Archiwum wiadomości


Z wielką satysfakcją informuję, że TEGOROCZNI MATURZYŚCI uzyskali wysoki poziom zdawalności egzaminu maturalnego

(w grupie włocławskie technika znaleźliśmy się na drugiej pozycji).

Zdawalność wynosi 64% ( dla porównania zdawalność w grupie technika województwa kujawsko-pomorskiego - wynosi 62,5%, a w grupie technika w kraju wynosi 64%).

GRATULUJĘ MATURZYSTOM I NAUCZYCIELOM OSIĄGNIĘTEGO WYNIKU

P.O. DYREKTORA MARIA WALCZAK

 

Kangur Matematyczny 2021

Wynik bardzo dobry otrzymał Paweł Matczak uczeń klasy 2aG GRATULUJEMY!

 

VI EDYCJA KONKURSU AKADEMII WIEDZY O PRAWIE

Sandra Kwiatkowska zakwalifikowała się do drugiego etapu [były trzy] VI edycji Konkursu Akademii Wiedzy o Prawie organizowanej przez Krajową Radę Radców Prawnych. Uzyskała 46/50 pkt [rozwiązała test wiedzy]. Drugi etap odbył się się z użyciem aplikacji zoom w dniach 12-13.04.2021. Sandra uzyskała 10/20 pkt odpowiadając na pytania i rozwiązując kazus prawny. Do ostatniego etapu finałowego nie zakwalifikowała się. Opiekun merytoryczny Izabela Łopuszyńska - Urban


KONKURS MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI p.t. MEDIACJA

Sandra Kwiatkowska i Raczkowska Natalia z 2ag wzięły udział w Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, skierowanym do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji. Rozstrzygnięcie konkursu wrzesień 2021. Opiekun merytoryczny Izabela Łopuszyńska - Urban

 

Kamil Jabłoński z klasy 3e Technikum nr 3 zwycięzcą VI edycji Regionalnego Konkursu Młodych Logistyków organizowanego przez Instytut Techniki i Logistyki Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku wraz z Wydziałem Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Celem konkursu jest rozbudzenie oraz rozwój wiedzy i umiejętności logistycznych wśród młodzieży. Konkurs obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu logistyki, transportu, spedycji. Opiekunem ucznia była mgr Monika Krzeszewska Serdecznie gratulujemy!

 

Sukces ucznia w konkursie historycznym

Milo jest nam poinformowac, iz uczen naszej szkoly Kacper Dabrowski z klasy 2cp zajal drugie miejsce w miedzyszkolnym konkursie historycznym" Pokochac Piastow ". Konkurs byl organizowany przez III Liceum Ogolnoksztalcace im. Marii Konopnickiej i Osrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wloclawku przy Centrum Ksztalcenia Zawodowego i Ustawicznego we Wloclawku.

 

Sportowe sukcesy uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku
na Halowych Mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego w Toruniu.

 

W dniu 31 stycznia 2021 roku w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w lekkoatletyce. Miło jest nam poinformować, że 2 uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku: Marta Zasada i Paulina Wojtczak reprezentujące lekkoatletyczny klub sportowy Vectra Włocławek zajęły 1 i 2 miejsce w chodzie sportowym na 3 km na hali, w kategorii juniorek młodszych U18.

Uczennica klasy 2 Cp Marta Zasada została halową mistrzynią województwa kujawsko-pomorskiego w chodzie sportowym na 3 km, w kategorii U-18 (juniorka młodsza), uzyskując czas 15:57.30.

Wicemistrzynią województwa kujawsko-pomorskiego w chodzie sportowym na 3 km, w tej samej kategorii wiekowej U-18 (juniorka młodsza) została uczennica klasy 1 Dp Paulina Wojtczak, która uzyskała czas 18:46.65.

Gratulujemy dziewczętom zdobytych medali i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Wiktoria Żabicka otrzymała stypendium "Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza"

 

Podziękowania od Schroniska dla zwierząt we Włocławku

 

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością

https://youtu.be/RUbAzv_SeRc

 

https://youtu.be/NbyeqyFGTm0

 

 

GRATULACJE! Marszałkowski Kamil uczeń klasy 1AG zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2020.

W dniu 25.02.2020 r. odbyła się wycieczka uczniów klasy 3d do Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych i Dróg. Podczas spotkania omówiono zadania i sposoby funkcjonowania urzędu. Przedstawiono też plany dróg w mieście oraz sposoby elektronicznej informacji pasażerskiej. Organizatorem wycieczki był p. Krzysztof Musiał.

 

 

Dominika Cieniawska uczennica klasy IV a Technikum nr 3 została finalistką XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości, który organizuje Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Koło Naukowe Rachunkowości UMK. Naszą szkołę reprezentowali: Dominika Cieniawska, Julia Owczarek, Żaneta Majerowska, Karolina Grzybowska i Norbert Noawczewski. Uczestnicy przygotowywali się do udziału w konkursie pod opieką pana Mariusza Wenerskiego.

 

Grzybowska Karolina uczennica klasy IV b zajęła II miejsce w regionie, w IV edycji Konkursu Wiedzy z Rachunkowości zorganizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy we Włocławku oraz przez zakład Finansów i Rachunkowości PUZ we Włocławku, a także naszą szkołę reprezentowali Norbert Nowaczewski z IVa, Dominika Mendel IVb, Paulina Daroszewska IVb, Gratulujemy! Opiekun pan Mariusz Wenerski.

 

 

W siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu 6 grudnia 2019 r. o godzinie 11.00 odbył sie etap okręowy XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W etapie brała udział uczennica klasy 2e Wiktoria Żabicka. Opiekun Monika Otto

 

6.12.2019 r. odbyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego na UMK Wydział Nauk Ekononucznych i Zarządzania. W konkursie brało udział 5 uczennic z kl IVB: Żaneta Chwiałkowska, Paulina Daroszewska, Klaudia Górska, Karolina Grzybowska, Dominika Mendel. Opiekun Beata Nowacka

 

27 września 2019 o godz.12:00 w parku na Słodowej odbył się festyn upamiętniający 100-lecie PCK pt. "100 lat, czyli PCK dawniej i dziś." Uczniowie klasy 1bp, pod opieką Bogumiły Kuś (opiekuna SK PCK), reprezentowali Zespół Szkół Ekonomicznych w wielu konkurencjach. Uczennica Natalia  Kwiatkowska zdobyła I miejsce w Biegu o Puchar Prezesa Oddziału Rejonowego PCK, III miejsce zdobyła Julia Szafrańska,  tuż poza podium uplasował się Piotr Lewandowski. Uczniowie zdobyli wiele

 wyróżnień w innych konkursach: Nicola Gałkiewicz i Karolina Wódkowska, w  konkursie literackim: "O pomaganiu najpiękniej" oraz w konkursie wiedzy:" Znane i nieznane". Julia Augystyniak i Oliwia Lewandowska reprezentowały nas w konkursie plastycznym: " Wczoraj i dziś PCK" . Natalia Brzezińska i Reimer Martyna zmierzyły się z wyzwaniem i wzięły udział w konkursie dotyczącym udzielania pierwszej pomocy, za co również  zostały nagrodzone. Anna Kuś, Weronika Lipka oraz Katarzyna Kurlapska rozwiązywały krzyżówkę dotyczącą PCK. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

 

POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM!

 

 

20.09.2019r. grupa  czternastu wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięła udział w zbiórce pieniężnej w ramach akcji zorganizowanej przez OR PCK we Włocławku. Uczniowie klasy IIb i IIIc zbierali pieniądze w różnych miejscach w mieście. Zbiórka trwała miedzy 8:00 a 13:00, po czym wolontariusze przekazali zebrane środki i otrzymali podziękowania za udział w akcji.

 

WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA 2019

30 września 2019 roku odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Naszym kandydatem był Igor Wojciechowski z klasy 3c. Komisja wyborcza składała się
z uczennic klasy 1ap tj. Anny Sokół, Weroniki Czajkowskiej, Kingi Zielińskiej oraz Natalii Matuszewskiej. Opiekę na wydarzeniem sprawowała p. Izabela Łopuszyńska - Urban. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia Igorowi Wojciechowskiemu.

 

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża w kategorii Szkoły Średnie. Nagrodzone zostały prace (ulotka informacyjna) tych oto uczniów: I miejsce – Paulina Andrzejczak (IIa) II miejsce – Maksym Światłowski (IId) III miejsce – Klaudia Kubiak (IIa) Okolicznościowe dyplomy i słodki upominek otrzymali wszyscy uczestnicy w/w konkursu z klas IIa (Paulina Modrzejewska, Bogusława Sobczyńska, Martyna Sierzbista, Szymon Ziarkowski, Justyna Antoniewicz, Zuzanna Woźniak, Katarzyna Głuszkowska, Katarzyna Rembiałkowska), IIb (Daria Balcerzak, Nikola Kornacka, Martyna Wesołowska, Mateusz Kaczorowski), IIe (Wiktoria Żabicka, Kamil Jabłoński, Natalia Piasecka). Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował p. Michał Sompolski a nagrody i dyplomy od organizatora konkursu tj. Oddziału Rejonowego PCK przekazała uczniom p. Dorota Andrzejewska, dotychczasowy opiekun SK PCK. LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

 

17 września Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Ekonomicznych zaprezentował się na Miejskich Uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. W poczcie sztandarowym wystąpili uczniowie: Katarzyna Ciurska z kl.2cT, Natalia Sakwa z kl.2cT oraz Adrian Wrocławski z kl. 2aT.

 

2018/2019

 

17 września Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Ekonomicznych zaprezentował się na Miejskich Uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. W poczcie sztandarowym wystąpili uczniowie: Katarzyna Ciurska z kl.2cT, Natalia Sakwa z kl.2cT oraz Adrian Wrocławski z kl. 2aT.

Szymon Siedlecki otrzymała stypendium prezydenta Miasta Włocławek. Gratulujemy !!!

 

Z okazji Dnia Dziecka, w dniu 03 czerwca 2019 r. Samorząd Uczniowski zorganizował na boisku szkolnym Turniej Międzyklasowy. W imprezie wzięło udział 8 klas. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach: - sztafeta z mopem, - rzut do worka, - kręgle, - rzut kaloszem, - kalambury, - ręce, nogi do podłogi. Wyniki turnieju: I miejsce - klasa II d - 110 pkt. II miejsce - kl. I c - 97 pkt. III  miejsce - kl. I a - 92 pkt. Nagrody ufundowane zostały przez Samorząd Uczniowski, a słodkie upominki dla wszystkich uczniów przez Radę Rodziców. ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!

 

  1. maja w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości z zagadnień kulturalnych o krajach anglojęzycznych. Konkurs miał formę testową. Pojawiły się również zadania ikonograficzne, w których trzeba było wykazać się wiedzą na temat ważnych osób i miejsc dla określonych państw. Na koniec uczniowie mieli rozpoznać utwory oraz wykonawców muzycznych. Wyróżnienia, a tym samym dyplomy otrzymają Dominik Cichecki oraz Robert Spychalski z klasy 1B. Uczniom gratuluję i życzę dalszych sukcesów z języka angielskiego. Lidia Miętkiewicz

 

 

W dniu 9 maja 2019r. Członkowie Szkolnego Koła PCK z kl. IIb (Magda Puchalska, Monika Pikos, Milena Osińska, Weronika Zawidzka,Julia Kałmin, Weronika Bryszewska,Kacper Pietruszewski,Mateusz Masłowski) pod opieką p. Doroty Andrzejewskiej wzięli udział w akcji ph."POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM", tj. zbiórce pieniężnej na rzecz pomocy socjalnej rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji bytowej. Powyższa akcja zorganizowana została przez Odział Rejonowy PCK w ramach ogólnopolskiej kwesty z okazji 100-lecia PCK. Młodzież naszej szkoły po raz kolejny włączyła się w działania charytatywne na rzecz środowiska lokalnego.

 

 

Dnia 8 maja 2019 roku obchodziliśmy 74. rocznicę Narodowego Dnia Zwycięstwa. Z tej okazji poczet sztandarowy ZSE, wraz z innymi pocztami, władzami miasta, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Włocławka, oddał hołd żołnierzom pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Pl. Wolności.

Poczet sztandarowy w składzie: Daria Grzanka z kl. 2 dT, Patrycja Wiśniewska z kl. 2 dT oraz Bartosz Kownacki z kl. 2 bT pod opieką p. Izabeli Czerwińskiej.

 

 

Dnia 3 maja 2019 roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ekonomicznych miał zaszczyt uświetnić uroczystość z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja,która odbyła się na placu przed Bazyliką Katedralną. Po przemówieniu Prezydenta Miasta dra Marka Wojtkowskiego uczestnicy uroczystości wzięli udział w Mszy świętej w Bazylice Katedralnej. Poczet sztandarowy ZSE reprezentowali uczniowie: Daria Grzanka z kl.2 dT, Klaudia Walter z kl. 2 dT oraz Bartosz Kownacki z kl. 2 bT. Opiekę nad pocztem sztandarowym ZSE sprawuje p. Izabela Czerwińska.

 

 

Szymon Siedleki kl. 4d - technik logistyk - FINALISTA

III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański

 

W rankingu szkół Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej na lata 2016 - 2019 Zespół Szkół Ekonomicznych klasyfikuje sie na 10 miejscu. W tej Olimpiadzie mamy 1 laureata i 3 finalistów.

 

Uczniowie Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku

są bardzo aktywni także poza szkołą i osiągają sukcesy:

- Amelia Cymerman, uczennica klasy I, została mistrzynią Polski w Kickboxingu w kategorii do 60 kg. Sportowe umiejętności zdobywa trenując w Choceniu.

- Wiktoria Nowakowska uczennica klasy III, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w kategorii Performing Art Improvisation Solo Dorośli. Jest tancerką „Klubu Zazamcze” należącego do Centrum Kultury Browar B.

 

 

KAMPANIA ŻYCZLIWY WŁOCŁAWEK

 

 

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w Kampanię „ Życzliwy WŁOCŁAWEK ’’ organizowaną przez Urząd Miasta . Realizacja szkolnych działań odbywała się w dniach 11 - 15 marca 2019 . Młodzież ZSE aktywnie włączyła się w akcję promującą tolerancję i

W ramach kampanii podjęto następujące działania :

  • W dniu 12.03. zorganizowano szkolny Happening pod hasłem : „Stop mowie nienawiści „ . Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna

· 14 .03. w sali gimnastycznej dla wszystkich ucniów odbyło się przedstawienie teatralne pt: „ „Nienawiść i brak tolerancji – jak pokonałem SMOKA”

· Przeprowadzono szkolny konkurs plastyczny dla klas pod hasłem : „Mowa nienawiści ” . Poszczególne klasy wykonywały plakaty na godzinach wychowawczych pod opieką wychowawcy .

I miejsce zajęła klasa II a Technikum

II miejsce zajęła klasa IV b Technikum

III miejsce zajęła klasa IV c Technikum

· Zorganizowano konkurs literacki pt: „ Nienawiść i brak tolerancji – jak pokonałem SMOKA ” . Uczniowie pisali prace konkursowe pod opieką nauczycieli języka polskiego. Nagrody książkowe otrzymali :

I miejsce Patrycja Górczyńska z kl. III a T

II miejsce Patrycja Skrzypińska z kl.II c T

III miejsce Alicja Górska z kl. I d T

Wyróżnienia otrzymali :

Patrycja Chojnicka z kl. II c T

Ela Kacprowicz z kl. Ia T

Katarzyna Ciurska z kl. I c T

Koordynatorzy szkolnej kampanii : Pani Dorota Andrzejewska , Pani Magdalena Harmacińska, Pani Izabela Czerwińska, Pani Anna Chojnacka

 

 

Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21.02.2019 r. – w Dniu Języka Ojczystego - Organizatorzy konkursu czytelniczo-literackiego: „Książka lekiem na nudę” dokonali oceny prac konkursowych. Nagrodę otrzymała Sandra Szpiegowska, uczennica klasy 3a. Zwyciężczyni serdecznie GRATULUJEMY! Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY za wzięcie udziału w konkursie. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu najlepszej recenzji ostatnio przeczytanej książki. Tym przedsięwzięciem Panie z biblioteki szkolnej pragnęły zachęcić młodzież do czytania, gdyż w dobie komputerów, smartfonów, tabletów ludzie zapomnieli o książkach. Bo po co czytać, jak można obejrzeć film? Po co tracić czas na przekładanie kartek, jak na ekranie będzie dużo szybciej i nie wymaga to od nas większego skupienia? Nie zapominajmy jednak, że czytanie pobudza wyobraźnię, uczy nas empatii i wyrażania swoich myśli. Kontakt z książką rozwija umiejętność wysławiania się. Poprzez czytanie rozwijamy swój zasób słów. Rozmowa z osobą oczytaną jest dużo bardziej interesująca niż z fanem telewizji, któremu dość często brakuje słów. Dodatkowo książka to świetne lekarstwo na nudę. W chłodny wieczór można usiąść w fotelu, owinąć się kocykiem i zanurzyć się w świecie wyobraźni. Książka dla naszego rozwoju jest bardzo istotnym elementem. Pamiętajmy o tym. Relaks można znaleźć nie tylko w pilocie do telewizora, ale również w bibliotece, księgarni. Bądźmy społeczeństwem oczytanym i z bogatą wyobraźnią!

 

Wizyta w sądzie

Dnia 15 marca 2019 r. młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z opiekunem – p. Joanną Jeską, odbyła wizytę w Sądzie Rejonowym we Włocławku. Spotkanie w sali rozpraw poprowadziła Pani sędzia, która wygłosiła prelekcję na temat funkcjonowania Sądu, opowiedziała o strukturze organizacyjnej Sądu, o przebiegu rozpraw oraz o roli poszczególnych osób w nich uczestniczących. Uczniowie mogli zobaczyć strój sędziego, prokuratora, adwokata, ławnika. Atrakcją dla młodzieży była również możliwość zasiadania na poszczególnych miejscach w sali rozpraw. Uczniowie dowiedzieli się salę rozpraw z tzw. „klatką” dla przestępców szczególnie niebezpiecznych. Mogli też porozmawiać z protokolantem, który przybliżył młodzieży charakter swojej pracy. Wizyta w Sądzie zaciekawiła uczniów i pozwoliła na poszerzenie wiedzy w zakresie edukacji prawnej.

 

Ekologia

 

8 marca br. r. klasa 1A pod opieką p. Marioli Krzeszewskiej odwiedziła Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczniowie poznali zasady recyklingu oraz własnoręcznie ozdabiali ekologiczne torby na zakupy.

 

Randka w ciemno z książką

Z okazji Dnia Świętego Walentego biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowała akcję czytelniczą „Randka w ciemno z książką”. Każda książka została zawinięta w kolorowy papier, w ten sposób, że nie można było odczytać tytułu oraz autora dzieła. Pozycję opisywały tylko trzy charakterystyczne dla książki słowa oraz numer. Zadaniem czytelników było wybrać jedną z przygotowanych książek, podać jej numer pani bibliotekarce a następnie zabrać do domu, gdzie można było odwinąć ją z papieru, poznać jej tytuł oraz delektować się jej zawartością. Akcja cieszyła się zainteresowaniem dzięki czemu wiele książek znalazło swoich walentynkowych adoratorów.

 

W ogólnopolskim rankingu Perspektywy 2019 Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku zajął 27 miejsce w województwie kujawsko -pomorskim oraz 2 we Włocławku, uzyskując tytuł „Brązowej Szkoły”.

Stypendium Prymus Zawodu

10.01.2019 r. ogłoszono listę PRYMUS ZAWODU KUJAW I POMORZA - na liście znajduje się 7 uczniów naszej szkoły. Natalia Górecka (3c), Paulina Kacperska (4d), Dominika Rutkowska (4d), Angelika Sadowska (3c), Sebastian Kopczyński (4e), Szymon Siedlecki (4d) i Kacper Szulc (4d) - Gratulujemy

 

WOŚP

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji WOŚP. 11 stycznia 2019 Samorząd Uczniowski zorganizował licytację przedmiotów podarowanych przez nauczycieli i uczniów. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa i sprzedaż słodkości upieczonych przez uczniów i nauczycieli. W tym roku pobiliśmy rekord szkoły i zebraliśmy 1852,40 zł. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i liczymy na Was za rok! Sie ma!

 

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

WIKTORIA ŻABICKA, uczennica klasy Ie technikum, została laureatką etapu rejonowego XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, organizowanym przez Oddział Rejonowy PCK w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku w dn.14.12.2018r. Wiktoria zajęła II miejsce w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” i tym samym będzie brała udział w etapie okręgowym w/w Olimpiady w Bydgoszczy w II semestrze br. szkolnego. Wcześniej w etapie szkolnym w/w Olimpiady wzięło udział 39 uczniów ZSE z klas Ia,b,c,d,e; II b,d i III b. (orgnizacja: p. Dorota Andrzejewska, p. Alicja Gołębiewska). Laureatami etapu szkolnego (po dogrywce między I a II miejscem) zostali następujący uczniowie: I miejsce – Wiktoria Żabicka (Ie) II miejsce – Katarzyna Ciurska (Ic) III miejsce – Bartłomiej Kownacki (IIb) GRATULUJEMY !!!

 

 

Stypendyści Fundacji ANWIL dla Włocławka

Karolina Chlebosz z klasy 3d, Karolina Grzybowska, Żaneta Chwiałkowska z klasy 3b i Szymon Siedlecki z klasy 4d otrzymali stypendium „Primi inter Pares”. Program stypendialny Fundacji ANWIL dla Włocławka, wspiera zdolnych i utalentowanych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stypendium jest wypłacane w okresie od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. w wysokości 300 zł miesięcznie.

 

17.11.2018r. uczniowie klasy IVc: Przemysław Gorący, Weronika Siniakiewicz oraz Oskar Kalociński pod opieką Bogumiły Kuś wzięli udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Urząd Miasta Włocławek. Zadaniem uczestników Gry było przemieszczanie się przy pomocy mapy po oznaczonej trasie, wykonywanie zadań i odgadywanie zagadek. O zwycięstwie zadecydowała ilość zdobytych punktów. Uczniowie musieli wykonać wiele zadań i odpowiedzieć na wiele pytań w trakcie trwającej niespełna cztery godziny gry odbywającej się w centrum miasta. Tematem przewodnim Gry Miejskiej, zatytułowanej „Ulicami Śródmieścia”, było przybliżenie mieszkańcom rewitalizowanego obszaru miasta – jego historii i stanu obecnego. Drużyna "Ekonomik" zajęła trzecie miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody: bony podarunkowe oraz bilety do kina.

 

Etap szkolny 43 Olimpiady Języka angielskiego

 

 

W dniu 13 listopada odbył się etap szkolny 43 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, zorganizowany przez p. Lidię Miętkiewicz. Do zmagań konkursowych przystąpiło 20 uczniów, musieli zmierzyć się z niezwykle wymagającymi zadaniami leksykalno-gramatycznymi. Najlepszy wynik na tym etapie otrzymał Przemysław Gorący z klasy 4c. Chociaż nie dostał się do kolejnego etapu, to serdecznie mu gratulujemy, ponieważ poziom trudności był bardzo wysoki. Wszystkich uczniów natomiast zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy językowej.

Szkolny konkurs wiedzy – Historia Polski XIX i XX wieku (rozbiory, II Rzeczpospolita)

Dnia 17 października 2018r. odbył się szkolny konkurs wiedzy dotyczący historii Polski XIX i XX wieku, zorganizowany przez p. Joannę Jeskę oraz p. Marzenę Jabłońską. Celem konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej na temat walki Polaków o Niepodległość Ojczyzny w okresie zaborów oraz kształtowania granic i ustroju Polski na progu niepodległości. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas: 1b, 1e, 2a, 2b, 2d, 3b, 4a, 4b, 4c. Jury przyznało nagrody książkowe za I, II i III miejsce: I miejsce zajęli ex aequo: uczennica kl. 3b – Karolina Grzybowska oraz uczeń kl. 2b – Dominik Jóźwiak; II miejsce zajęła uczennica kl. 4a – Malwina Rosiak; III miejsce zajęła uczennica kl. 2d – Michalina Kucharska. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 8 listopada 2018 roku uczniowie klas czwartych z okazji zbliżających się obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości mieli okazję do przypomnienia sobie wydarzeń i postaci związanych z tym okresem w historii Rzeczpospolitej. Prowadzona przez Panią Joannę Kinasiewicz prelekcja wraz z prezentacją przybliżyła naszych uczniów do czasów, kiedy wolność została Polakom odebrana na 123 lata. Przypomnieliśmy sobie wspólnie kto i kiedy dokonał rozbiorów, jak do nich doszło, kto pielęgnował pamięć o polskości i nie pozwolił by zginęła. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o tych, którzy działali czynnie biorąc udział w powstaniach przeciwko zaborcom, jak i o tych, którzy tworzyli ku pokrzepieniu serc Polaków. Przypomnieliśmy sobie okoliczności powstania Pieśni Legionów Polskich, która przerodziła sie w hymn państwowy. W dniu jutrzejszym zostanie od wspólnie odśpiewany przez całą społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku o godzinie 11.11

 

Laureatka i Finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Karolina Chlebosz z klasy 3d technikum uzyskała tytuł Laureatki I miejsca VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Natomiast Karolina Grzybowska i Żaneta Chwiałkowska z klasy 3b zdobyły tytuły Finalistek zajmując odpowiednio IV i IX miejsce. Etap finałowy odbył się 19 października 2018 roku w siedzibie Politechniki Białostockiej.

Olimpiada miała trzy etapy. I etap odbył się 18 września 2018 roku. Uczniowie wypełniali test on - line składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. II etap olimpiady odbył się 2 października 2018 r. i polegał również na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru, ale już o wyższym stopniu trudności. Do etapu III zakwalifikowało się 100 uczniów z całej Polski. Finał przeprowadzany został w dwóch częściach: część pierwszą etapu finałowego stanowił test składający się z 30 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Do części drugiej etapu finałowego zakwalifikowało się 20 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu. Finałowa dwudziestka odpowiadała ustnie na wylosowane pytania przed komisją i publicznością.

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się znajomością przepisów prawa pracy, BHP, rozwiązywania sporów zbiorowych, dialogu społecznego, dyrektyw i konwencji UE, sytuacji na polskim i europejskim rynku pracy. Niezbędna okazała się gruntowna znajomość wielu ustaw i rozporządzeń, m.in. z zakresu usług i instytucji rynku pracy. Uczniowie przygotowywali się do udziału w olimpiadzie po opieką merytoryczną nauczycielki przedmiotów zawodowych pani Joanny Żuchowicz – Kwiatkowskiej.

Oprócz nagród rzeczowych, wszystkie trzy finalistki uzyskały indeks na Politechnikę Białostocką. Ponadto Laureatka I miejsca otrzymała w nagrodę staż w Instytucie Analiz Rynku Pracy, indeks do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz cenną nagrodę rzeczową od Prof. Barbary Kudryckiej - Posła do Parlamentu Europejskiego.

Laureatce i Finalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły – członkowie Szkolnego Koła PCK pod opieką p. Doroty Andrzejewskiej włączyła się w akcję organizowaną przez Oddział Rejonowy PCK we Włocławku, tj. zbiórkę pieniężną do puszek kwestarskich, z której zebrane fundusze przeznaczone zostaną na pomoc socjalną rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji bytowej. W akcji ph. „Pomagamy Potrzebującym” w dn. 28.09.2018r. Ekonomik reprezentowały: z kl. IIc: Oliwia Nowak, Wiktoria Tymburska, Roksana Zambrzycka, Patrycja Skrzypińska; z kl. IIb: Wiktoria Bryszewska, Weronika Zawidzka, Milena Osińska, Magda Puchalska, Marta Korpalska, Julia Kałmin; z kl. IIIc: Karolina Filipek, Wiktoria Kulewska, Marika Zajączkowska, Katarzyna Rakowska.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, która chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie od wieku. Różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.

Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

  1. Ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;
  2. Promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;
  3. Propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego przyłączyli się również do obchodów tego święta. Przygotowali gazetki, plakaty oraz prezentacje multimedialne na temat wybranych krajów. Zespół nauczycieli języków obcych dziękuje wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Już za rok kolejna edycja!

 

2017/2018

 

17 września Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Ekonomicznych zaprezentował się na Miejskich Uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. W poczcie sztandarowym wystąpili uczniowie: Katarzyna Ciurska z kl.2cT, Natalia Sakwa z kl.2cT oraz Adrian Wrocławski z kl. 2aT.

Szymon Siedlecki otrzymała stypendium prezydenta Miasta Włocławek. Gratulujemy !!!

 

Z okazji Dnia Dziecka, w dniu 03 czerwca 2019 r. Samorząd Uczniowski zorganizował na boisku szkolnym Turniej Międzyklasowy. W imprezie wzięło udział 8 klas. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach: - sztafeta z mopem, - rzut do worka, - kręgle, - rzut kaloszem, - kalambury, - ręce, nogi do podłogi. Wyniki turnieju: I miejsce - klasa II d - 110 pkt. II miejsce - kl. I c - 97 pkt. III  miejsce - kl. I a - 92 pkt. Nagrody ufundowane zostały przez Samorząd Uczniowski, a słodkie upominki dla wszystkich uczniów przez Radę Rodziców. ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !!!

 

  1. maja w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje wiadomości z zagadnień kulturalnych o krajach anglojęzycznych. Konkurs miał formę testową. Pojawiły się również zadania ikonograficzne, w których trzeba było wykazać się wiedzą na temat ważnych osób i miejsc dla określonych państw. Na koniec uczniowie mieli rozpoznać utwory oraz wykonawców muzycznych. Wyróżnienia, a tym samym dyplomy otrzymają Dominik Cichecki oraz Robert Spychalski z klasy 1B. Uczniom gratuluję i życzę dalszych sukcesów z języka angielskiego. Lidia Miętkiewicz

 

 

W dniu 9 maja 2019r. Członkowie Szkolnego Koła PCK z kl. IIb (Magda Puchalska, Monika Pikos, Milena Osińska, Weronika Zawidzka,Julia Kałmin, Weronika Bryszewska,Kacper Pietruszewski,Mateusz Masłowski) pod opieką p. Doroty Andrzejewskiej wzięli udział w akcji ph."POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM", tj. zbiórce pieniężnej na rzecz pomocy socjalnej rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji bytowej. Powyższa akcja zorganizowana została przez Odział Rejonowy PCK w ramach ogólnopolskiej kwesty z okazji 100-lecia PCK. Młodzież naszej szkoły po raz kolejny włączyła się w działania charytatywne na rzecz środowiska lokalnego.

 

 

Dnia 8 maja 2019 roku obchodziliśmy 74. rocznicę Narodowego Dnia Zwycięstwa. Z tej okazji poczet sztandarowy ZSE, wraz z innymi pocztami, władzami miasta, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Włocławka, oddał hołd żołnierzom pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Pl. Wolności.

Poczet sztandarowy w składzie: Daria Grzanka z kl. 2 dT, Patrycja Wiśniewska z kl. 2 dT oraz Bartosz Kownacki z kl. 2 bT pod opieką p. Izabeli Czerwińskiej.

 

 

Dnia 3 maja 2019 roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ekonomicznych miał zaszczyt uświetnić uroczystość z okazji Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja,która odbyła się na placu przed Bazyliką Katedralną. Po przemówieniu Prezydenta Miasta dra Marka Wojtkowskiego uczestnicy uroczystości wzięli udział w Mszy świętej w Bazylice Katedralnej. Poczet sztandarowy ZSE reprezentowali uczniowie: Daria Grzanka z kl.2 dT, Klaudia Walter z kl. 2 dT oraz Bartosz Kownacki z kl. 2 bT. Opiekę nad pocztem sztandarowym ZSE sprawuje p. Izabela Czerwińska.

 

 

Szymon Siedleki kl. 4d - technik logistyk - FINALISTA

III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański

 

W rankingu szkół Olimpiady Spedycyjno - Logistycznej na lata 2016 - 2019 Zespół Szkół Ekonomicznych klasyfikuje sie na 10 miejscu. W tej Olimpiadzie mamy 1 laureata i 3 finalistów.

 

Uczniowie Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku

są bardzo aktywni także poza szkołą i osiągają sukcesy:

- Amelia Cymerman, uczennica klasy I, została mistrzynią Polski w Kickboxingu w kategorii do 60 kg. Sportowe umiejętności zdobywa trenując w Choceniu.

- Wiktoria Nowakowska uczennica klasy III, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w kategorii Performing Art Improvisation Solo Dorośli. Jest tancerką „Klubu Zazamcze” należącego do Centrum Kultury Browar B.

 

 

KAMPANIA ŻYCZLIWY WŁOCŁAWEK

 

 

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w Kampanię „ Życzliwy WŁOCŁAWEK ’’ organizowaną przez Urząd Miasta . Realizacja szkolnych działań odbywała się w dniach 11 - 15 marca 2019 . Młodzież ZSE aktywnie włączyła się w akcję promującą tolerancję i

W ramach kampanii podjęto następujące działania :

  • W dniu 12.03. zorganizowano szkolny Happening pod hasłem : „Stop mowie nienawiści „ . Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna

· 14 .03. w sali gimnastycznej dla wszystkich ucniów odbyło się przedstawienie teatralne pt: „ „Nienawiść i brak tolerancji – jak pokonałem SMOKA”

· Przeprowadzono szkolny konkurs plastyczny dla klas pod hasłem : „Mowa nienawiści ” . Poszczególne klasy wykonywały plakaty na godzinach wychowawczych pod opieką wychowawcy .

I miejsce zajęła klasa II a Technikum

II miejsce zajęła klasa IV b Technikum

III miejsce zajęła klasa IV c Technikum

· Zorganizowano konkurs literacki pt: „ Nienawiść i brak tolerancji – jak pokonałem SMOKA ” . Uczniowie pisali prace konkursowe pod opieką nauczycieli języka polskiego. Nagrody książkowe otrzymali :

I miejsce Patrycja Górczyńska z kl. III a T

II miejsce Patrycja Skrzypińska z kl.II c T

III miejsce Alicja Górska z kl. I d T

Wyróżnienia otrzymali :

Patrycja Chojnicka z kl. II c T

Ela Kacprowicz z kl. Ia T

Katarzyna Ciurska z kl. I c T

Koordynatorzy szkolnej kampanii : Pani Dorota Andrzejewska , Pani Magdalena Harmacińska, Pani Izabela Czerwińska, Pani Anna Chojnacka

 

 

Dzień Języka Ojczystego

Dnia 21.02.2019 r. – w Dniu Języka Ojczystego - Organizatorzy konkursu czytelniczo-literackiego: „Książka lekiem na nudę” dokonali oceny prac konkursowych. Nagrodę otrzymała Sandra Szpiegowska, uczennica klasy 3a. Zwyciężczyni serdecznie GRATULUJEMY! Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY za wzięcie udziału w konkursie. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu najlepszej recenzji ostatnio przeczytanej książki. Tym przedsięwzięciem Panie z biblioteki szkolnej pragnęły zachęcić młodzież do czytania, gdyż w dobie komputerów, smartfonów, tabletów ludzie zapomnieli o książkach. Bo po co czytać, jak można obejrzeć film? Po co tracić czas na przekładanie kartek, jak na ekranie będzie dużo szybciej i nie wymaga to od nas większego skupienia? Nie zapominajmy jednak, że czytanie pobudza wyobraźnię, uczy nas empatii i wyrażania swoich myśli. Kontakt z książką rozwija umiejętność wysławiania się. Poprzez czytanie rozwijamy swój zasób słów. Rozmowa z osobą oczytaną jest dużo bardziej interesująca niż z fanem telewizji, któremu dość często brakuje słów. Dodatkowo książka to świetne lekarstwo na nudę. W chłodny wieczór można usiąść w fotelu, owinąć się kocykiem i zanurzyć się w świecie wyobraźni. Książka dla naszego rozwoju jest bardzo istotnym elementem. Pamiętajmy o tym. Relaks można znaleźć nie tylko w pilocie do telewizora, ale również w bibliotece, księgarni. Bądźmy społeczeństwem oczytanym i z bogatą wyobraźnią!

 

Wizyta w sądzie

Dnia 15 marca 2019 r. młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z opiekunem – p. Joanną Jeską, odbyła wizytę w Sądzie Rejonowym we Włocławku. Spotkanie w sali rozpraw poprowadziła Pani sędzia, która wygłosiła prelekcję na temat funkcjonowania Sądu, opowiedziała o strukturze organizacyjnej Sądu, o przebiegu rozpraw oraz o roli poszczególnych osób w nich uczestniczących. Uczniowie mogli zobaczyć strój sędziego, prokuratora, adwokata, ławnika. Atrakcją dla młodzieży była również możliwość zasiadania na poszczególnych miejscach w sali rozpraw. Uczniowie dowiedzieli się salę rozpraw z tzw. „klatką” dla przestępców szczególnie niebezpiecznych. Mogli też porozmawiać z protokolantem, który przybliżył młodzieży charakter swojej pracy. Wizyta w Sądzie zaciekawiła uczniów i pozwoliła na poszerzenie wiedzy w zakresie edukacji prawnej.

 

Ekologia

 

8 marca br. r. klasa 1A pod opieką p. Marioli Krzeszewskiej odwiedziła Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczniowie poznali zasady recyklingu oraz własnoręcznie ozdabiali ekologiczne torby na zakupy.

 

Randka w ciemno z książką

Z okazji Dnia Świętego Walentego biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowała akcję czytelniczą „Randka w ciemno z książką”. Każda książka została zawinięta w kolorowy papier, w ten sposób, że nie można było odczytać tytułu oraz autora dzieła. Pozycję opisywały tylko trzy charakterystyczne dla książki słowa oraz numer. Zadaniem czytelników było wybrać jedną z przygotowanych książek, podać jej numer pani bibliotekarce a następnie zabrać do domu, gdzie można było odwinąć ją z papieru, poznać jej tytuł oraz delektować się jej zawartością. Akcja cieszyła się zainteresowaniem dzięki czemu wiele książek znalazło swoich walentynkowych adoratorów.

 

W ogólnopolskim rankingu Perspektywy 2019 Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych we Włocławku zajął 27 miejsce w województwie kujawsko -pomorskim oraz 2 we Włocławku, uzyskując tytuł „Brązowej Szkoły”.

Stypendium Prymus Zawodu

10.01.2019 r. ogłoszono listę PRYMUS ZAWODU KUJAW I POMORZA - na liście znajduje się 7 uczniów naszej szkoły. Natalia Górecka (3c), Paulina Kacperska (4d), Dominika Rutkowska (4d), Angelika Sadowska (3c), Sebastian Kopczyński (4e), Szymon Siedlecki (4d) i Kacper Szulc (4d) - Gratulujemy

 

WOŚP

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji WOŚP. 11 stycznia 2019 Samorząd Uczniowski zorganizował licytację przedmiotów podarowanych przez nauczycieli i uczniów. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa i sprzedaż słodkości upieczonych przez uczniów i nauczycieli. W tym roku pobiliśmy rekord szkoły i zebraliśmy 1852,40 zł. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i liczymy na Was za rok! Sie ma!

 

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

WIKTORIA ŻABICKA, uczennica klasy Ie technikum, została laureatką etapu rejonowego XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, organizowanym przez Oddział Rejonowy PCK w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu we Włocławku w dn.14.12.2018r. Wiktoria zajęła II miejsce w kategorii „szkoły ponadgimnazjalne” i tym samym będzie brała udział w etapie okręgowym w/w Olimpiady w Bydgoszczy w II semestrze br. szkolnego. Wcześniej w etapie szkolnym w/w Olimpiady wzięło udział 39 uczniów ZSE z klas Ia,b,c,d,e; II b,d i III b. (orgnizacja: p. Dorota Andrzejewska, p. Alicja Gołębiewska). Laureatami etapu szkolnego (po dogrywce między I a II miejscem) zostali następujący uczniowie: I miejsce – Wiktoria Żabicka (Ie) II miejsce – Katarzyna Ciurska (Ic) III miejsce – Bartłomiej Kownacki (IIb) GRATULUJEMY !!!

 

 

Stypendyści Fundacji ANWIL dla Włocławka

Karolina Chlebosz z klasy 3d, Karolina Grzybowska, Żaneta Chwiałkowska z klasy 3b i Szymon Siedlecki z klasy 4d otrzymali stypendium „Primi inter Pares”. Program stypendialny Fundacji ANWIL dla Włocławka, wspiera zdolnych i utalentowanych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stypendium jest wypłacane w okresie od 1 września 2018 r. do 30 czerwca 2019 r. w wysokości 300 zł miesięcznie.

 

17.11.2018r. uczniowie klasy IVc: Przemysław Gorący, Weronika Siniakiewicz oraz Oskar Kalociński pod opieką Bogumiły Kuś wzięli udział w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Urząd Miasta Włocławek. Zadaniem uczestników Gry było przemieszczanie się przy pomocy mapy po oznaczonej trasie, wykonywanie zadań i odgadywanie zagadek. O zwycięstwie zadecydowała ilość zdobytych punktów. Uczniowie musieli wykonać wiele zadań i odpowiedzieć na wiele pytań w trakcie trwającej niespełna cztery godziny gry odbywającej się w centrum miasta. Tematem przewodnim Gry Miejskiej, zatytułowanej „Ulicami Śródmieścia”, było przybliżenie mieszkańcom rewitalizowanego obszaru miasta – jego historii i stanu obecnego. Drużyna "Ekonomik" zajęła trzecie miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody: bony podarunkowe oraz bilety do kina.

 

Etap szkolny 43 Olimpiady Języka angielskiego

 

 

W dniu 13 listopada odbył się etap szkolny 43 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego, zorganizowany przez p. Lidię Miętkiewicz. Do zmagań konkursowych przystąpiło 20 uczniów, musieli zmierzyć się z niezwykle wymagającymi zadaniami leksykalno-gramatycznymi. Najlepszy wynik na tym etapie otrzymał Przemysław Gorący z klasy 4c. Chociaż nie dostał się do kolejnego etapu, to serdecznie mu gratulujemy, ponieważ poziom trudności był bardzo wysoki. Wszystkich uczniów natomiast zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy językowej.

Szkolny konkurs wiedzy – Historia Polski XIX i XX wieku (rozbiory, II Rzeczpospolita)

Dnia 17 października 2018r. odbył się szkolny konkurs wiedzy dotyczący historii Polski XIX i XX wieku, zorganizowany przez p. Joannę Jeskę oraz p. Marzenę Jabłońską. Celem konkursu było pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej na temat walki Polaków o Niepodległość Ojczyzny w okresie zaborów oraz kształtowania granic i ustroju Polski na progu niepodległości. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas: 1b, 1e, 2a, 2b, 2d, 3b, 4a, 4b, 4c. Jury przyznało nagrody książkowe za I, II i III miejsce: I miejsce zajęli ex aequo: uczennica kl. 3b – Karolina Grzybowska oraz uczeń kl. 2b – Dominik Jóźwiak; II miejsce zajęła uczennica kl. 4a – Malwina Rosiak; III miejsce zajęła uczennica kl. 2d – Michalina Kucharska. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

W dniu 8 listopada 2018 roku uczniowie klas czwartych z okazji zbliżających się obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości mieli okazję do przypomnienia sobie wydarzeń i postaci związanych z tym okresem w historii Rzeczpospolitej. Prowadzona przez Panią Joannę Kinasiewicz prelekcja wraz z prezentacją przybliżyła naszych uczniów do czasów, kiedy wolność została Polakom odebrana na 123 lata. Przypomnieliśmy sobie wspólnie kto i kiedy dokonał rozbiorów, jak do nich doszło, kto pielęgnował pamięć o polskości i nie pozwolił by zginęła. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o tych, którzy działali czynnie biorąc udział w powstaniach przeciwko zaborcom, jak i o tych, którzy tworzyli ku pokrzepieniu serc Polaków. Przypomnieliśmy sobie okoliczności powstania Pieśni Legionów Polskich, która przerodziła sie w hymn państwowy. W dniu jutrzejszym zostanie od wspólnie odśpiewany przez całą społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku o godzinie 11.11

 

Laureatka i Finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Karolina Chlebosz z klasy 3d technikum uzyskała tytuł Laureatki I miejsca VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Natomiast Karolina Grzybowska i Żaneta Chwiałkowska z klasy 3b zdobyły tytuły Finalistek zajmując odpowiednio IV i IX miejsce. Etap finałowy odbył się 19 października 2018 roku w siedzibie Politechniki Białostockiej.

Olimpiada miała trzy etapy. I etap odbył się 18 września 2018 roku. Uczniowie wypełniali test on - line składający się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. II etap olimpiady odbył się 2 października 2018 r. i polegał również na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru, ale już o wyższym stopniu trudności. Do etapu III zakwalifikowało się 100 uczniów z całej Polski. Finał przeprowadzany został w dwóch częściach: część pierwszą etapu finałowego stanowił test składający się z 30 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Do części drugiej etapu finałowego zakwalifikowało się 20 uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów z testu. Finałowa dwudziestka odpowiadała ustnie na wylosowane pytania przed komisją i publicznością.

Uczestnicy olimpiady musieli wykazać się znajomością przepisów prawa pracy, BHP, rozwiązywania sporów zbiorowych, dialogu społecznego, dyrektyw i konwencji UE, sytuacji na polskim i europejskim rynku pracy. Niezbędna okazała się gruntowna znajomość wielu ustaw i rozporządzeń, m.in. z zakresu usług i instytucji rynku pracy. Uczniowie przygotowywali się do udziału w olimpiadzie po opieką merytoryczną nauczycielki przedmiotów zawodowych pani Joanny Żuchowicz – Kwiatkowskiej.

Oprócz nagród rzeczowych, wszystkie trzy finalistki uzyskały indeks na Politechnikę Białostocką. Ponadto Laureatka I miejsca otrzymała w nagrodę staż w Instytucie Analiz Rynku Pracy, indeks do Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz cenną nagrodę rzeczową od Prof. Barbary Kudryckiej - Posła do Parlamentu Europejskiego.

Laureatce i Finalistkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły – członkowie Szkolnego Koła PCK pod opieką p. Doroty Andrzejewskiej włączyła się w akcję organizowaną przez Oddział Rejonowy PCK we Włocławku, tj. zbiórkę pieniężną do puszek kwestarskich, z której zebrane fundusze przeznaczone zostaną na pomoc socjalną rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji bytowej. W akcji ph. „Pomagamy Potrzebującym” w dn. 28.09.2018r. Ekonomik reprezentowały: z kl. IIc: Oliwia Nowak, Wiktoria Tymburska, Roksana Zambrzycka, Patrycja Skrzypińska; z kl. IIb: Wiktoria Bryszewska, Weronika Zawidzka, Milena Osińska, Magda Puchalska, Marta Korpalska, Julia Kałmin; z kl. IIIc: Karolina Filipek, Wiktoria Kulewska, Marika Zajączkowska, Katarzyna Rakowska.

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, która chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie od wieku. Różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.

Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to:

  1. Ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami;
  2. Promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować;
  3. Propagowanie uczenia się języków przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią, w celu kontynuacji nauki, jak i na potrzeby kariery zawodowej, zwiększenia mobilności czy też dla własnej przyjemności lub udziału w wymianie międzynarodowej.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pod opieką nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego i rosyjskiego przyłączyli się również do obchodów tego święta. Przygotowali gazetki, plakaty oraz prezentacje multimedialne na temat wybranych krajów. Zespół nauczycieli języków obcych dziękuje wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Już za rok kolejna edycja!

 

 

 

Zespół Szkół Ekonomicznych

ul. Bukowa 38/40

87-800 Włocławek

tel. 54 232 58 52

email: zsewloclawek@poczta.onet.pl

Social Media

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.