Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Social Media

Zespół Szkół Ekonomicznych

ul. Bukowa 38/40

87-800 Włocławek

tel. 54 232 58 52

email: zsewloclawek@poczta.onet.pl

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2021/22

 

  • I miejsce Natalii Ogrodowczyk w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Logistyków organizowanym przez Kujawską Szkołę Wyższą
  • Jula Augustyniak i Maksym Światłowski stypendyści Prezesa Rady Ministrów

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2020/21

 

  • I miejsce ucznia klasy 3 e Kamila Jabłońskiego w VI Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków organizowanym przez Kujawską Szkołę Wyższą;
  • II miejsce Julii Augustyniak z 2 b p w województwie kujawsko-pomorskim w Konkursie Wiedzy o Ekonomii Społecznej dla Uczniów Szkół Średnich organizowanym przez Wyższe Szkoły Bankowe;
  • Wyróżnienie dla Pawła Matczaka, ucznia klasy 2 b g w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny;
  • 2 uczennice – Marta Zasada z 2 c p i Paulina Wojtczak – 1 d p - naszej szkoły będące zawodniczkami klubu lekkoatletycznego Vectra Włocławek zdobyły Mistrzostwo i Wicemistrzostwo woj. kuj-pom. w halowych mistrzostwach województwa w chodzie sportowym na 3 km w Toruniu w dniu 31.01.2021 r. ( kategoria juniorek młodszych U18 );
  • Natalia Ogrodowczyk z 3 d otrzymała dylom Laureata Etapu Miejskiego Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”;
  • II miejsce otrzymał Kacper Dąbrowski z 2 c p w międzyszkolnym konkursie „Pokochać Piastów” organizowanym przez LMK
    i ODN.

 

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2019/2020

 

  • Karolina Chlebosz uzyskała tytuł finalistki VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy organizowanej przez Politechnikę Białostocką;
  • Dominika Cieniawska została finalistką XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości , który organizował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu;
  • Karolina Grzybowska została zaś laureatką ( zajęła II m. ) w IV Regionalnym Konkursie Wiedzy o Rachunkowości, który organizowała Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku i Stowarzyszenie Księgowych, oddział we Włocławku;
  • Kamil Marszałkowski z klasy 1 a g – otrzymał wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” orgaznizowany przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
  • II miejsce Karoliny Bąkowskiej w konkursie międzyszkolnym na plakat w ramach realizacji programu „Razem przeciwko przemocy”;
  • I m. Natalii Kwiatkowskiej i III m. Julii Szafrańskiej w Biegu o Puchar Prezesa Oddziału Rejonowego PCK;
  • uczennice zajęły I, II i III miejsce w pozaszkolnym konkursie z okazji 100-lecia PCK na ulotkę promującą działalność PCK.

Osiągnięcia sportowe:

  • Indywidualne Mistrzostwa Włocławka w szachach organizowane przez Włocławski Klub Szachowy:

III m Oliwia Rejs wśród dziewcząt

IV m Alan Zieliński wśród chłopców.

VIII m. Adrian Sobczak wśród chłopców.

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/19 

 

· Tytuł laureatki I miejsca w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy uzyskała Karolina Chlebosz z klasy 3 d, natomiast Karolina Grzybowska i Żaneta Chwiałkowska z klasy 3 b zdobyły tytuły finalistek zajmując odpowiednio IV i IX miejsce. Oprócz nagród rzeczowych, wszystkie trzy finalistki uzyskały indeks na Politechnikę Białostocką. Ponadto Laureatka I miejsca otrzymała w nagrodę staż w Instytucie Analiz Rynku Pracy, indeks do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz cenną nagrodę rzeczową od Prof. Barbary Kudryckiej - Posła do Parlamentu Europejskiego/ opieka merytoryczna nauczyciel przedmiotów zawodowych pani Joanna Żuchowicz – Kwiatkowska.

· Tytuł finalisty III Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański dla Szymona Siedleckiego ( opiekun M. Otto). Dzięki temu uczeń zwolniony został z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, zdobył indeks na Uniwersytet Gdański; należy dodać, że w naszej szkole przeprowadzony został drugi etap - okręgowy tej olimpiady organizowanej przez Uniwersytet Gdański.

· Tytuł laureata XXI Finału Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „ 8 Wspaniałych” zdobyły Karolina Grzybowska i Żaneta Chwiałkowska, które reprezentowały Włocławek w Gali Ogólnopolskiej Wolontariatu

· II miejsce Wiktorii Żabickiej w etapie rejonowym XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanym przez Oddział Rejonowy PCK w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku i reprezentowanie szkoły w etapie okręgowym tej olimpiady w Bydgoszczy..

· III miejsce drużyny Ekonomika w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Urząd Miasta Włocławek, pod hasłem „Ulicami Śródmieścia”, skład drużyny 4 c: Przemysław Gorący, Weronika Siniakiewicz oraz Oskar Kalociński/ opieka p. Bogumiła Kuś.

· Amelia Cymerman, uczennica klasy I, została mistrzynią Polski w Kickboxingu w kategorii do 60 kg. Sportowe umiejętności trenuje w Choceniu.

· Wiktoria Nowakowska uczennica klasy III, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w kategorii Performing Art Improvisation Solo Dorośli. Jest tancerką „Klubu Zazamcze” należącego do Centrum Kultury Browar B.

 

Osiągnięcia sportowe:,

· III m chłopców w Mistrzostwach Włocławka w halowej piłce nożnej. Opiekun B. Woźniak

· I rzut Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej:

skok wzwyż- II m Bartosz Kownacki

bieg na 100 m- II m Monika Pikos

sztafeta 4 X 100 m- III m dziewcząt

pchnięcie kulą 4 kg- II m Patrycja Kowalska, III m Wanesa Hofman

rzut oszczepem- II m Natalia Matusiak

Opiekunowie: P. Bychowski, B. Woźniak, M. Zieliński

· Indywidualne Mistrzostwa Włocławka w szachach- III m Oliwi Rejs wśród dziewcząt

III m Alana Zielińskiego wśród chłopców. Opiekun P. Bychowski

· Drużynowe Mistrzostwa Włocławka w szachach:

I m Marta Pielka wśród dziewcząt

II m Alan Zieliński wśród chłopców. Opiekun P. Bychowski

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2017/18

 

Wiktoria Pawlos zdobyła tytuł laureata, a Maciej Sawko i Przemek Florczak zostali finalistami II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański ( uczniowie zdobyli już indeksy na wybrany kierunek studiów)/ opieka M. Otto;

I i II miejsce zdobyli Agata Gałkowska i Sebastian Kopczyński w III Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków organizowanym przez Kujawska Szkołę Wyższą we Włocławku. Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z zakresu logistyki, transportu i spedycji / opiekun Monika Otto, Monika Krzeszewska;

Weronika Kwiatkowska, uczennica klasy 3 b zajęła siódme miejsce w Finale VIII Kujawsko-Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny i przyjazny region”/ opieka p. M. Krzeszewska

Patrycja Miłek uczennicę klasy 1a zajęła III miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o krajach anglosaskich, organizowanym przez Zespół Szkół nr 4 we Włocławku/ opieka p. A. Przybylska

Weronika Zawidzka z klasy 1 b zajęła I miejsce w etapie szkolnym XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, reprezentowała szkołę w etapie rejonowym/opieka p. Monika Krzeszewska

Wyróżnienia w III edycji Konkursu „Wiedzy z rachunkowości” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku oraz PWSZ we Włocławku otrzymali: IV miejsce R. Zawada (IVb), VI miejsce K. Skrzypek (IVb), VIII miejsce A. Lewandowski (IVa), IX miejsce N. Bajer (IVa)

Dominika Cieniawska z kl. 2a, Karolina Grzybowska z kl. 2b, Izabela Krzemieniewska z kl. 1d. otrzymały złote i srebrne odznaki w VIII Edycji Samorządowego Konkursu Dla Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”/ opieka p. D. Galczak w ramach szkolnego wolontariatu;

Norbert Nowaczewski (II a), zajął I miejsce, a Karolina Grzybowska (II b) – II miejsce w etapie międzyszkolnym Konkursu na prezentację multimedialna w ramach realizowanego programu „Powiedz Stop Dopalaczom – chroń swoje życie”,

 

Osiągnięcia uczniów w zawodach sportowych:

 

I m dziewcząt w Indywidualnych Biegach Przełajowych Opiekunowie: Piotr Bychowski, Bartosz Woźniak

II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Lidze Lekkoatletycznej Opiekunowie: Piotr Bychowski, Bartosz Woźniak

II m chłopców Indywidualnych Biegach Przełajowych Opiekunowie: Bartosz Woźniak, Marek Zieliński

II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w badmintonie. Opiekun: Bartosz Woźniak

II m dziewcząt i chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Włocławka w szachach. Opiekunowie: Piotr Bychowski.

III m dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych Opiekunowie: Piotr Bychowski, Bartosz Woźniak

III miejsce chłopców w Mistrzostwach Włocławka w piłkę nożną Opiekun: Bartosz Woźniak

 

Nasza szkoła piąty rok jest wymieniana wśród 50 techników województwa kujawsko-pomorskiego w ogólnopolskim rankingu szkół opracowanym przez „Perspektywy”. Nasz Ekonomik zajmuje w tym roku 40 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim (w 2017- 46, 2016- 33 miejsce, 2015r. – 40 miejsce; 2014r. – 31 miejsce), szkoła jako druga wymieniona we Włocławku.

 

 

Nasze miejsce w ogólnopolskim rankingu szkół !!!

Zespół Szkół Ekonomicznych we Włocławku od pięciu lat jest wymieniany
w ogólnopolskim rankingu szkół wśród 50 techników województwa kujawsko-pomorskiego. Nasz Ekonomik zajmuje w 2018 roku 40 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim i wymieniany jest jako drugi po Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku (w 2017 – zdobyliśmy 46 miejsce, w 2016 – 33 miejsce, w 2015 – 40 miejsce, w 2014 - 31 miejsce),

W rankingu opracowanym przez „Perspektywy” brane są pod uwagę: sukcesy
w olimpiadach - 20%, matura- przedmioty obowiązkowe - 25%, matura – przedmioty dodatkowe - 25 %, wyniki egzaminów zawodowych - 30%.

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2016/17

 

tytuły finalistów VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy zdobyli Paulina Jóźwińska, Klaudia Wyczałkowska, Przemysław Florczak- uczniowie klasy 3 c Technikum)- opiekunem merytorycznym była p. J. Żuchowicz-Kwiatkowska;

I miejsce w eliminacjach miejskich VI Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej 2017 organizowanej przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy; w wojewódzkim etapie olimpiady drużyna zajęła 6 miejsce- opiekun p. Monika Krzeszewska.

Wyróżnienie i reprezentowanie szkoły w Konkursu Wiedzy o Książce, Bibliotece i Nowych Mediach organizowanym przez bibliotekę Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy dla uczennicy klasy 1 b Karolina Grzybowska. Uczennica była jedyną reprezentantką Włocławka/ opiekun D. Galczak

II miejsce w II Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków zajęła Natalia Jaworska (4d) /opiekun Monika Otto, Monika Krzeszewska;

Wyróżnienie dla Karoliny Grzybowskiej w 7 Ogólnouniwersyteckim Konkursie Recytatorskim pod patronatem Instytutu Literatury Polskiej UMK/ opieka K. Rażewska

 

I miejsce w kategorii „kolaż” oraz II miejsce w kategorii „zdjęcie” zajęła Wiktoria Krosnowska z kl. 1 b w międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym (organizowanym przez ZSS) pn. „Literackie witraże w barwach jesieni”; wyróżnienie otrzymała Martyna Arent z kl. 3 a-/ opieka p. D. Galczak

 

II miejsce na szczeblu rejonu zajęła Katarzyna Drzewiecka z kl. 2 b w konkursie na prezentację multimedialną w ramach programu „Powiedz Stop Dopalaczom- Chroń Swoje Życie” organizowanego przez Oddział Rejonowy PCK we Włocławku –/ opieka p. D. Andrzejewska i p. I. Oleradzka.

 

III miejsce Wiktorii Krosnowskiej z kl. 1 b oraz II miejsce Martyna Arent z kl. 3 a w międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu;

Nasza szkoła czwarty rok jest wymieniana wśród 50 techników województwa kujawsko-pomorskiego w ogólnopolskim rankingu szkół opracowanym przez „Perspektywy”. Nasz Ekonomik w 2017r. zajmuje 46 miejsce w województwie kujawsko-pomorskim ( 2016- 33 miejsce, 2015r. – 40 miejsce; 2014r. – 31 miejsce).

Kryteria, które są brane pod uwagę w rankingu Techników: sukcesy w olimpiadach - 20%, matura- przedmioty obowiązkowe - 25%, matura – przedmioty dodatkowe - 25 %, wyniki egzaminów zawodowych - 30%.

 

 

Osiągnięcia sportowe:

I m Kacpra Rafalskiego w Indywidualnych Mistrzostwach Włocławka w szachach.

V m zajął Gracjan Mielcarek, a VII był Adrian Surmacki- opiekun P. Bychowski

II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej- opiekunowie: Woźniak, Bychowski, Lubomski, Zieliński.

Miejsca na podium uczniów naszej szkoły w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej.

II m Cezary Peszyński – kula 6 kg

II m Angelika Sadowska – 400 m

II m Magdalena Przybylska – skok w dal

II m Weronika Krasucka – kula 3 kg

II m Anna Gołębiewska – kula 4 kg

III m Patrycja Kowalska – kula 3 kg

III m Śmietańska Aleksandra – 400 m

III m Oliwia Ogrodowska – skok w dal

 

II m dziewcząt i chłopców w Drużynowych Mistrzostwach Włocławka w szachach. Skład drużyny: Rafalski Kacper, Gracjan Mielcarek, Adrian Surmacki, Żaneta Kaczmarek- opiekun P. Bychowski

II miejsce dziewcząt i II miejsce chłopców w Mistrzostwach Włocławka w Siatkówce Plażowej Szkół Ponadgimnazjalnych – p. B. Woźniaka

IV miejsca w tenisie stołowym dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka, p. B. Woźniakowi

 

Najlepsze miejsce od kilku lat w rankingu „Perspektyw” …

 

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku zostały w bieżącym roku po raz kolejny odnotowane w ogólnopolskim rankingu szkół prowadzonym przez „Perspektywy”. W grupie technika województwa kujawsko - pomorskiego nasza szkoła zajęła 29 miejsce ( w 2015r. – 40 miejsce, w 2014r. – 31 miejsce), tym samym jesteśmy wiceliderem wśród techników we Włocławku.

Kryteria, które były brane pod uwagę w rankingu Techników 2016: sukcesy w olimpiadach - 20%, matura- przedmioty obowiązkowe - 25%, matura – przedmioty dodatkowe - 25 %, wyniki egzaminów zawodowych - 30%.

Na pozycję w rankingu duży wpływ mają wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Nic więc dziwnego, że szkoła osiągnęła dobrą pozycję, skoro w klasach kształconych w zawodzie technik logistyk mamy wyższą zdawalność niż średnia w kraju. Ponadto w ubiegłym roku szkolnym mieliśmy 5 finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

 

 

Sukcesy uczniów w roku szkolnym 2015/16

 

Uczennica kl. IV a T Karolina Bednarska zajęła 1 miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości w Toruniu, opiekun merytoryczny p. Halina Wolińska;

Uczeń kl. 1 b T Patryk Pączek został laureatem XIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy oraz Pieśni Regionalnej - Bądź Pozdrowiona, Ziemio rodzinna…, opiekun M. Jabłońska;

Uczniowie Patryk Borecki z kl. 2 a T i Łukasz Skonieczny z 3 d T zdobyli tytuły finalistów V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, opiekun p. J. Żuchowicz-Kwiatkowska;

Uczniowie Krzysztof Smoliński i Szymon Gościński z 1 e T oraz Adam Andrzejczak 4 d T uzyskali tytuł finalisty w XII Regionalnym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, opiekun p. I. Łopuszyńska-Urban;

Uczeń kl. 2 a T Kacper Rafalski zdobył II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w VI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Zostań Mistrzem Sudoku” organizowanym przez Gimnazjum Nr 2, opiekun p. A. Siedlecka;

Uczennica Natalia Przybyszewska z klasy 3d zdobyła III miejsce w I Regionalnym Konkursie Młodych Logistyków.

Najlepszą drużyną w konkursie okazał się także zespół z Ekonomika.

Skład drużyny: Łukasz Ligowski 3 d, Julia Zielińska 4 c, Adrianna Woźniak - 4d, Łukasz Skonieczny 3 d, Sebastian Górczyński – 4 c, Sylwia Rakowska - 3 d, Justyna Gałka – 4 d, Maria Wesołowska – 4 d, Dorota Mularska -4 d, Sebastian Czarnecki – 3 d, Natalia Rosińska -4 d, Natalia Jaworska -3 d, Michał Żółtowski – 4 c, Joanna Woźniak – 4 d, Sławomir Suchowiecki - 4c . Opiekunowie uczniów: Pani Monika Otto i Pani Monika Krzeszewska;

Uczennica Katarzyna Ulczycka z kl. 1 b T zajęła I miejsce, a Anita Nowak z kl. 2 d T zajęła III miejsce w Konkursie Międzyszkolnym „Ziemia Kujawska- Skarbnica Folkloru”, opiekun J. Lewandowska-Makowska;

 

 

Sukcesy sportowe:

I m Kacpra Rafalskiego w Listopadowym Turnieju Szachowym Elektryka. Opiekun Bychowski

II m dziewcząt w Mistrzostwach Włocławka w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Opiekunowie: Woźniak, Lubomski, Bychowski

II m dziewcząt w I rzucie Korespondencyjnej Ligi Lekkoatletycznej Opiekunowie: Woźniak, Lubomski, Bychowski