Zdjęcia z uroczystości

Spotkania klasowe

Fragmenty występu artystycznego
Zdjęcia z Balu Absolwentów
Zdjęcia ze Spotkań klasowych

Spotkania klasowe

Fotografie dzięki uprzejmości p. Wojciecha Alabrudzińskiego /"Gazeta Pomorska"

Akademia z okazji 100-leia Szkoły

Fotografie dzięki uprzejmości p. Wojciecha Alabrudzińskiego /"Gazeta Pomorska"

Msza Św. -30.XI.19

Akademia z okazji 100-lecia

VII Zjazd Absolwentów

Przedstawienie dla uczniów

Mecz nauczyciele kontra uczniowie

Sadzenie dębu


Refleksje z wyjątkowego jubileuszu Szkoły

 

W ostatnim tygodniu listopada 2019 roku uroczyście obchodziliśmy istnienia Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku. Jubileusz świętowała cała społeczność szkolna w nowo wyremontowanym budynku przy ul. Bukowej. Niespełna tydzień wcześniej miała miejsce przeprowadzka z lokalu zastępczego do macierzystego gmachu. Władze miasta poczyniły wiele starań, aby uczniowie wrócili do swojej szkoły właśnie w roku tego ważnego jubileuszu.

Najważniejsza uroczystość odbyła się w dniu 30 listopada 2019 r. Ze względu na rozmiar wydarzenia akademia jubileuszowa odbyła się w Centrum Kultury Browar B. Obchody stulecia placówki były organizowane pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego p. Piotra Całbeckiego i Prezydenta Miasta Włocławek p. Marka Wojtkowskiego.

Gościliśmy zacnych uczestników tego święta Szkoły. Obecni byli: p. Aneta Jędrzejewska, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, p. Maria Mazurkiewicz, wicekurator Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty, a także władze miasta Włocławek z p. Markiem Wojtkowskim, prezydentem miasta Włocławek i p. Barbarą Moraczewską –zastępcą prezydenta miasta Włocławek. Obecni byli dawni dyrektorzy szkoły, Grono Pedagogiczne oraz absolwenci ZSE. Po części oficjalnej akademii odbyła się część artystyczna przygotowana przez młodzież i nauczycieli. Uroczystość była nagłośniona w mediach lokalnych. Wiadomości o jubileuszu Szkoły zostały nawet zamieszczone na stronie internetowej University of British Columbia w Vancouver, z uwagi na gościa specjalnego z tej uczelni p. Bożenę Karwowską, doktora kultury i literatury polskiej oraz studiów o Zagładzie. Przybyła na Jubileusz Szkoły ze względu na pamięć o swoim dziadku, zasłużonym nauczycielu szkoły z okresu międzywojennego.

Imprezą towarzyszącą jubileuszowi był VII zjazd absolwentów ZSE. Spotkanie po latach odbyło się w kilku odsłonach. Zjazd rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta, orszak prowadziła kolumna motocyklistów, wśród nich byli absolwenci szkoły. Odbyły się też spotkania w gmachu szkoły przy ulicy Bukowej 38/40. Uczestnicy zostali przywitani przez młodzież i ugoszczeni. Przygotowaliśmy Szkolną Izbę Pamięci, prezentującą pamiątki, kroniki szkolne, zdjęcia, plakaty. Zorganizowana była też wystawa prac artysty malarza, byłego ucznia szkoły, p. Andrzeja Fronczaka. Uczestnicy wśród pamiątek z uroczystości otrzymali wydany specjalnie z okazji 100-lecia szkoły „Szkic monograficzny Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku”. Spotkanie absolwentów zakończył bardzo udany bal w restauracji „Riverside”, gdzie absolwenci jak dawniej „U Wioślarzy” bawili się beztrosko.

Obchodom 100-lecia szkoły towarzyszyły inne imprezy i wydarzenia. W dniu 29 listopada obchodziliśmy Święto Szkoły i wtedy uczniowie obejrzeli akademię i występy kolegów i koleżanek. Przed budynkiem Szkoły posadzony został pamiątkowy dąb. Tego historycznego aktu dokonała osobiście p. Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta miasta Włocławek, także absolwentka szkoły. Odbył się również mecz „Uczniowie kontra absolwenci”, były to rozgrywki sportowe o puchar 100-lecia ZSE w piłce siatkowej, przeprowadzone zostały konkursy: literacki i fotograficzny.

Wiele podziękowań i listów, które otrzymała Szkoła świadczy o zadowoleniu uczestników uroczystości z jej przebiegu. Podkreślają duży wkład uczniów i nauczycieli w to, że Jubileusz został godnie i sprawnie zorganizowany. Odzwierciedla to także Księga Pamiątkowa, która powstała po uroczystości, wraz z wpisami uczestników i gości.

Z pełną świadomością mogę potwierdzić, że udało nam się osiągnąć główne cele tego wydarzenia. Nastąpiła integracja całej społeczności szkolnej w celu godnego zaprezentowania placówki w środowisku lokalnym. Absolwenci Szkoły włączyli się do wspólnych działań na rzecz ZSE. Tym samym podkreśliliśmy tradycje Szkoły w zakresie kształcenia młodzieży w kierunkach ekonomicznych i handlowych, ponadto uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia artystycznie na prawdziwej scenie w Centrum Kultury Browar B.

Maria Walczak - p.o. dyrektora ZSE 

 

Zespół Szkół Ekonomicznych

ul. Bukowa 38/40

87-800 Włocławek

tel. 54 232 58 52

email: zsewloclawek@poczta.onet.pl

Social Media

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.