiono stoiska z wyrobami młodych przedsiębiorców. Uczniowie mieli okazję zagrać w grę Cashflow, wziąć udział w Quizie z wiedzy ekonomicznej oraz odbyć wizytę studyjną i warsztaty ekonomiczne w Centrum Kultury BROWAR B. Dzięki uprzejmości kierownika produkcji Pana Sławomira Kuligowskiego młodzież z ZS Ekonomicznych mogła odbyć wycieczkę do Kujawskej Spółdzielni Mleczarskiej we Włocławku i poznać proces technologiczny produktów mleczarskich. Ostatnim punktem Dnia Ekonomisty była wizyta w redakcji portalu WLC.PL Lepsza Strona Włocławka, gdzie Pani Adrianna Nowacka pokazała jak działa videoportal i jak prowadzony jest biznes internetowy. Organizatorkami wydarzenia były Beata Nowacka, Agnieszka Gołembiewska oraz Beata Tomaszewska.

 

Tradycyjnie jak co roku, 6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. W tym dniu dominowały mikołajowe czapki i kolor czerwony. Nie zabrakło również strojów i akcentów z motywem świątecznym. Za najciekawsze przebranie przewidziana była nagroda - niespodzianka od samorządu uczniowskiego. Przez cały dzień korytarzami przemykał Święty Mikołaj i podrzucał do klas słodkości. Na chętnych czekała fotościanka, przy której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajową ekipą. Mikołajki to nie tylko prezenty i luźniejszy dzień w szkole. To także wprowadzenie w wyjątkowy, świąteczny nastrój a przede wszystkich sposób na integrację zespołu uczniowskiego. Organizatorem Mikołajek był SU wraz z opiekunkami : panią E. Antas i A. Brendą. Pozostali zaangażowani uczniowie to: Olgierd Bąkowski, Marysia Czernielewska, Kacper Górecki, Dominik Matczak, Norbert Kubiak, Wiktor Falkowski, Amelia Olszewska, Patrycja Dobiesz i Patrycja Brzezińska.

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do grona osób ratujących życie dołączyły kolejne osoby. Dziękujemy Wiktorii, Kamilowi, Olgierdowi i Olafowi za ten cenny dar. Wszystkich, którzy również pragną dołączyć do naszego grona, zapraszamy do kontaktu z panem Karolem Lipińskim.

 

Anna Rucińska, uczennica klasy 4bg została laureatką I miejsca w Regionalnym Konkursie Wiedzy "Od ekonomisty do księgowego". Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku oraz Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku (Zakład Finansów i Rachunkowości). Konkurs zadedykowany był uczniom szkół kształcących w zawodach: technik ekonomista i technik rachunkowości. Ania wykazała się największą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi wśród 22 uczestników konkursu. Szkołę reprezentowali również Sandra Kwiatkowska, Wiktoria Kędzierska i Hubert Dobiesz. Opiekunem merytorycznym uczennicy był pan Mariusz Wenerski.

 

W dniu 29.11.2022r. w ramach Szkolnej Kampanii Antytytoniowej ph. „NIE sPALaj się!” związanej z obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia, dzięki współpracy z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włocławku - uczniowie mieli możliwość przebadania się za pomocą SMOKOLIZERA, czyli urządzenia wskazującego zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży większości klas ZSE. Uczniowie otrzymali również ulotki i broszurki nt. szkodliwości palenia papierosów, dostępne w przygotowanym stoisku tematycznym. Dodatkową atrakcją była możliwość przymierzenia narkogogli - symulujących stan po zażyciu narkotyków, jednak działających tylko na zmysł wzroku i równowagę, niemniej jednak zaproponowane ćwiczenia miały uświadamiać konsekwencje podejmowania tak ryzykownych zachowań, jakim jest palenie papierosów czy zażywanie narkotyków.Dziękujemy za pomoc w akcji paniom Mirosławie Wasielewskiej i p. Urszuli Śmiałowicz z SANEPIDu.Szkolną Kampanię Profilaktyczną zorganizowała pedagog szkolny p. Dorota Andrzejewska.

 

Mówi się, że „Święty Andrzej ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”... - czy coś w tym jest. Przekonać się o tym okazje mieli nasi uczniowie. W związku z tradycją andrzejkową wczorajszy dzień był dniem wróżb w Ekonomiku. Ciężko było się oprzeć, bo kto z nas nie chciałby poznać co go czeka w przyszłości. Uczniowie wybranych klas oraz nauczyciele mogli skorzystać z wróżb przygotowanych przez szkolne wróżki, oczywiście z „przymrużeniem oka”. Każdy mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech, wielka miłość czy może daleka podróż. Na odwiedzających czekały także ciasta i ciasteczka z wróżbą oraz loteria andrzejkowa, w której można było wygrać bony do szkolnego sklepiku. Atrakcje andrzejkowe przygotowali uczniowie klasy 3 d. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie Ewelina Antas i Angelika Brenda.

 

Różowa skrzyneczka jest już w naszej szkole !

Miło nam poinformować, że nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji pod nazwą " Różowa skrzyneczka", której celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny osobistej dla kobiet w przestrzeni publicznej. Różowe skrzyneczki znajdują̨ się̨ dziś́ w wielu szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych, szpitalach, kinach, bibliotekach, teatrach. Dziewczęta mogą skorzystać z nich w razie potrzeby lub dostarczyć artykuły higieniczne dla innych potrzebujących.

 

W dniu 24 listopada uczniowie klasy 1a, 2b, 3b i 4ap uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-informacyjnym prowadzonym przez Urząd Skarbowy we Włocławku. Zaprezentowano młodzieży nowe usługi elektroniczne takie, jak usługa e-Urząd Skarbowy, e-Wizyta oraz zadania i działalność Urzędu Skarbowego we Włocławku z uwzględnieniem szczebli kariery i awansu w administracji skarbowej. Pan Robert Kacprowicz oprowadził młodzież po budynku Urzędu Skarbowego i zapoznał ze strukturą organizacyjną i funkcjonowaniem poszczególnych komórek organizacyjnych. Składamy podziękowania Naczelnikowi US we Włocławku panu Jarosławowi Wojciechowskiemu oraz pracownikom tej instytucji za przygotowanie dla nas tego spotkania. Opiekę nad uczniami podczas wizyty sprawowali nauczyciele: Agata Kozakowska i Ewelina Antas oraz Mariusz Wenerski.

 

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowano wyjście do Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości w wykładzie na temat Biznes na start "Jak pozyskać jednorazowe środki na podjęcie działalności" brała udział kl 4eg. Dodatkowo grupa uczniów miała możliwość zwiedzania pomieszczeń w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Klasy 2d i 3e udali się do radia Hit aby poznać tajniki pracy w mediach. Mieli możliwość sprawdzenia się w roli radiowców. Również ta sama grupa pojechała do Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości na prelekcje której tematem było, "Planowanie własnej kariery" organizator Pani Jolanta Matuszewska.

 

Klasa patronacka 1b o profilu technik logistyk odbyła wizytę studyjną w firmie ANWIS Sp. z o.o. Młodzież spotkała się z panią Izabelą Krzeszewską-Rykowską, która jest dyrektorem ds zasobów ludzkich i przedstawiła naszym uczniom historię włocławskiej firmy oraz jej wartości a także możliwości zatrudnienia i awansu. Następnie uczniowie zwiedzili teren zakładu i obserwowali pracę w działach produkcyjnych, magazynowych oraz pionach sprzedaży. Zostali zapoznani z procesami produkcyjnymi, nowymi technologiami, produktami firmy i niezbędnymi do ich wytworzenia surowcami a także kulturą organizacji.Dziękujemy kierownictwu firmy ANWIS sp. z o.o. za poświęcony czas i przygotowane upominki dla uczniów.Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Marzena Szymańska - wychowawczyni klasy 1b, pan Adam Kotfas i pani Joanna Żuchowicz - Kwiatkowska, która zorganizowała wizytę studyjną.

 

Zainspirowani życiem i sylwetką Poli Negri uczniowie z ZSEkonomicznych realizują swoje pasje.

Po odwiedzinach i wykładzie P. Doroty Łańcuckiej w naszej szkole, powstało kilka wyjątkowych prac. Chcemy się nimi pochwalić, ale przede wszystkim pragniemy wyrazić uznanie dla talentu naszych uczennic.

 

W dniu 16 listopada 2022 r. uczniowie klas 2B i 3D wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Włocławku. Młodzież zapoznała się z obowiązkami dyspozytorów oraz znaczeniem systemu informatycznego transportu miejskiego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zajezdni autobusowej, zapoznali się z pracą kierowcy autobusu, mogli usiąść na miejscu dla kierowcy. Zwiedzili również warsztat autobusowy, magazyn oraz myjnię. Zobaczyli pracę mechaników naprawiających zepsute autobusy lub usuwających drobne usterki. Atrakcją dla uczniów była także przejażdżka autobusem miejskim po terenie przedsiębiorstwa. Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń, zadowoleni z wycieczki. Serdecznie dziękujemy pracownikom MPK Włocławek za miłe i serdeczne przyjęcie oraz przekazane informacje, dotyczące funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Organizatorzy wycieczki: p. Joanna Jeska, p. Krzysztof Musiał.

 

Uczniowie klas 4cp, 4ap, 2d, 3b oraz przedstawiciele SU uczestniczyli w konferencji on-line z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji - "Przestrzenie migracji", zorganizowanej przez KP Cen we Włocławku. Program konferencji obejmował kierunki polityki oświatowej państwa oraz edukację regionalną, uwzględniającą kontekst lokalny proponowanych tematów. Organizacją udziału młodzieży w w/w konferencji zajęli się p. Dorota Andrzejewska, p. W. Słomczewski i p. E. Antas.

 

Dnia 14.11.2022 r. uczniowie z klasy Ic z wychowawca Jolantą Lewandowską - Makowską uczestniczyli w wystawie „Kijów miasto sprzed wojny”. Organizatorem było Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Zebrani goście podziwiali wyjątkowe zdjęcia znakomitych autorów Marka i Jadwigi Czarneckich oraz Oleny Pryshchepa z Ukrainy. Dopełnieniem pokazu był wykład pana Marka Czarneckiego na temat nowoczesnej techniki wykonywania zdjęć. Wystawa bardzo nam się podobała, zachęcamy do jej zobaczenia.

 

 

W dniu 14.11.2022 Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej we Włocławku – oddział WUP w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowało w Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe”, której operatorem jest Fundacja Ładowarka - rozgrywki gry „Włocławscy Milionerzy”.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych mogli wczuć się w rolę włocławskiego przedsiębiorcy i podejmować pierwsze negocjacje, ryzyko, czy nawiązywać kontakty handlowe. Taka forma edukacji zawodowej pozwala w sposób innowacyjny pobudzać postawę przedsiębiorczą, rozwijać kreatywność oraz uczyć samodzielności w działaniu. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

 

Wyniki konkursu na najlepszy/najładniejszy kotylion na Święto Niepodległości,

Wyróżnione kasy to Ib, Ia, 3e, 3a, 3d serdecznie dziękujemy za udział i przygotowanie. Nagrodę specjalną otrzymuje uczeń klasy 3d - Daniel Baczkowski, za szczególnie się wyróżniający kotylion.

 

15.11 do Ekonomika zawitali gości tzn. grupa młodzieży ze SP im. Kazimierza III Wielkiego w Szpetalu Górnym. Młodzież reprezentowała Koło Wolontariatu "Dar Serca" działające w szkole wraz z opiekunkami p. Różą Olszewską oraz p. Anną Olewińską, wontariusze przekazali pieniądze ze zbiórki dla Oli Pędziak, łączna kwota to ponad 3000 złotych. Ogromne brawa dla wolontariusz

 

Drugie miejsce siatkarzy Znakomicie spisała się drużyna Ekonomika w I turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora LZK, który odbył się 9 listopada 2022 r. Po porażce w pierwszym meczu z LMK 0:2 (-8,-8) nasz zespół pokonał gospodynie turnieju 2:0 (16, 26) i II LO 2:0 ( 14, 17) plasując się ostatecznie na drugim miejscu w tabeli. Na boisku podczas meczów musiały przebywać trzy dziewczęta. Autorami tego sukcesu byli: Martyna Reimer, Aleksandra Dąbrowska, Urszula Proszkiewicz, Weronika Reklewska, Marta Krasińska, Klaudia Wesołowska, Zuzanna Dębicka, Alan Urbański, Filip Gocel, Szymon Bojarski, Marcel Kiliszewski, Jakub Kostański, Wiktor Skibiński. Trenerem zespołu był Piotr Bychowski

 

  1. 8 listopada 2022 r. odbył się szkolny konkurs historyczny pod hasłem: „Odzyskanie niepodległości przez Polskę”. Celem konkursu było mi.in.: - rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania dziejami polskiego narodu; - poszerzenie posiadanej przez uczniów wiedzy na temat odzyskania niepodległości przez Polskę; - rozbudzanie uczuć patriotycznych i postaw obywatelskich; - rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów. W konkursie wzięło udział 14 uczniów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe: I miejsce zajął Dominik Gołębiewski z kl. 4Cg, II miejsce zajęła Martyna Tatarewicz z kl. 3D, III miejsce zajęła Agata Grabowska z kl. 4Cg. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Szkolni organizatorzy konkursu: Joanna Jeska, Marzena Jabłońska.

 

 

 

W dniu 28.10.2022 gościliśmy p. Dorotę Łańcucką z wykładem pt. "Pola Negri i jej plan na życie" Rok 2022 jest rokiem Poli Negri, z tego powodu zaprosiliśmy p. D. Łańcucką aby przybliżyła na sylwetkę Gwiazdy filmowej ery kina niemego.
Pola Negri urodziła się w Lipnie, jest naszą krajanką, zawsze podkreślała swoją Polskość. Grała na deskach teatru i w filmach produkowanych w Europie i oraz Hollywood. Pani Łańcucka z pasją opowiadała nam o życiu Negri, wykład był uzupełniony o fragmenty filmów z Polą Negri i wiele jej zdjęć. Pani Łańcucka jest pracownikiem KPCN we Włocławku

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć schronisko dla zwierząt we Włocławku, angażując się w zbiórkę karmy, kocy, środków czystości oraz wielu innych rzeczy niezbędnych czworonożnym przyjaciołom. 7.11. delegacja Samorządu Uczniowskiego udała się do schroniska, aby przekazać zgromadzone dary. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w tej akcji i że los bezdomnych zwierząt nie jest obcy naszej społeczności szkolnej. Organizatorem zbiórki karmy był pan Karol Lipiński oraz Samorząd Uczniowski.

 

Rok 2022 został ustanowiony rokiem Władysława Bartoszewskiego. W związku z tym została zorganizowana lekcja otwarta na temat życia i działalności tegoż świadka wydarzeń XX i XXI wieku. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję bliżej poznać jego życie i działalność , która dotyczyła kilku wymiarów : społecznego , naukowego, politycznego i dyplomatycznego.

 

Władysław Bartoszewski urodził się 19 lutego 1922 r. w Warszawie. Był pisarzem, historykiem, dziennikarzem, wykładowcą akademickim oraz działaczem społecznym. W czasie II wojny światowej był więźniem Auschwitz, a także żołnierzem AK w stopniu podporucznika. Uczestniczył w pracach Delegatury Rządu oraz Tajnej Radzie Pomocy Żydom zwanej „Żegotą”. W kwietniu 1943 r. współorganizował pomoc dla uczestników powstania w getcie warszawskim. Brał udział w Powstaniu Warszawskim. Po wojnie był dwukrotnie aresztowany przez władze komunistyczną pod fałszywym zarzutem szpiegostwa. W latach 80. internowany. Dwukrotny minister spraw zagranicznych, ambasador RP w Austrii, przewodniczący Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa. Ponadto był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Orła Białego za pomoc udzielaną Żydom w trakcie wojny. Honorowy obywatel państwa Izrael, wyróżniony medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Władysław Bartoszewski zmarł 24 kwietnia 2015 r. w Warszawie. Autor licznych artykułów, opracowań dokumentalnych dotyczących okresu okupacji. Jedna z jego najważniejszych publikacji to: „Warszawski pierścień śmierci 1939-1944”. Przybliża w niej m. in. okoliczności egzekucji zbiorowej więźniów Pawiaka straconych w Treblince, dnia 2 marca 1942 r.

 

Współpraca "Ekonomika" ze Stowarzyszenie Księgowych w Polsce o/o Włocławek zaoowocowała wizytą uczniów klasy 4bg. Prezes Zarządu pani Krystyna Urbaniak i Dyrektor Biura pani Iwona Zielińska przedstawiły system certyfikacji zawodu księgowego na czterech stopniach kwalifikacji: I stopień-księgowy, II stopień- specjalista ds. rachunkowości, III stopień-główny księgowy, IV stopień-dyplomowany księgowy. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce jest liderem na rynku szkoleń dotyczących księgowości oraz dziedzin pokrewnych i sprawuje patronat nad klasami w zawodzie technik rachunkowości. Wizytę uczniów zorganizowała pani Joanna Żuchowicz-Kwiatkowska, bardzo dziękujemy

 

Na dwuetapową wycieczkę udały się klasy 2d i 3e - grupy handlowców. W pierwszej kolejności odwiedzili Kujawska Spółdzielnia Mleczarska KESEM i korzystając z wiedzy i doświadczenia p. Anny Szymańskiej - kierownika laboratorium, zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami związanymi z badaniem jakości surowca i produktów zakładu oraz procesem technologicznym wyrobów mleczarskich. W dalszej kolejności udali się do hipermarketu Auchan. Tam powitała ich p. Izabela Ziółkowska - Asystent Dyrektora Marketu oraz pracownica Ochrony sklepu. Młodzież została oprowadzona po sklepie i pomieszczeniach administracyjno- socjalnych. Panie zaprezentowały szeroki asortyment sklepu i zasady znakowania towarów. W trakcie prezentacji multimedialnej poznali historię marketu, lokalizację punktów handlowych na świecie, zasady rozmieszczania grup towarowych w sklepie oraz formy reklamy i promocji. Za zorganizowanie wycieczki i opiekę nad Młodzieżą dziękujemy Pani Jolancie Matuszewskiej

 

 

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegoroczne hasło to „Złap za stery do swojej kariery"

17.10 uczniowie wszystkich klas czwartych pogimnazjalnych spotkali się z doradcami zawodowymi z Powiatowy Urząd Pracy we Włocławku i Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Panie Jolanta Rapsiewicz i Justyna Grębicka zapoznały naszą młodzież z zagadnieniami i sytuacją na rynku pracy. Przybliżyły ofertę obu instytucji skierowaną do osób wchodzących na rynek pracy. OTK jest coroczną inicjatywą Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkanie zorganizowała pani Joanna Żuchowicz-Kwiatkowska.

 

Dnia 11 października w Toruniu podczas Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej, rozstrzygnięto konkurs fotograficzny: „Ekonomia społeczna uchwycona w kadrze”. W forum wzięła udział uczennica Julia Augustyniak, kl.4ag oraz pani Agnieszka Gołembiewska. Fotografia Julii została zaprezentowana na wystawie głównej Forum. Poza pracą Julii, fotografie uczennic: Wiktorii Grzegórskiej, kl.2a, Izabely Kulpa, kl.2a, Sandry Kwiatkowskiej, kl. 4ag, zostały umieszczone w pokazie multimedialnym podczas Forum oraz w prezentacji na stronie realizatora konkursu. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Elżbiety Piniewskiej oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika. Jak również pod Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Uczennicom serdecznie gratulujemy. Inicjatorem i opiekunem konkursu w szkole była pani Agnieszka Gołembiewska.

 

Ranking Perspektyw 2022 - miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w rankingu. Jesteśmy trzecią szkołą we Włocławku.

 

11 października 135 uczniów klas I udało się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl pt. "Antygona" Sofoklesa w wykonaniu aktorów z Krakowa. Pierwszoklasiści "na żywo" mogli śledzić tragedię tytułowej bohaterki oraz członków jej rodu. Czy podczas tej niezwykłej lekcji wryły się w pamięć uczniom słowa antycznej heroiny: "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić"? Czas pokaże... Organizator Pani Katarzyna Sobczak

 

Ekonomik na wycieczki jeździ nawet w październiku Na trzydniową wycieczkę wybrały się klasy 2 a , 2 b, 2 d, 3 a i 3 b. Wypad miał aż trzy etapy, uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Wieczorem udali się do Krakowa. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru po Wzgórzu Wawelskim, uczniowie odwiedzili siedzibę królów polskich. Poznali szczególne miejsca przy Rynku Krakowskim: Sukiennice, Kościół Mariacki, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ciekawe opowieści Pani przewodnik dopełniały wiedzę o znanych miejscach Krakowa. Wieczorem obejrzeli spektakl muzyczny w Teatrze STU. Dzień trzeci to wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym. Nasi wspaniali wycieczkowicze podziwiali piękno przyrody w świetle jesiennego słońca. W drodze powrotnej znalazł się czas na przystanek w Częstochowie Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili dziś do domu. Za organizacje wyjazdu i opiekę nad młodzieżą dziękujemy Paniom Marii Walczak, Agnieszce Siedleckiej oraz Panu Jarosławowi Lubomskiemu

 

11 października 135 uczniów klas I udało się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl pt. "Antygona" Sofoklesa w wykonaniu aktorów z Krakowa. Pierwszoklasiści "na żywo" mogli śledzić tragedię tytułowej bohaterki oraz członków jej rodu. Czy podczas tej niezwykłej lekcji wryły się w pamięć uczniom słowa antycznej heroiny: "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić"? Czas pokaże...

 

W Centrum Kultury Browar B nasi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach w ramach II Festiwalu Fajansu. Dzięki temu mogliśmy nie tylko poznać tajniki zdobienia i sposoby malowania od samych mistrzyń tego fachu, ale tez podziwiać prace innych twórców ludowych i kultywować tę unikatową tradycję naszego miasta.

 

W dniu 07 października 2022 szkoła wzięła udział w „XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia” pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Wyznaczeni uczniowie klas pierwszych, tworzący Patrole Egzaminacyjne, przeprowadzili ustny egzamin z tabliczki mnożenia. Do zabawy dołączyli również pracownicy szkoły. Egzamin ten polegał na udzieleniu pięciu poprawnych odpowiedzi w ciągu 1 minuty. Zwycięzcy otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia! Dziękujemy wszystkim za zabawę. Organizatorzy: Joanna Kolczyńska, Katarzyna Lewandowska

W czwartek 6 października uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką Pani Joanny Kinasiewicz mieli okazję uczestniczyć w pierwszych zajęciach w ramach projektu ”Wolne Myśli”. Organizatorem projektu jest Centrum Kultury Browar B, a jego działania dotyczą przygotowania młodych ludzi do udziału w debacie oksfordzkiej, która jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym pomagającym w tworzeniu nawyków ułatwiających prace w grupie i budowaniu pełnej , wartościowej argumentacji swojego stanowiska, uczącym kultury komunikacji. Tym razem uczniowie włocławskich placówek oświatowych mieli okazję do spotkania z ciekawymi ludźmi i specjalistami takimi, jak włocławianin Maciej Jastrzębski - dziennikarz radiowy z ponad 20-letnim stażem, korespondent Polskiego Radia w Federacji Rosyjskiej, autor książek oraz Arleta Bojke - dziennikarka, była korespondentka TVP w Moskwie, laureatka Wiktora w kategorii Dziennikarz Roku.

W poniedziałek (03.10), w konkursie „Słowa ze słowa”, zorganizowanym w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji 2022, rywalizowało 16 trzyosobowych drużyn klasowych. Zadaniem uczestników było m.in. ułożenie w ciągu 10 minut jak największej liczby słów z liter tworzących wyraz: KASZTANOWIEC. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo klasy: 3b i 4cp, drugie miejsce klasy: 2a i 3d, nagrodę za trzecie miejsce otrzymały klasy: 4ap i 4dg. Za wspólną zabawę dziękują organizatorki konkursu Pani Ewa Pytel, Pani Katarzyna Sobczak i Pani Magdalena Harmacińska.

 

3 października Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie i Fundacja GPW, wspólnie z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego i KDPW CCP zorganizowały pierwszą, polską edycję "Ring The Bell for Finsncial Literacy". Wydarzenie to zainaugurowało tegoroczna edycję Swiatowego Tygodnia Inwestora-World Investor Week. W trakcie wydarzenia, które odbyło się w Sali Notowań GPW mowa byla m.in. o ofercie edukacyjnej i inwestycyjnej polskiego rynku kapitałowego. Udział wzięły klasy 1c, 2b, 4cp. Wydarzenie na terenie szkoły zorganizowali Pani Ewelina Antas i Pan Mariusz Wenerski.

 

W dniu 28 września dbył się szkolny konkurs pod hasłem: „Jabłko-najpopularniejszy owoc”, zorganizowany przez Klub Eco-Balance w ramach obchodów Światowego Dnia Jabłka. Wzięło w nim udział siedem 2-osobowych drużyn z następujących klas: kl. 1D: Adrian Rojek, Nikolas Sznajder; kl. 2B: Patrycja Dorsz, Wiktoria Wrześniewska; kl. 2D: Nikola Dudek, Mikołaj Krupiński; kl. 3D: Wioleta Pawłowska, Martyna Tatarewicz; kl. 3E: Patrycja Brzezińska, Patrycja Dobiesz; kl. 4Cp: Dominik Chabasiński, Natalia Sujecka; kl. 4Cg: Zuzanna Grzelak, Gabriela Krychowiak. Konkurs składał się z dwóch etapów: a) etap pierwszy - quiz wiedzy o jabłkach; b) etap drugi – jedzenie jabłka na czas, bez użycia rąk. Aby zwyciężyć, drużyna musiała zdobyć łącznie jak najwięcej punktów. Wyniki konkursu: I miejsce – Adrian Rojek, Nikolas Sznajder; II miejsce – Zuzanna Grzelak, Gabriela Krychowiak; III miejsce – Nikola Dudek, Mikołaj Krupiński. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę! Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody - bony do zrealizowania w szkolnym sklepiku. Opiekunowie Klubu Eco-Balance

 

 

 

Sukcesy ekonomistów

We wrześniu uczniowie szkoły przystąpili do konkursu fotograficznego pn. „Ekonomia społeczna uchwycona w kadrze”, organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Do finału Konkursu oraz do wystawy głównej w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu, zakwalifikowała się uczennica klasy 4bp: Julia Augustyniak. Zgodnie z Regulaminem konkursu, prace zakwalifikowane do wystawy głównej ubiegać się będą o nagrodę publiczności - uczestników Forum. Do pokazu cyfrowego zakwalifikowały się: Julia Augustyniak Julia, kl. 4bp, Wiktoria Grzegórska, kl. 2a, Izabela Kulpa, kl. 2a, Sandra Kwiatkowska, kl. 4ag. Konkurs objęty został Honorowym Patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pani Elżbiety Piniewskiej oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Pana Marka Gralika. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi 11 października 2022 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu podczas Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej. Opiekunem uczestników Konkursu jest pani Agnieszka Gołembiewska.

 

 

26 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Motywem przewodnim naszego świętowania były kulinaria, mogliśmy skosztować dań charakterystycznych dla danego kraju - uwierzcie na słowo, było pysznie.Dzień Języków Obcych każdego roku przypomina nam jak istotna jest ich nauka, władanie kilkoma językami obcymi pozwala nam wspiąć się na wyższy poziom kulturowego obycia, oraz spojrzeć na świat z punktu widzenia innych kultur . Dodatkowo język obcy bardzo wzbogaca nasze CV .Za zorganizowanie tego dnia dziękujemy wszystkim nauczycielom języków obcych https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t64/1/16/1f91d.pngYou’ve got the power

 

 

26 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Motywem przewodnim naszego świętowania były kulinaria, mogliśmy skosztować dań charakterystycznych dla danego kraju - uwierzcie na słowo, było pysznie.Dzień Języków Obcych każdego roku przypomina nam jak istotna jest ich nauka, władanie kilkoma językami obcymi pozwala nam wspiąć się na wyższy poziom kulturowego obycia, oraz spojrzeć na świat z punktu widzenia innych kultur . Dodatkowo język obcy bardzo wzbogaca nasze CV .Za zorganizowanie tego dnia dziękujemy wszystkim nauczycielom języków obcych https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t64/1/16/1f91d.pngYou’ve got the power

 

AKCJA SZKOLNEGO KOŁA PCK!

W piątek uczniowie naszej szkoły udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy – Oddział Terenowy we Włocławku. Młodzież najstarszych klas technikum pod kierunkiem opiekuna SK PCK dała wyraz swojej empatii i poczucia obowiązku wobec potrzebujących. Oddała krew - najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

Dlaczego warto oddawać krew? Odpowiedź jest prosta!

  • ratuje ona życie i zdrowie osób w potrzebie
  • pomoc drugiemu daje ogromną satysfakcję
  • można poznać swoją grupę krwi i kontrolować stan własnego zdrowia dzięki regularnym badaniom laboratoryjnym
  • choć nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, z punktu widzenia biorcy jest to pomoc bezcenna, której nie da się przeliczyć na żadne pieniądze
  • zwiększa to poczucie spokoju o bezpieczeństwo swoje i najbliższych

Chcesz dołączyć do tej szlachetnej akcji? Dowiedzieć się, kto może oddać krew. Zgłoś się do opiekuna Szkolnego Koła PCK pana Karola Lipińskiego. Czekamy na Ciebie!

 

Zostań certyfikowanym księgowym

Zespół Szkół Ekonomicznych został partnerem Centrum Informacji Księgowej. Dzięki tej współpracy uczniowie kształcący się w zawodzie technik rachunkowości zyskają możliwość bezpłatnego przystąpienia do egzaminu C.I.K., co standardowo podlega opłacie.

Certyfikat Księgowy C.I.K. po deregulacji jest potwierdzeniem opanowania wiedzy teoretycznej niezbędnej do wykonywania zawodu księgowego na polskim rynku. Jest to istotny fakt dla potencjalnych pracodawców z branży księgowej. Lista Certyfikowanych Księgowych C.I.K posłuży jako źródło sprawdzonych i przygotowanych do zawodu specjalistów. Ponadto absolwenci szkoły, którzy zdecydują się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w branży rachunkowo-księgowej, dzięki certyfikatowi zyskają w oczach przyszłych klientów. Certyfikat Księgowy C.I.K. wydawany jest po deregulacji zawodu księgowego w 2014 roku i stanowi potwierdzenie posiadania niezbędnej wiedzy merytorycznej w branży księgowej. Centrum Informacji Księgowej obecnie skupia ponad 5 tys. zweryfikowanych biur rachunkowych oraz 100 tys. księgowych. Realizowana przez biuro inicjatywa cieszy się dużym uznaniem w środowisku związanym z branżą rachunkowo-księgową.

Lista Szkół partnerskich C.I.K. na której znajduje się nasza Szkoła została zamieszczona - https://www.cik.org.pl/szkoly

 

Narodowe Czytanie w ZS Ekonomicznych

W sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie naszej szkoły, aby wziąć udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Wysłuchali ballad A. Mickiewicza czytanych z podziałem na role oraz obejrzeli inscenizację ballady „Pani Twardowska”. Całość przygotowało Szkolne Koło Teatralne AMATOR przy wsparciu dziewcząt z zespołu tanecznego. Wspaniałe dekoracje wykonała Pani Magdalena Rostalska.

 

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego

01.09.2022 o godz. 13.00 odbyła się w naszej szkole miejska inauguracja roku szkolnego 2022/2023. W tym dniu gościliśmy wielu znamienitych gości; przedstawicieli władz, kuratorium, dyrektorów placówek edukacyjnych oraz nauczycieli. Otwarcia uroczystości dokonała pani dyrektor Alicja Gołębiewska. Następnie przemówienie wygłosił Prezydent Włocławka, pan dr Marek Wojtkowski, będący gospodarzem tegorocznej uroczystości. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego głos zabrało wielu zaproszonych gości, życząc pracownikom oświaty wielu sukcesów w realizacji planów zawodowych a uczniom zapału i energii w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Podczas uroczystości delegacja uczniów ZSE złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy zginęli w czasie II wojny światowej. Natomiast z okazji dwusetnej rocznicy pierwszej publikacji dzieła Adama Mickiewicza, nasza szkolna grupa teatralna przy wsparciu zespołu tanecznego oraz utalentowanej absolwentki Agaty Krygier przedstawiła inscenizację jednej z ballad naszego wieszcza pt. „Pani Twardowska”. Uroczystość przygotowali: Kinga Rażewska, Ewa Pytel, Angelika Brenda, Magdalena Rostalska- Król, Monika Krzeszewska, Anna Chojnacka, Katarzyna Sobczak, Jolanta Lewandowska- Makowska, Alina Podolak, Marek Zieliński, Jarosław Lubomski, Bartosz Woźniak i Mariusz Wenerski.

 

27.05.2022 roku Szkolne Koło Teatralne AMATOR wystawiło przedstawienie „Królewna Śnieżka” na motywach baśni Braci Grimm. Pierwszy spektakl o godz. 10 dla dzieci z Przedszkola Publicznego nr 12, drugi o godz. 16.00 dla dzieci i wnucząt pracowników szkoły oraz zainteresowanych osób przybyłych do nas na Dzień Otwarty szkoły. W przedstawieniu wystąpili: Śnieżka: Marysia Czernielewska kl. 2b, Zła Królowa : Gabrysia Krychowiak kl. 3cg, Książę: Bartek Kwiatkowski kl. 3eg, Król: Piotrek Wiśniewski kl 3ag, Myśliwy: Konrad Wysocki kl. 3eg, Lustro: Karolina Piernikowska kl. 2b, Krasnale: Patrycja Dorsz kl. 1b, Natalia Raczkowska kl.3ag, Wiktoria Witt kl. 3ag, Olaf Czop kl.3cp, Oskar Szczęsny kl. 2e, Konrad Wysocki kl. 3eg, Piotr Wiśniewski kl. 3ag, Nad dźwiękiem czuwał Olgierd Bąkowski kl 3cp, Światło: Maciej Bawolski kl. 3dg, Wszystkim uczniom biorącym udział w przedstawieniu oraz wspaniałej widowni dziękują: Ewa Pytel i Ania Chojnacka, które spektakl przygotowały.

28 kwietnia dla uczniów naszej szkoły został zorganizowany Konkurs Matematyczny, w którym wzięła udział liczna reprezentacja klas drugich i trzecich. Z zadaniami dotyczącymi funkcji liniowej zmagało się 27 osób. Zestaw konkursowy składał się z 10 zadań testowych jednokrotnego wyboru. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczestnik otrzymywał 2 punkty, za podanie błędnej odpowiedzi tracił 1 punkt, za brak odpowiedzi nie otrzymywał punktów. Czas trwania konkursu wynosił 45 minut.Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy 3Cp Dominik Chabasiński. O jeden punkt mniej zgromadzili na swoim koncie Karolina Piernikowska (kl.2B), Dominika Olak (kl.3Cg) i Paweł Matczak (kl.3Ag).Gratulujemy osiągniętych wyników, wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do rywalizacji za rok. Organizator Pani Beata Roszek - Strzyżewska

 

W dniu 28 kwietnia odbył się 2 Międzyszkolny Konkurs ,, Fajansowe Inspiracje". Konkurs odbył się w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku. Honorowy Patronat nad Konkursem objęli: Pani Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak oraz Pan Tyberiusz Rajs Dyrektor Fabryki Fajansu we Włocławku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Julia Augustyniak z 3bp oraz Martyna Wiśniewska z 1a. Opiekunowie: E. Antas i M. Wenerski

 

Zespół Szkół Ekonomicznych zgodnie z założeniami polityki MEiN dotyczącej szkolnictwa zawodowego podpisał umowę z Castorama Polska mającą na celu utworzenie klasy patronackiej w zawodzie technik handlowiec w roku szkolnym 2022/2023. Stosowanie kształcenia dualnego czyli powiązania kształcenia teoretycznego z praktycznym w konkretnym zakładzie pracy przynosi wiele korzyści. Udział młodzieży w praktykach w tak dużym przedsiębiorstwie przyczyni się do niwelowania obaw związanych z podjęciem pierwszej pracy, zaspokajania potrzeb rynku lokalnego oraz nabywania niezbędnych umiejętności praktycznych.W obecnych realiach na rynku pracy liczą się przede wszystkim kompetencje i konkretny zawód.

Porozumienie o współpracy zostało podpisane w dniu 27 marca br. przez Dyrektora Szkoły Panią Alicję Gołębiewską oraz Pana Jędrzeja Sobańskiego - Dyrektora Castorama we Włocławku i Pana Rafała Figarskiego - Dyrektora ds Zarządzania i Logistyki.Dziękujemy Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego Joannie Żuchowicz-Kwiatkowskiej za koordynowanie procesu przygotowania warunków umowy z CASTORAMA.

 

Zakończenie klas czwartych ddwloclawek, tuwloclawek, galeria

 

28 kwietnia gościła u nas Pani Profesor Bożena Karwowska, która jest specjalistą kultury i literatury polskiej oraz profesorem studiów o Zagładzie na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver. Wizyta nie była przypadkiem, bowiem Pani Profesor jest wnuczką Henryka Kawalca, jednego z pierwszych nauczycieli Państwowej Szkoły Kupieckiej, dziś Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku. Babcia zaś była sekretarką szkoły.Pani profesor Bożena Karwowska otrzymała tytuł Honorowego Przyjaciela Zespołu Szkół Ekonomicznych.Jesteśmy dumni, że możemy współpracować tworząc dalszą historię ZSE. Od Pani profesor otrzymaliśmy również przepiękną Encyklopedie Brytannica. Bardzo dziękujemy. Polecamy „Opowieść o o tragicznym losie Henryka Kawalca” autorstwa jego wnuczki Bożeny Karwowskiej. link

 

27 kwietnia odbył się konkurs Mistrz zawodu sprzedawca zorganizowany dla handlowców kl 2e 3dp i 3eg.Uczestniczyło w nim 9 osób wyłonionych w ramach 1 etapu polegającego na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pyt. W ramach dzisiejszych konkurencji dominowały zadania praktyczne takie jak:wypełnianie faktury VAT, zgłoszenia reklamacyjnego, tworzenia oferty handlowej, hasła reklamowego, dialogu z klientem niezdecydowanym.Wśród ćwiczeń nie zabrakło obsługi kasy fiskalnej, ozdobnego pakowania prezentów w papier kolorowy.Po wyrównanej walce zostali wyłonieni zwycięzcy. Kacper Nowakowski kl 3dp, Wiktoria Kowalska kl 3dp, Roksana Grekowicz kl 3eg.Wygranym serdecznie gratulujemy.Za zorganizowanie konkursu dziękujemy Pani Jolancie Matuszewskiej oraz Panu Piotrowi Lewandowskiemu

 

Drzwi Otwarte Ekonomika fotorelacje tuwłocławek, tvkujawy, promocje włocławskie, galeria

"NIECH KAŻDY DZIEŃ BĘDZIE DNIEM DLA ZIEMI" Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych (2-osobowe drużyny, wytypowane z 6-ciu klas) wzięły udział w grze ESCAPE ROOM pod hasłem: "Na RATUNEK ZIEMI", zorganizowanej przez opiekunów Klubu Eco-Balance. I miejsce zajęła drużyna z klasy 3Cg - Zuzanna Grzelak i Gabriela Krychowiak. Serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę i zaangażowanie! Drugim elementem świętowania Dnia Ziemi było włączenie się grupy uczniów wraz z opiekunami Klubu w akcję SPRZĄTANIA terenu wokół szkoły i Parku im. Władysława Łokietka. Wszystkim bardzo dziękujemy! Pamiętajmy: "NIECH KAŻDY DZIEŃ BĘDZIE DNIEM DLA ZIEMI"! https://www.facebook.com/101297901915024/posts/379226997455445/ "

W miesiącu marcu szkolny klub Eco-Balance w ramach kształtowania postaw prozdrowotnych ogłosił konkurs pod hasłem „ Zdrowe śniadanie”. Spośród prac nadesłanych przez uczniów, publiczność szkolna i pozaszkolna poprzez facebookową stronę klubu, wyłoniła laureatów najzdrowszych i najbardziej apetycznych śniadań. Wyniki przedstawiły się następująco: miejsce I - Alicja Brejczak z kl. 2D, miejsce II - Wioleta Pawłowska z kl. 2D, miejsce III - Wiktoria Wrześniewska z kl. 1B. W ramach podziękowania za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość wszystkim uczestnikom wręczone zostały dyplomy, a zwycięzcom nagrody rzeczowe. Opiekunowie klubu Eco-Balance"

Z satysfakcją informujemy, że Zarząd Główny Stowarzyszenia Księgowych w Polsce wpisał naszą szkołę na listę sygnatariuszy "Kodeksu zawodowej etyki
w rachunkowości"
. Kodeks jest zestawieniem zasad i wartości etyczno-moralnych oraz profesjonalnych, jakie powinny cechować osoby zawodowo zajmujące się rachunkowością, finansami i dziedzinami pokrewnymi. Bycie sygnatariuszem “Kodeksu zawodowej etyki w rachunkowości” jest szczególnym wyróżnieniem. Jako szkoła, kształcąca przyszłych księgowych na kierunku technik rachunkowości zobowiązujemy się do przekazywania uczniom konieczności respektowania ważnych zasad dla profesjonalnego prowadzenia rachunkowości oraz wiarygodności sprawozdawczości finansowej, dokumentacji podatkowej i wszelkiego innego raportowania opartego na systemie informacyjnym rachunkowości. Jest to krok odważny i bardzo dobrze świadczący o tym, że dbamy w naszej szkole o jakość kształcenia specjalistów ds księgowości. Dodatkowo, bycie sygnatariuszem Kodeksu uwiarygodnia proces kształcenia księgowych ale również obliguje do ustawicznego podnoszenia kompetencji przez nauczycieli przedmiotów zawodowych. Dbałość o wysokie standardy nauczania zawodu księgowego i wzrost znaczenia rachunkowości w dynamicznie rozwijającej się gospodarce stał się jedną z przyczyn starań Dyrekcji szkoły o patronat Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku nad klasami - technik rachunkowości. Zapraszamy do nas tegorocznych ósmoklasistów, którym zależy na osiągnięciu wysokich kwalifikacji zawodowych obejmujących nie tylko wiedzę i umiejętności praktyczne, ale także zasady etyczne właściwe temu zawodowi.

GRATULACJE !!! 8 kwietnia w Sopocie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno- Logistycznej. Wśród 48 zawodników z całej Polski znalazła się również uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Wiktoria Żabicka. Zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Zagadnienia dotyczyły szeroko rozumianej branży TSL. Wiktoria jest uczennica klasy czwartej w zawodzie technik logistyk. Uczennica została finalistką olimpiady, która znalazła się w wykazie olimpiad MEN. W związku z tym na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie z części pisemnej Wiktoria ma 100%. Wiktoria jest już 5 olimpijką Ekonomika w tej olimpiadzie. Uczniowie prowadzeni pod kierunkiem Pani Moniki Otto. Bardzo gratulujemy uczennicy bo to jej ciężka praca doprowadziła ją do finału. Życzymy dalszych sukcesów.

6 kwietnia br. Spółka z o.o. BAZA z siedzibą we Włocławku stała się na mocy podpisanego porozumienia Partnerem Zespołu Szkół Ekonomicznych. W ramach wzajemnej współpracy Prezes Zarządu - Pan Jacek Jabłoński umożliwi naszym uczniom udział w miesięcznych praktykach zawodowych i zapewni fachową pomoc ze strony pracowników firmy. BAZA sp. z o.o. jest firmą z wieloletnim doświadczeniem, działającą na włocławskim rynku od 1 lutego 1991 roku. Podpisane porozumienie to kolejny krok na drodze popularyzacji kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb pracodawców i lokalnego rynku pracy.

 

W trakcie praktycznej nauki zawodu uczniowie kształcący się w zawodzie technik handlowiec odbyli praktyki w Castorama Włocławek. Praktyka zawodowa, którą odbywają w Castorama Włocławek była bardzo pomocna w zrozumieniu branży handlowej oraz poznaniu technik sprzedaży i obsługi klientów. Uczniowie klasy 2e technikum podkreślają, że najbardziej podobało im się funkcjonowanie marketu handlowego oraz uczestnictwo w życiu przedsiębiorstwa. Praktyka, którą odbyli w CASTORAMA pozwaliła nawiązać nowe kontakty i relacje, które wierzymy że zaprocentują w przyszłości.

 

Jak się to wszystko zaczęło - w Polsce Piastów czyli skąd bierzemy swój początek? Jak powstawało państwo polskie? Na te i inne pytania odpowiedzi mogliśmy usłyszeć podczas II etapu konkursu "Pokochać Piastów". Konkurs organizowany był przez ODN we Włocławku, a patronat objął Marek Wojtkowski Prezydent Włocławka. Naszą szkołę reprezentował Dominik Matczak z klasy 2c. Wsparcia udzielali mu Oskar Tomala 2c , Martyna Wiśniewska i Wiktoria Grzegórska z klasy 1a. Za przygotowanie uczniów serdecznie dziękujemy Pani Joannie Kinasiewicz.

 

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Społeczność ZSEkonomicznych włącza się w popularyzowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu w środowisku szkolnym. Poniżej link do prezentacji na ten temat przygotowanej przez Amelię Szydłowską uczennicę klasy Ia. Znakiem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu jest kolor niebieski, dlatego też ogłaszamy dzień 1 kwietnia w naszej szkole „Dniem na niebiesko”. prezentacja

 

 

W dniu 29 marca sformalizowaliśmy w postaci umowy partnerskiej wieloletnią współpracę z Biurem Podatkowym MAXIM. Pan Czesław Piątek - dyrektor biura dostrzega znaczenie praktycznej nauki zawodu w przygotowaniu uczniów naszej szkoły do wejścia na rynek pracy. Biuro Podatkowe MAXIM jest miejscem praktyk zawodowych dla młodzieży, która wiąże swoją przyszłość z pracą w księgowości, kadrach i płacach, rozliczeniach podatkowych. W roku 2016 Biuro Podatkowe MAXIM otrzymało od Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego tytuł Ambasador Szkolnictwa Zawodowego. Koordynatorami realizacji zapisów umowy partnerskiej są Pani Iwona Meissner-Ronkowska z ramienia Biura Podatkowego MAXIM oraz Pani Joanna Żuchowicz-Kwiatkowska Kierownik Szkolenia Praktycznego.

 

Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek. Przedstawicielami Ekonomika zostali: Agata Grabowska 3cg i Mateusz Hajer 2a.Gratulujemy wygranej i czekamy na relacje z prac MRM. Za zorganizowanie wyborów dziękujemy Paniom Izabeli Łopuszyńskiej - Urban oraz Annie Chojnackiej

 

Dzień św. Patryka – 17 marca. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia św. Patryka. Dzień ten został podkreślony drobnym akcentem, mianowicie zadaniem klas było przygotowanie plakatów dotyczących wspomnianego patrona Irlandii, geografii tegoż państwa lub atrakcji turystycznych kraju. Spośród złożonych prac nauczyciele w składzie: Piotr Lewandowski, Katarzyna Ochoa – Kowalska, Ewa Pytel, Żaneta Smolarczyk, Katarzyna Sobczak, wybrali 3 najciekawsze przygotowane przez klasy: III Dp, II B, I A. W danym dniu uczniowie, którzy przybyli do szkoły ubrani na zielono uzyskali prawo do niepytania na zajęciach lekcyjnych. Organizatorzy przygotowali nagrody za najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe prace. K. Ochoa – Kowalska Ż. Smolarczyk

Międzynarodowy konkurs " Matematyka w obiektywie". Organizatorem konkursu fotograficznego Matematyka w Obiektywie jest Uniwersytet Szczeciński w Szczecinie i Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Celem konkursu jest zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki. Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii. Do konkursu swoje prace zgłosiły uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych: Anna Jankowska 3dp, Julia Pawlak 3ap, Agata Maron 3ag, Sandra Kwiatkowska 3ag. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujmy."

W dniu 17 marca br. podpisaliśmy umowę partnerską z włocławską firmą Optitrans sp. z o.o. w zakresie współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w branży TSL.OPTITRANS sp. z o.o. jest polską fimą zajmującą się spedycją zatrudniającą specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami z naszymi uczniami odbywającymi praktyki zawodowe w zawodach technik logistyk i technik spedytor.Prezes OPTITRANS sp. z o.o. Pan Sebastian Bęben dostrzega kluczową rolę pracodawców w kształceniu zawodowym za co serdecznie dziękujemy.

 

17 marca po raz trzydziesty pierwszy w Polsce odbył się Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych jak co roku chętnie wzięli w nim udział. Za organizację konkursu w naszej szkole odpowiedzialna była p. Agnieszka Siedlecka -Szkolny Koordynator Konkursu.

 

Miło nam ogłosić, że do zawodów finałowych VI Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej zakwalifikowała się Wiktoria Żabicka. Finalista olimpiady organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego jest zwolniony z części pisemnej egzaminu zawodowego.. Finał odbędzie się w Sopocie w dniach
7 - 8 kwietnia. opiekunem merytorycznym jest Pani Monika Otto. GRATULUJEMY

 

14 marca obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Liczby Pi. Liczba π jest stałą matematyczną, która pojawia się w wielu działach matematyki i fizyki. Pojawia się w geometrii np. we wzorach na pole koła i objętość kuli. Archimedes (III w. p.n.e.) był pierwszym matematykiem badającym liczbę π i jej znaczenie w matematyce, oszacował liczbę π z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Użył do tego metody bazującej na zależnościach geometrycznych. W styczniu 2020 Timothy Mullican uzyskał dokładność 50 bilionów miejsc po przecinku przy pomocy programu y-cruncher. Obliczenia zajęły 303 dni. (wikipedia) Z tej okazji gazetkę szkolną przygotowały uczennice kl. 3dg Oliwia Olszewska i Natalia Żychlewicz. Ponadto koleżanki i koledzy z klas: 3ap, 3dp i 3dg uświetnili gazetkę wykonaniem " Miasta Liczby Pi". W wielu pracach w tle miasta, w związku z panującą sytuacją na świecie, pojawił się motyw solidarności z Ukrainą #solidarnizUkrainą. Serdeczne podziękowania dla wszystkich za wspólną pracę i zaangażowanie.

 

10 marca pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Logistyków. Nasza uczennica Natalia Ogrodowczyk pokonała wszystkich uczestników z całej Polski i zajęła 1 miejsce. Konkurs jest organizowany przez Kujawską Szkołę Wyższą we Włocławku we współpracy z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Opiekunem merytorycznym była Monika Krzeszewska. Serdecznie gratulujemy!

 

Zespół Szkół Ekonomicznych wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy tworzy klasę patronacką Anwis Sp z o.o. w zawodzie technik logistyk. Kierunek będzie stanowił nową ofertę edukacyjną ZSE dla młodzieży po szkole podstawowej w roku szkolnym 2022/2023.

Uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Zespołem Szkół Ekonomicznych a włocławską firmą ANWIS Sp. z o.o. odbyło się w dniu 8 marca 2022 r. Z ramienia szkoły umowę podpisała Pani Dyrektor Alicja Gołębiewska. ANWIS Sp. z o.o. reprezentowali Pan Radosław Kuźma – Prezes Zarządu oraz Pan Bartosz Tafliński – Członek Zarządu. Firma ANWIS Sp. z o.o. należy do światowego lidera w segmencie innowacyjnych technik osłonowych, Grupy WAREMA. ANWIS istnieje na rynku od 1979 r. i należy do czołówki europejskich producentów osłon okiennych oraz komponentów używanych do ich produkcji, co gwarantuje właściwy poziom realizowanych zajęć praktycznych dla naszych uczniów.Dla Zespołu Szkół Ekonomicznych umowa podpisana z firmą ma na celu wzbogacenie oferty dydaktycznej szkoły oraz lepsze powiązanie kształcenia zawodowego z potrzebami regionalnego rynku pracy. Koordynatorami realizacji umowy patronackiej są Pani Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich ANWIS Sp. z o.o. Izabela Krzeszewska – Rykowska oraz Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego Zespołu Szkół Ekonomicznych Joanna Żuchowicz – Kwiatkowska.

 

Z całego serca bardzo dziękujemy wspaniałym uczniom naszej szkoły i ich opiekunce, Pani Jolancie Lewandowskiej - Makowskiej za pomoc przy sortowaniu i pakowaniu darów dla naszych ukraińskich sąsiadów, przy ulicy Chmielnej 24. Jesteśmy dumni z Waszej wzorowej, godnej naśladowania postawy. Pamiętajmy, dobro, które dajemy od siebie kiedyś do nas wróci, warto pomagać

 

4 marca 2022 byliśmy gospodarzem Szóstej Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej. W naszej szkole gościliśmy uczestników z całego województwa Kujawsko - Pomorskiego. Olimpiada jest organizowana przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy interesują się szeroko rozumianą branżą TSL. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami zamkniętymi wielokrotnego wyboru, na wyniki muszą poczekać jednak do 14 marca. Naszą szkołę reprezentowało ośmiu uczniów z klas trzecich i czwartych. Organizacja etapu olimpiady i opieka nad uczniami Pani Monika Otto.

 

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Przewodniczący Rady Miasta Włocławek p. Piotr Kowal, ogłosił WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA, które odbędą się 24 marca 2022 roku. W wyborach mogą brać udział wyłącznie uczniowie będący mieszkańcami Gminy Miasto Włocławek [dotyczy to zarówno możliwości kandydowania, jak też oddania głosu. Do 4 marca 2022 Dyrekcja ZSE powoła Komisję Wyborczą w Naszej szkole. Aby kandydować w wyborach do MRM [należy przedłożyć dokumenty – otrzymacie je ode mnie tj. wykaz osób popierających min. 15 osób, oświadczenie rodzica ucznia niepełnoletniego o wyrażeniu zgody na kandydowanie, oświadczenie ucznia pełnoletniego o wyrażeniu zgody na kandydowanie].
Jeśli jesteście zainteresowani proszę o kontakt, najlepiej w kolejnym tygodniu, z koordynatorami wyborów tj. p. Izabelą Łopuszyńską – Urban oraz p. Anną Chojnacką. Zgłoszeń wstępnie można dokonywać ustnie i przez dziennik elektroniczny. W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Zainteresowanych odsyłam na stronę MRM Włocławek na www.facebook.com/MRMWloclawek/ Młodzieżowa Rada Miasta Włocławek to grupa młodych ludzi, którym na sercu leży dobro Włocławka i włocławskiej młodzieży. Są oni wybierani w demokratycznych wyborach, co roku, w szkołach ponadgimnazjalnych. Rada liczy 25 członków.

 

Chcielibyśmy pochwalić się kolejnym sukcesem, mianowicie 5 grudnia odbyła się w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku Gala Wolontariatu 2021.

Gala została zorganizowana przez Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Szkolne Kolo Wolontariatu w Zespole Szkół Ekonomicznych otrzymało podziękowanie za zaangażowanie się w piękną ideę jaką jest bezinteresowna pomoc innym. Bardzo dziękujemy Paniom Magdalenie Harmacińskiej oraz Annie Chojnackiej za opiekę nad szkolnym kołem.

 

W dniu 23 lutego br. uczniowie klasy 2b i 1b kształcący się w zawodzie technik rachunkowości wzięli udział w webinarze "Zmiany wprowadzone Nowym Ładem od 2022 r." Webinar dla naszych uczniów przygotowało Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, które jest patronem klas w zawodzie technik rachunkowości. Uczniowie zostali zapoznani ze zmianami w opodatkowaniu oraz ozusowaniu wynagrodzeń, opodatkowaniu PIT działalnosci gospodarczej i opodatkowaniu CIT. Dziękujemy pani Joannie Żuchowicz-Kwiatkowskiej, która zapewniła uczniom możliwość uczestniczenia w odczycie wygłoszonym przez dr. Dawida Obrzeżgiewicza, wykładowcę SKwP.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu - materiały dla nauczycieli, dla rodziców, dla uczniów.

 

Fotorelacje ze Studniówki 2022. Promocje Włocławskie cz.1, Promocje Włocławskie cz.2, Promocje Włocławskie cz. 3, Dzień dobry Włocławek, Włocławek nasze miasto, TuWłocławek cz. 1, TuWłocławek cz. 2, Q4 cz. 1, Q4 cz.2

 

Zespół Szkół Ekonomicznych i Administracja Zasobów Komunalnych we Włocławku w zawarły w dniu 28.01.2022 r. porozumienie o współpracy. Umowa partnerska przewiduje, że podejmowane przez obie Strony działania w obszarze szkolnictwa zawodowego są istotne dla przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Pan Jan Basierski - Dyrektor AZK oraz Pani Magdalena Chwiałkowska - Zastępca Dyrektora AZK doceniają znaczenie działań promujących szkolnictwo zawodowe za co składamy serdeczne podziękowania. Współpraca z naszym Partnerem przewiduje m.in. udział naszych uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości w praktycznej nauce zawodu w siedzibie AZK we Włocławku.

 

W dniu 25.01.2022 r. podpisano umowę partnerską z Miejskim Budownictwem Mieszkaniowym Sp. z o.o. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Katarzyna Minett - Prezes Zarządu, która wyraziła wolę i dostrzegła możliwość wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju i popularyzacji kształcenia zawodowego dostosowanego do potrzeb pracodawców, lokalnego rynku pracy oraz nowoczesnej i innowacyjnej gospodarki. Nasz Partner - MBM sp. z o.o, realizując jedną z podstawowych form strategii, jaką jest współpraca z ZSE umożliwia uczniom udział w miesięcznych praktykach zawodowych. Mamy nadzieję, że podpisane porozumienie przyczyni się do integracji środowiska szkolnego i pracowników Spółki a także wzajemnej promocji w otoczeniu lokalnym.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy w dniu 20 grudnia br. podpisano umowę o współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku. Przedmiotem porozumienia jest udzielenie patronatu merytorycznego przez SKwP O/O Włocławek klasom w zawodzie technik rachunkowości od początku etapu edukacyjnego aż do zakończenia technikum. Celem porozumienia jest przybliżenie uczniom praktycznych aspektów wykonywania zawodu księgowego oraz rozwój kompetencji zawodowych uczniów i nauczycieli w zakresie rachunkowości, rozliczeń podatkowych, kadrowych i płacowych. Zadania realizowane będą m.in. poprzez organizowanie spotkań przedstawicieli SKwP z uczniami oraz nauczycielami, uczestnictwo w odczytach, konferencjach, Dniu Księgowego, możliwość publikacji w czasopiśmie "Świat Księgowego". Patron ufunduje na koniec roku szkolnego nagrodę dla najlepszego ucznia z klas patronackich.

 

Z przyjemnością informujemy, że do zawodów II stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej - na podstawie uzyskanych wyników - zostali zakwalifikowani następujący uczestnicy zawodów I stopnia w szkole: Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku: Żabicka Wiktoria , Jabłoński Kamil, Światłowski Maksym, Morawski Hubert, Gawłowska Agnieszka, Helbin Laura, Górska Alicja, Skowrońska Kinga, Sadlak Dominik, Sznajder Patrycja, Szalczyńska Joanna, Grabowska Agata. Gratulujemy
i życzymy sukcesów w kolejnych etapach. Opiekun merytoryczny Monika Otto

 

Simulation Network, czyli przedsiębiorczy uczeń” – konferencje ogólnopolskie Grupa uczniów działająca w ramach projektu E-twinning wzięła udział w czterech konferencjach ogólnopolskich. Spotkania odbywały się online za pośrednictwem platformy Teams. Miały one miejsce w dniach 3, 14, 15 i 17 grudnia. Nad przebiegiem spotkań czuwały nauczycielki języka angielskiego: K. Ochoa – Kowalska, M. Rostalska – Król, Ż. Smolarczyk oraz A. Ziółkowska. Pierwsza konferencja została poprowadzona przez Panią Helenę Ossowską, która jest liderem zespołu rekrutacji w Centrum Rozwoju Technologii – Hitachi Energy w Krakowie. Pani Helena prowadziła projekty rekrutacyjne nie tylko w Polsce, ale również w Rosji, Turcji, Estonii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Niemczech, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Francji, Hiszpanii, Portugalii. Podczas naszego spotkania bardzo szczegółowo i ciekawie omówiła aspekty codziennej pracy rekrutera; na czym ona polega, czego uczy oraz przytoczyła wiele ciekawych opowieści ze swojego życia zawodowego. Podczas kolejnej konferencji uczniowie zostali zapoznani z zasadami dotyczącymi rekrutacji. Spotkanie poprowadził Pan Łukasz Matoga, który na co dzień pracuje, jako Head Hunter. Przedstawił swoje doświadczenia w pracy rekrutera, ale również jako osoby rekrutowanej. W ciekawy sposób omawiał także rodzaje postępowań rekrutacyjnych. Dwa kolejne spotkania były sprawdzianem umiejętności językowych dla uczniów, gdyż odbywały się w języku angielskim. Trzecia konferencja mająca miejsce 15 grudnia została żywiołowo poprowadzona przez Panią Celinę Garcia Moreno. Temat brzmiał: „ Recruitment and looking for a job. How is it like?” Pani Moreno , podobnie jak poprzedni prowadzący , zaprezentowała porady dotyczące przejścia przez proces rekrutacji z sukcesem , jakim jest zdobycie wymarzonego stanowiska pracy. Ponadto zapoznała słuchaczy z zasadami przygotowania własnego CV, a także omówienie pracy rekrutera. Ostatnie spotkanie przygotowane przez Panią Barbarę Jakubowską z firmy AON dotyczyło także pisania CV, co warto w nim zawrzeć oraz jakie kompetencje i umiejętności są przyszłością. Pani Jakubowska jest ekspertką w dziedzinie wyławiania talentów firmy AON. W bardzo zwięzły i ciekawy sposobów zostały przedstawione informacje, które stanowiły ciekawostkę zarówno dla uczniów, uczestników projektu Simulation Network, czyli przedsiębiorczy uczeń”, jak i dla nauczycieli prowadzących.

 

17 grudnia Pani Dyrektor Alicja Gołębiewska wręczyła uczniom naszej szkoły Juli Augustyniak i Maksymowi Światłowskiemu dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Najwyższe wyniki osiągnęli - Matczak Paweł kl. 3ag - Piernikowska Karolina kl. 2b - Kędzierska Wiktoria kl. 3bg - Augustyniak Julia kl. 3bp. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz motywacji do dalszej ciężkiej pracy, a także sukcesu w kolejnym etapie. Opiekunem merytorycznym Uczniów jest Pani Agnieszka Gołembiewska

 

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W naszej szkole obchodzony jest pod hasłem " Sprawni Niepełnosprawni". Na godzinach wychowawczych podjęty został temat problemów, z którymi zmagają się osoby z różnymi niepełnosprawnościami, jak można ich wspierać w codziennym życiu. Szczególny akcent dotyczył sukcesów, jakie mimo trudności, osoby z niepełnosprawnością osiągają. Na lekcjach informatyki powstały bardzo ciekawe, tematyczne prezentacje. Poniżej dwie wybrane prace. praca1, praca2

 

W dniu 30 listopada br. odbyła się V edycja Regionalnego Konkursu ,,Wiedza z rachunkowości''. Celem konkursu, który składał się z części testowej i zadań praktycznych jest upowszechnianie i rozwijanie wiedzy i umiejętności w obszarze pełnej księgowości. Organizatorami konkursu była Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 4b: Patrycja Wiśniewska i Natalia Matusiak. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na uroczystej gali w dniu 14 grudnia br. Do konkursu uczennice przygotowywał nauczyciel rachunkowości Pan Mariusz Wenerski.

 

Dnia 10 listopada br. odbyły się zawody I stopnia (szkolne) XXXV OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ. Wzięło w niej udział 13-tu Uczniów naszej Szkoły. Zawody szkolne miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów: - trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru, - zadania z podstaw ekonomii, - pytania o charakterze ogólnym, nawiązującym do myśli przewodniej XXXV OWE "Rola giełd w rozwoju społeczno-gospodarczym". Wyniki zawodów szkolnych zostaną ogłoszone przez organizatorów OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ do dnia 10 grudnia br. Dziękuję Wszystkim za udział i zaangażowanie w I etapie oraz życzę bardzo dobrych wyników i sukcesów w kolejnych etapach. - Szkolny opiekun Olimpiady - Agnieszka Gołembiewska

 

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej we Włocławku działające przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu przeprowadziło w dniu 8 listopada br. videokonferencję na platformie Zoom na temat: " Przedsiębiorczość na rynku pracy". Szkolenie, które poprowadziła pani Justyna Grębicka, promowało świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Wzięli w nim udział uczniowie z klasy 3dp i 4d. Spotkanie on-line zorganizowane zostało w ramach działań z doradztwa zawodowego przez Kierownika Szkolenia Praktycznego panią Joannę Żuchowicz-Kwiatkowską oraz pana Adama Kotfasa.

 

W dniu 4 listopada br. podpisano porozumienie o współpracy Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku z Państwową Uczelnią Zawodową we Włocławku. Przedmiotem porozumienia jest objęcie patronatem dydaktyczno-badawczym przez Instytut Nauk Społecznych i Technicznych Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku (Zakład Finansów i Rachunkowości) klasy 3bp Technikum w zawodzie technik ekonomista. Celem porozumienia jest m.in. zbliżenie dwóch poziomów szkolnictwa, którego skutkiem ma być zwiększenie aktywności uczniów i studentów, pogłębianie ich wiedzy oraz umiejętności, a także otwarcie się na nowoczesną edukację. ramach porozumienia Włocławska Uczelnia zobowiązała się do sprawowania opieki merytorycznej nad kształceniem uczniów szkoły, ułatwienia dostępu do zbiorów biblioteki uczelnianej oraz możliwość uczestnictwa w wykładach i innych formach edukacyjnych organizowanych przez Uczelnię.

 

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Marek Gralik zaprosił w dniu 09.11 na lekcje historii on-line młodzież szkół ponadpodstawowych. Prelekcje pt.: ”Wielkie Akty Dziejowe Narodu” prowadził prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii PAN w Poznaniu. Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz poprowadził prelekcje pt.: „ Jak żyć w czasach zniszczonej kultury?”. Lekcje te obejrzały klasa 4b i 4d pod opieką Pani Joanny Kinasiewicz.

 

II EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY O PRAWIE I WYMIARZE SPRAWIEDLIWOŚCI - do etapu II olimpiady zakwalifikował się uczeń klasy 3ag Piotr Wiśniewski II Etap: 13 stycznia 2022 roku, wyłonienie finalistów: do 14 lutego 2022 roku, finał Konkursu: 31 marca 2022 roku. Warszawa. Życzymy sukcesówJ Opiekun merytoryczny Izabela Łopuszyńska - Urban

 

28 października 2021 roku, uczniowie naszej szkoły [Sandra Kwiatkowska 3ag, Bartosz Łuczak 3ag oraz Piotr Wiśniewski 3ag], wzięli udział w II edycji Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości organizowanej pod honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie we współpracy ze Szkołą Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Pierwszy etap miał charakter eliminacyjny i polega na rozwiązaniu testu online na platformie Moodle Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie przez wszystkich uczestników jednocześnie. Czekamy na wyniki i zakwalifikowanie do drugiego etapu [styczeń 2022], bo tutaj uczniów czeka prawdziwe wyzwanie, przygotować rozwiązania trzech kazusów tj. z zakresu prawa administracyjnego, prawa karnego i prawa cywilnego. Opiekun merytoryczny: Izabela Łopuszyńska – Urban. Życzymy powodzenia.

 

W sobotę 30 października 2021 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wilkowicach odbył się VIII Otwarty Turniej Koszykówki o Puchar Prezesa GTS „Unia” Choceń. W turnieju koszykówki oprócz Zespołu Szkół Ekonomicznych zagrały drużyny: Auto Serwis RADEK z Włocławka, Społeczna Branżowa Szkoła I Stopnia z Chocenia, Team Choceń i Izbica Kujawska. W pierwszym meczu rozpoczynającym turniej Ekonomik pokonał Izbicę Kujawską 25:18, w drugim spotkaniu ZS Ekonomicznych przegrał z drużyną Team Choceń 21:28, zaś w kolejnym spotkaniu koszykarze z Ekonomika wygrali z drużyną szkoły branżowej w Choceniu 28:8. Puchar oraz dyplomy za zajęcie III miejsca w turnieju koszykówki w Wilkowicach odebrali zawodnicy Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku w składzie: Adam Janowski, Marcel Kiliszewski, Konrad Tokarski, Patryk Kujawa i Pan mgr Adam Kotfas. Tytuł Najbardziej Wartościowego Gracza Turnieju (MVP) otrzymał Adam Janowski, uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku. Turniej koszykówki stał na wysokim poziomie sportowym, wszyscy uczestnicy turnieju składają serdeczne podziękowania organizatorom, sponsorom oraz sędziom imprezy.

 

28 - 29 października uczniowie klas 2c i 3dp pod czujnym okiem Pani Joanny Kinasiewicz, Pani Bogumiły Kuś i Pani Marty Laskowskiej porządkowali groby dyrektorów i nauczycieli ZSE na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku.

 

22 października klasa 3eg grupa handlowców pojechała do Parku Handlowego Kujawiak. Celem wycieczki była wizyta w sklepie meblowym Agata Meble oraz w markecie budowlanym Castorama. Wykorzystując bogatą wiedzę i doświadczenie pracowników, młodzież zapoznała się z asortymentem, rodzajami ekspozycji towarowych, formami sprzedaży, płatności, warunkami dostaw oraz obowiązującymi promocjami.

W piątek 22 października gościliśmy w murach naszej szkoły przedstawicieli Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku. Pani Prezes Krystyna Urbaniak i Pani Dyrektor Biura Iwona Płuza przybliżyły uczniom klasy IVa i IVb specyfikę i charakter pracy w zawodzie księgowego oraz ścieżkę certyfikowania tego zawodu. Organizatorem spotkania była Pani Joanna Żuchowicz - Kwiatkowska.

 

21 października 2021 roku odbyło się spotkanie komisji do spraw kształcenia zawodowego w Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku. Spotkanie poselskie, które dotyczyło spraw szkolnictwa zawodowego. Udział w niej brali posłowie wchodzący w skład Podkomisji Stałej do spraw Kształcenia Zawodowego, władze miasta Włocławka, Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku, dyrektorzy szkół kształcących zawodowo oraz przedstawiciele firm współpracujących ze szkołami. Na spotkaniu dyrektorzy włocławskich szkół prezentowali dorobek w zakresie współpracy z pracodawcami. Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku reprezentowała Pani Dyrektor Alicja Gołębiewska i Pani Wicedyrektor Monika Otto.

20 października w ramach Tygodnia Kariery grupa handlowców z klasą 3eg wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Matuszewską odwiedziła salon samochodowy VW i Skody . Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracą handlowców, poznali tajniki przygotowywania zamówień zgodnie z życzeniami klienta oraz różnorodne działania marketingowe. Była okazja skorzystania z przejażdżki samochodami. Na koniec zostali wszyscy obdarowani firmowymi gadżetami.

 

20 października br. w ramach OTK 2021 warsztaty z doradztwa zawodowego i planowania kariery edukacyjno- zawodowej dla klasy 1c przeprowadziła Pani Jolanta Wastowska z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej we Włocławku. Spotkanie zorganizowała Pani Joanna Żuchowicz-Kwiatkowska.

 

19 października nauczyciele naszej szkoły odebrali odznaczenia przyznane im za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Srebrny Krzyż Zasługi dla Pani Magdaleny Harmacińskiej. Medal Złoty za Długoletnią Służbę Pan Piotr Bychowski. Medal Brązowy za Długoletnią Służbę Pani Agnieszka Gołembiewska, Pani Izabela Łopuszyńska - Urban i Pani Katarzyna Sobczak. Nagrody wręczał Kujawsko - Pomorski Kurator Oświaty. GRATULUJEMY

 

Kolejne działanie w ramach OTK 19 października 2021 r. mieliśmy okazję spotkać się z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku i Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Uczniowie zostali zapoznani z sytuacją na lokalnym i krajowym rynku pracy, zawodami deficytowymi i nadwyżkowymi. Spotkanie zorganizowała Pani Joanna Żuchowicz - Kwiatkowska.

 

15 października w szkole odbyła się Akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej Nasza Młodzieży pod kierunkiem Pani Kingi Rażewskiej, piosenką, wierszem, skeczem i tańcem uczciła ten szczególny dzień dla dla całej społeczności szkolnej. Na uczestników akademii czekała miła niespodzianka w wykonami piosenek naszej absolwentki Agaty Krygier. Dziękujemy Wam bardzo za ten dzień, za życzenia i piękną akademię. ❤️ Szczególne podziękowania za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości kierujemy do Pani Kingi Rażewskiej, Pani Moniki Krzeszewskiej, Pani Aliny Podolak, Pana Marka Zielińskiego, oraz Pana Jarosława Lubomskiego. Podziękowania kierujemy również za przygotowanie dekoracji Pani Annie Chojnackiej, Pani Joannie Kinasiewicz i Pani Magdalenie Rostalskiej - Król.

 

14 października Prezydent Miasta Włocławek przyznał nagrody dla pracowników szkół i przedszkoli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród nagrodzonych znaleźli się pracownicy naszej szkoły tj. Pan Piotr Bychowski, Pan Marek Zieliński i Pan Paweł Stokwisz. GRATULUJEMY

13 października nasza szkoła uhonorowała Dzień Dawcy Szpiku, organizowany przez Fundacja DKMS. Prelekcji na temat oddawania szpiku kostnego dla uczniów naszej szkoły przeprowadziła Pani Renata Pawłowska.

 

W połowie września i na początku października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjściach integracyjnych z wychowawcami.

Z okazji Dnia Języków Obcych został przeprowadzony konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów poszczególnych klas. Konkurs miał formę testu składającego się z pytań dotyczących kultury, historii, geografii wybranego obszaru anglojęzycznego. Wyniki przedstawiały się następująco: I Agata Grabowska kl. III Cg II Kamil Pasternak kl. II. AIII Konrad Tokarski kl. III. Cg Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz oceny. Za przygotowanie odpowiedzialna była Pani Żaneta Smolarczyk.

 

 

Zespół Szkół Ekonomicznych

ul. Bukowa 38/40

87-800 Włocławek

tel. 54 232 58 52

email: zsewloclawek@poczta.onet.pl

Social Media

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.